חגי בדש רוצה להשתלט על אידיבי; ח"כ מיקי רוזנטל: "לא מבין איך מוותרים לנוחי דנקנר ואת עורו של האזרח - פושטים"

מנכ"ל פסגות נקט בקו לוחמני באשר להסדר המסתמן ב-IDB. תגובת אידיבי פיתוח: "יצא המרצע מן השק. בדש הוכיח סופית שמטרתו היא להשתלט על נכסיה המצויינים של אי די בי פיתוח"
 | 
(12)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
סערת מחיקת החובות לחברות הפרטיות גנדן וטומהוק בשליטת נוחי דנקנר מסרבת לרדת מהכותרות. כך, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, נקט היום (ד') בקו לוחמני במיוחד במסגרת כנס לשכת סוכני באילת, שם התבטא בעניין הבקשה להבראת IDB פיתוח שהוגשה לביהמ"ש המחוזי שלשום: "נשתלט על IDB פיתוח במידה והסדרי החוב של הקבוצה לא יעמדו בקריטריונים של ניהול הוגן של כספי ציבור".

"הפנייה לבית משפט במקרה של IDB היתה הכרחית - על מנת להבריא את החברה, נדרש היה להציע לכלל הנושים תוכנית הבראה כוללת, הממירה חלק מהחוב להון ומעבירה את בעלות החברה לנושיה, מפחיתה את היקף המינוף של החברה, ויוצרת חברה מתפקדת, בריאה שיכולה לעמוד בהתחייבויותיה".

עוד הוסיף בדש כי "הליכה לבימ"ש יוצרת תקדים חיובי בשוק ההון הישראלי שישנה את כללי המשחק בטיפול בהסדרי חוב ותספורות וייצר נורמות חדשות והוגנות בניהול כסף של ציבור במדינת ישראל".

בדש הציע להחיל דין שווה על אנשים פשוטים ואנשי עסקים כנוחי דנקנר: "כמו שהבנקים לוקחים דירות ובתים לאזרחים פשוטים שלא עומדים במשכנתא, כך אנו לא ניתן לנוחי דנקנר לקחת כספים מהציבור".

עוד ציין בדש כי "לא יכול להיות שכאשר לא משלמים משכנתא של מאות אלפי שקלים לוקחים לנו את הבית ובמידה וחברה לא משלמת חובות של מיליארדים, דוחים לה את החוב פעם אחר פעם ובסוף מוותרים, מוחקים חלק מהחוב והשליטה נשארת בידי אותו . הגיע הזמן שהמשוואה תתהפך: מי שלא לא יכול לעמוד בהתחייבויות ננקוט בכל האמצעים כולל לקיחת החברה על ידי בעלי החוב".

בדש התייחס לתופעת התספורות הרווחת בשוק ההון הישראלי בתקופה האחרונה: "לאחרונה קיימת תופעה חדשה של התרופפות האקסיומה שחובות צריך להחזיר. תופעה שצריכה להיות מוקעת מהשורש של שוק ההון הישראלי".

עוד הוסיף בדש כי "תפקידנו כגופים מוסדיים הוא לא לחכות שהחברה תודיע שיש לה בעיה לעמוד בתשלומים, אלא לעשות זאת טרם הגעה להסדר, ולדאוג לתכנית עבודה מסודרת לשיפור המצב, ובמידת הצורך לא לאפשר הסדרי חוב בעייתיים שמותירים את השליטה והניהול בידי אנשים שהובילו את החברה למצבה הבעייתי".

תגובת אידיבי פיתוח לדברי בדש לא איחרה לבוא: "יצא המרצע מן השק. בדש הוכיח סופית שמטרתו היא להשתלט על נכסיה המצויינים של אי די בי פיתוח, חברה אשר בקופתה כ-1.1. מיליארד שקלים והיא עומדת בכל התחייבויותיה. לאחר שלצערנו אנו מכירים כבר את דפוסי ההתנהגות הפופוליסטיים של בדש אין זה מפתיע כי הוא מנסה לרכב על הגל הנוכחי בכדי להמשיך ולנסות להשיג את מטרתו - השתלטות על נכסיה של הקבוצה".

ח"כ רוזנטל: "30 משפחות במדינה נהנות מ-70% מהכספים להלוואות"

באותו נושא, היום (ד') דנה מליאת הכנסת בעניין מחיקת החובות לנוחי דנקנר ע"י בנק לאומי, וחברי הכנסת הביעו תמיכה נחרצת בהחלטת בנק לאומי ביום שישי לסגת ממתווה החוב שהוצע לדנקנר. בסיכום הדיון, מליאת הכנסת אישרה פה אחד כי ייערך דיון מקיף בנושא בוועדת הכספים.

ח"כ מיקי רוזנטל ממפלגת העבודה פתח את הדיון והזהיר כי "מישהו שולח יד לכיס של אזרחי ישראל. יש רק 30 משפחות במדינה, שנהנים מתנאי אשראי מופלגים בבנקים, ללא שעבודים או משכונים והן נהנות מ-70% מהכספים בבנקים המיועדים להלוואות. לאזרח מהשורה הבנק פושט את עורו, אם לא יוכל להחזיר את חובו. אך לנוחי דנקנר הבנק לא מעקל את המטוס הפרטי ולא את הבית המפואר בהרצליה".

