הדולר צלל במהלך המסחר: פישר שוב התערב, הסוחרים לא התרגשו והדולר נפל

בנק ישראל רכש 150-200 מיליון דולר לקראת סוף המסחר ולא הצליח לשמור על הדולר שצלל לשפל של 15 חודשים
|
סטנלי פישר

יום המסחר בגזרת המט"ח התנהל בהמשך מגמת ההיחלשות של הדולר מול המטבעות בעולם. במסחר כעת מול האירו נופל המטבע בשיעור של 0.55% ומול הפאונד צולל המטבע בשיעור של 0.75% ומשלים ירידה של למעלה מ-1%. המסחר במטבע האמריקני שנסחר בירידות של 0.1-0.2% מול השקל, בהתאם למגמה העולמית, קיבל כשעה לפני קביעת השער היציג תפנית חדה למטה וירידות של 0.7% נרשמו בערכו. בתגובה ביצע רכישות של בין 150-200 מיליון דולר, במהלך שהפך לנורמה בתקופה האחרונה.

דרור זק"ש, מנהל חדר המסחר של הבנק הבינלאומי, מסר בשיחה עם Bizportal כי מגמת ההיחלשות של הדולר מול השקל נובעת מהמגמה העולמית. "האטרקטיביות של הדולר יורדת בעולם בעיקר מול אירופה וזאת כתוצאה ממספר נתוני מאקרו מאכזבים שפורסמו לאחרונה". בנוגע לרכישת הדולרים של בנק ישראל טען זק"ש כי: "בנק ישראל דואג לשמור על יחס מסוים בסל המטבעות וכתוצאה מהיחלשות המטבע בעולם נאלץ לבצע רכישה נוספת".

לאחר תיקון קל אתמול חזר הדולר להיחלש מול השקל ושערו היציג נקבע ברמת שפל של למעלה משנה. המטבע המקומי קיבל גם היום תמיכה מספקולנטים זרים שהזרימו ביקושים גבוהים והציעו דולרים בכמויות שדירדרו את המטבע האמריקני מטה, חרף התערבות הנגיד.

הנפילות בדולר מתקבלות בניגוד להצהרות התומכות שקיבל היום המטבע האמריקני מבכיר בקרן המטבע הבינלאומית אשר הצהיר כי הדולר ימשיך להיות המטבע המוביל בעולם. במקביל התקבל חיזוק נוסף מצד יו"ר ה'פד' בפילדלפיה שטען כי יש להעלות את הריבית בקרוב.

בתקופה האחרונה רשם הדולר ירידות חדות בערכו במסחר מול השקל והוא נסחר ברמות שפל. הנפילות בשער הדולר באו לאחר שבועות רבים בהם נסחר ביציבות מול המטבע המקומי ובעליות מול המטבעות בעולם. בשעה זו קורס הדולר במסחר בעולם ורושם ירידות חדות לא רק מול השקל אלא גם ובעיקר מול האירו והפאונד.

כאמור, במסחר כעת בעולם צולל המטבע בשיעורים חדים. מול האירו נסחר הדולר בירידות של 0.55% ונסחר בשער של 1.457. מול הפאונד צולל המטבע בשיעור חד יותר ורושם נפילה של 0.75% לשער של 1.628 דולר לליש"ט.

בזירה המקומית התקבלה מגמה דומה למסחר בעולם. שערו היציג של הדולר ירד ב-0.65% ונקבע בשער של 3.667 - השער הנמוך ביותר שנרשם במטבע ב-15החודשים האחרונים. גם האירו נחלש מול השקל ושערו היציג רשם ירידה של 0.16% בערכו לרמה של 5.344.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות