סקירת בנק אגוד: הדולר צפוי להתחזק מול האירו, האפיק המנייתי צפוי להניב תשואה עודפת

 |  (3)
בעקבות הריבית
על פי הסקירה השבועית של בנק אגוד "הדולר צפוי להתחזק מול האירו בזמן הקרוב, לאור הציפיות להעלאת ריבית בחודשים הקרובים בארה"ב בשילוב עם המשך ההרחבה הכמותית באירופה והשארת הריבית האפסית בגוש. בנוסף, סימני השאלה בעניין הישארות או יציאה של בריטניה מגוש האירו מוסיפים לאי יציבותו של האירו. נקודת תמיכה לאירו נמצאת ב-1.05 אירו לדולר ונקודות התנגדות נמצאת ב-1.16 אירו לדולר".
ביחס לדולר-שקל מציינים באיגוד כי במהלך התקופה הנסקרת, התחזק מעט הדולר מול השקל. צמד המטבעות נסחר כעת סביב שער של 3.85 שקל לדולר. באגוד הוסיפו כי "אנו מעריכים כי באם תעלה הריבית בארה"ב בזמן הקרוב, הדבר יתרום להתחזקות הדולר מול השקל (עקב פער גאוגרפי בין הריביות). אך מנגד, יש לציין כי באם ייחתמו עסקאות מהותיות בענף הנפט והגז בישראל, הדבר עשוי לתרום להתחזקות השקל מול הדולר. נקודת תמיכה נמצאת ב-3.75 שקל לדולר ונקודת התנגדות קרובה נמצאת ב-4 שקל לדולר ואחריה 4.05 שקל לדולר".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
"ביחס לשוק המניות, באגוד ממשיכים להעריך כי "האפיק המנייתי צפוי להניב תשואה עודפת ללקוחות לאורך זמן. ההעדפה היא להשקעה סקטוריאלית תוך "תיבול" התיק בבחירה סלקטיבית של מניות. בחלוקה של  60% חו"ל, 40% ישראל".
"מדד הדאקס הגרמני נסחר ברמת מכפיל עתידי מעניינת להשקעה כחלק מחשיפה לגוש האירו. ניתן להיחשף גם באמצעות מדד MDAX  - מדד המניות הבינוניות בגרמניה".
בזירת המאקרו כלכלה של ארה"ב אמרו באיגוד: "אתמול פורסם ספר הבז' שהצביע על צמיחה מתונה בחודש וחצי האחרונים במרבית מחוזות הפד. הדוח שפרסם הבנק המרכזי הצביע עוד על שיפור בפעילות הכלכלית וצמיחה בשכר העובדים במרבית המחוזות. הנתון שפורסם הוא חלק ממכלול שלם של נתונים בהם מתחשב הפד בבואו להחליט האם להעלות את הריבית בפגישה הקרובה שתיערך ב-15.6".
בסקירה ציינו כי על פי האתר הכלכלי בלומברג, הערכת המשקיעים למועד העלאת הריבית, עומדת על 53% להעלאה בחודש יולי, כאשר ההערכה להעלאה כבר בחודש הקרוב ירדה מ-34% ל-22%.
נציין כי נתון מהותי יותר הוא דו"ח התעסוקה שיתפרסם היום בשעה 15:30 (שעון ישראל). על פי הערכות הכלכלנים, הנתון צפוי להציג תוספת של 164 אלף משרות, לעומת תוספת של 160 אלף משרות מהחודש הקודם, שכאמור היה הנתון החלש ביותר בשבעת החודשים האחרונים. באותה שעה צפוי להתפרסם גם אחוז האבטלה במשק, שצפוי לרדת מ-5% ל-4.9%.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מאיפה התחזית הדולר הולך לרדת !!!!! (ל"ת)
  הברבור הירוק 05/06/2016 14:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  הכל ללא מחזורים הכל מת לגמרי
  המבין 05/06/2016 11:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבורסה במטבאות בהכל הציבור לא מאמין בכלום
  סגור
 • 1.
  כרגיל טועים ראיתם מה קרה לאירו/דולר בשישי
  המתחזה 04/06/2016 12:17
  הגב לתגובה זו
  4 1
  עליות חדות
  סגור