ח"כ תמר זדנברג ממפלגת מרצ שיבחה את ההתעוררות הציבורית שהביאה לביטול מחיקת החוב של דנקנר, אך ציינה כי משה סילמן התאבד כפועל יוצא מעיקול חוב בסך של 15 אלף שקל. לדבריה, "משפחות עניות נזרקות מהבית מדי חודש, בגלל חובות פעוטים בהרבה. "ישנם זוגות רבים בהם שני בני הזוג עובדים ובכל זאת הם נמצאים מתחת לקו העוני, וגם להם מגיעה שמיטת חובות".

ח"כ פנינה תמנו-שטה ממפלגת יש עתיד סיפרה חשפה במסגרת נאום שנשאה את חובה בחשבון הבנק, וביקשה גם היא ממנהלת הסניף שלה למחוק את החוב: "פריסה והסדר זה בסדר, אך מחיקת חוב? בשום אופן לא. מדוע לאדם מן השורה ההוצאה לפועל לא תהסס להיכנס ולגבות חוב, אך לנוחי דנקנר יש חסינות? דין מסעודה משדרות כדין דנקנר מהרצליה".

סגן שר האוצר, ח"כ מיקי לוי ממפלגת יש עתיד, שעומד במוקד תשומת הלב לאחר שהתבטא בחריפות כנגד האוכלוסיה החרדית, טען כי הוקמה וועדה שתבחן הסדרי חוב, של חברות בקשיים. עוד ציין לוי כי גם עצם הבקשה של דנקנר נמצאת בבדיקת המפקח על הבנקים בבנק ישראל, דודו זקן, למרות שבנק לאומי כבר הודיע על ביטול ההסדר. "אשראי צריך להחזיר באופן מלא. מחילת חובות אינה תופעה רצויה, אך הסדר חשוב חשוב שיעשה כדי למנוע נזק גדול-יותר". לוי התחייב כי אם יהיו שיקולים שאינם עניינים בהסדרי החוב, הם ייבדקו ע"י .
תגובות לכתבה(12):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  cms044@gmail.com
  מירצה 24/04/2013 17:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  איזו כסף אתם מגלגלים מר חגי ?ומה גובה המשכורת שלך ושל המנהילים שלך ?
  סגור
 • 10.
  בעולם התחתון
  צבריקו 24/04/2013 16:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי שלא מחזיר חוב, מקבל טיפול שילמד לכל החיים.
  סגור
 • 9.
  איפה היית בדש
  יואל 24/04/2013 15:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מר בדש וכל קרנות הפנסיה איפה הייתם כשנתנם את כספי החוסכים ללא כל אחריות לטייקונים.
  סגור
 • 8.
  בדש רוצה לעצור את בזבוז הכספים המטורף בדרג הניהולי של
  רון7 24/04/2013 15:43
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אי די בי , שלא הוכיח עצמו בשנים האחרונות..בזבוז מטורף של עשרות מיליונים בשנה, נראה שהבזבוז במשרד הביטחון בטל בשישים לעומת אידיבי. בעוד שמשרד הביטחון (עם בורות השומן שבו) נותנים ביטחון , אידיבי אחראית לאחת ממחיקות החוב הגדולות למשקיעים.
  סגור
 • 7.
  זה לא בדש מפסגות שרוצה להשתלט על אי.די.בי.
  LANZ2 24/04/2013 15:10
  הגב לתגובה זו
  6 0
  זה אנו, כל ציבור המשקיעים, שדנקנר וחבריו מה "חזירון העליון" עשקו אותנו באמצעות בתי ההשקעות שהשקיעו את כספי הפנסיה שלנו ואת חסכונותינו אצלם. ישר כוח בדש!! הילחם, אנחנו מחזקים אותך במאבק. ואם צריך נצא גם לרחובות. רוני.
  סגור
 • אתה צודק במאה אחוז. בנוסף זה ילמד אחרים להזהר שבעתיים (ל"ת)
  אנליסט עממי 24/04/2013 18:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  רוזנטל וחיימוביץ כל רגע זורקים איזה ססמא סתמית
  רוזי 24/04/2013 15:04
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ילה - תהיו מעשיים , כל הזמן שולפים "פניני חוכמה" נגד איש כזה או אחר .
  סגור
 • 5.
  הערה אחת
  עמית פסגות 24/04/2013 14:27
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מר בדש, לפני השתלטותך על החברה הסבר כיצד ובאילו תנאים העברת לדנקנר הלוואה.
  סגור
 • 4.
  תשובה
  תשובה 24/04/2013 14:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איף ויתרו לדלק נדלן!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 3.
  בדש אם אתה כזה גאון ךמה אתה משקיע כספי אחרים אצל דנקר (ל"ת)
  אחד שלא מבין 24/04/2013 14:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  מיקי אל תהיה כמו יחימוביץ ותזרוק סיסמאות (ל"ת)
  כאילו נולדת אתמול 24/04/2013 14:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  מה היינו עושים בלעדייך עם פניני החוכמה? (ל"ת)
  תמנו שטה 24/04/2013 14:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור