מדד המעו"ף נשאר ללא שינוי - איפה נמצאת נק' התמיכה?

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את מדד המעו"ף לכבוד פתיחת שבוע המסחר המקומי
 | 
אייל גורביץ
בשבועות האחרונים אני מקפיד לציין שאין לגלות התרגשות יתרה ממהלך חד או דו יומי של השוק. בסופו של דבר, היעדר הכיוון מוגדר וברור בכל טווח זמן אפשרי. אין ולו טווח זמן אחד שקיימת בו מגמת עלייה או ירידה. השוק ממשיך במדיניות העצלה שלו ודומני שהסקירה הנוכחית זהה לחלוטין לקודמתה.

מה שכן, חסרי הסבלנות בינינו מוזמנים לבחון מדדים אחרים ובעיקר את מדד הבנקים המסחריים אותו ניתחתי לפני ימים מספר, כאינדיקטור שיכול לסייע בהבנת כיוונו של תל אביב 25.

הגרף השבועי

1. הניתוח של הטווח הבינוני נותר זהה מן הסתם. ברמת הטווח הבינוני הדברים זזים לאט וטוב שכך עבור רובינו. משך זמן התגובה ארוך ויש זמן לא קצר כדי לעכל את המידע ולהגיב.

2. כפי שאפשר לראות על הגרף השבועי המצורף, מדד המעו"ף נוטה לדשדש בין רמות של 1,000 הנקודות כתמיכה לבין 1,174 הנקודות כהתנגדות.

3. דשדוש מייצג איזון בין כוחות הביקוש לכוחות ההיצע, ככל שהוא נמשך פרק זמן ארוך יותר הוא הופך למשמעותי יותר ופריצתו לאחד משני הכיוונים דרמתית יותר. לכן, עד לחצייתה מעלה של אחת מהרמות בהן נקבתי, אין לפתח ציפיות ארוכות טווח משוק המניות המקומי. תנודתיות גבוהה, אקראית והיסטרית נקודתית אמורה להיות מנת חלקנו בשבועות הקרובים.הגרף היומי

1. התמונה היומיומית אינה שונה מהותית מזו הארוכה. כפי שאפשר לראות בגרף היומי המצורף, קולו של מדד המעו"ף נדם אחרי הכישלון בחציית רמת 1,103 הנקודות. כישלון זה לא גרר מגמת ירידה אלא תקע את השוק במקום. גם כאן בממד זמן זה, אין מגמה ומדד המעו"ף מדשדש, כמובן שבגבולות צרים יותר.

2. הרף התחתון לטווח המידי מוגדר ברמת 1,037 הנקודות. אפשר לראות שם את "נר הקונים" ב-24 למאי המייצג תמיכה חזקה.

3. מאידך הרף העליון ברמת 1,103 הנקודות שם אפשר לראות את הנר האדום מלא הגוף המעיד על שליטתם של המוכרים.לאתר בית הספר ולפרטים נוספים בנושא קורס שוק ההון : www.eyalg.co.il

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה