היורו דולר תופס כיוון, היכן להיכנס ומה הלאה?

הטור השבועי של רובי סלם, מנהל תחום המט"ח במרכז להשכלה פיננסית, מבית מטריקס, בנושא מסחר בשוק המט"ח
|
רובי סלם

"בהנחה והיורו יחל להתחזק וישבור את רמת ה 1.2800 מעלה, יעלה הסיכוי לגל עליות. אולם גם במקרה הנוכחי לא כדאי להיכנס ישר אלא להמתין לתיקון שלאחר הפריצה ולקנות רק בפריצה של השיא החדש. סביר וביחס לתרחיש זה רק בשבוע הבא נקבל רמות מדויקות לכניסה ואז אדאג לעדכן." 19.11.

ביום שישי האחרון אמר טרישה, הנגיד האירופאי שבעקבות הרעה במצב הכלכלה יש סיכוי להורדת ריבית של 0.75 אחוז בגוש היורו. חדשות מסוג זה צריכות תמיד להדליק נורה אדומה לסוחרים שכן על פניו מצביע הדבר על צפי להיחלשות היורו. מנגד תמיד יש סיכוי שהמחיר הנוכחי כבר מגלם את צפי ולכן יש לפעול לא בהכרח על פי ההיגיון אלה לבחון כיצד מגיב השוק לנתונים.

ביום שני האחרון קיבלנו תשובה הולמת כאשר זינק הצמד 300 פיפס לערך מרמת 1.26 לרמת 1.29 והוכיח שהמחיר אכן מגלם את הצפי.

ביחס לתרחיש זה בשבוע שעבר התרעתי בפני האפשרות שהיורו דולר יצא למהלך עליות במידה וישבור את רמת ה 1.28. כאמור שלשום שבר הצמד את הרמה ואותת קניה אולם יש להמתין לתיקון לפני כניסה.

דרך ההתנהלות הסולידית והבטוחה ביותר היא להמתין ליום ירידות אחד לפחות ולהיכנס 50 פיפס מעל הפריצה של השיא האחרון שלפני התיקון.
את ההוראה לבלימת הפסד יש למקם 150 פיפס מתחת למחיר הקניה ואת ההוראה ללקיחת רווח ראשון נמקם 300 פיפס מעל. יעד הרווח השני עומד על 450 פיפס מעל.

מנגד בהנחה והתנודה מזויפת והיורו יחזור להיחלש בימים הקרובים יש להתכונן גם לתרחיש של ירידות. ולכן בשבירת השפל האחרון ברמת ה 1.2360 יתקבל איתות למכירת הצמד בשורט בניסיון להרוויח מגל הירידות הבא.

יעד הרווח עומד על 1.1860 ועשוי לספק 500 פיפסים. ההוראה לבלימת הפסד תמוקם 150 פיפסים מעל נקודת הכניסה ברמת ה 1.2510. המינוף המקסימאלי לעסקאות מסוג זה עומד על 1:5 ולסוחרים סולידיים יותר 1:3. כמובן שניתן לעבוד על מינוף נמוך אף יותר בהתאם לאופי הסוחר.

הערות לגבי הפוזיציות

* את ההוראה לבלימת הפסד יש להצמיד על פי נקודות השיא והשפל לצורך טיפול באירועים לא צפויים והגנה על הקרן.
* רמות אלה הינן לאינדיקציה בלבד ועשויות להשתנות במהלך המסחר על פי תנועות השוק ומבנה המחירים.
* מסחר במט"ח טומן בחובו פוטנציאל רווח גבוה אך מגלם סיכון רב לכן ניתוח מטבעות אלה אינו בגדר המלצה לפעולה כלשהי. סוחר ללא ידע מקצועי או אסטרטגיית מסחר ברורה, מוטב שיתייעץ עם גורם מוסמך לפני ביצוע פעולה.**אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות