אידיבי פיתוח לנציגות: "לא ברור מנין אתם שואבים את הסמכויות המורחבות"

טרם אסיפת בעלי האג"ח ביום חמישי, תקפה החברה בחריפות את פעילות הנציגות ואת שת"פ הנרקם בין מחזיקי אידיבי אחזקות ופיתוח
 | 
(6)
נוחי דנקנר, צילום: יח"צ
הסכסוך המתמשך בין חברת ההחזקות אידיבי פיתוח לבין נציגות מחזיקי האג"ח עולה מסרב לדעוך. ל-Bizportal נודע כי ביום חמישי האחרון, טרם קיום אסיפת בעלי האג"ח הסוערת, שיגרה חברת ההחזקות, באמצעות עו"ד אמיר ברטוב, מכתב לנציגוות בעלי האג"ח בו תקף את התנהלותה, כמו גם את פעילותה להעניק סמכויות ומתן הכשר לפעולות שכבר ננקטו, אשר לטענתו חורגות מתנאי שטר הנאמנות.

קבוצת IDB בשליטת איש העסקים נוחי דנקנר עומדת במרכז תשומת לב המשקיעים בתקופה האחרונה. חברת {אידיבי אחזקות} חייבת למחזיקי האג"ח 1.8 מיליארד שקל, בעוד שחברת הבת אידיבי פיתוח חייבת למחזיקי האג"ח 4.1 מיליארד שקל. נציין כי לאידיבי אחזקות, שהחזקתה היחידה היא 100% ממניות אידיבי פיתוח, אין די מזומנים כדי לעמוד במלוא תשלומי הריבית והקרן ל-2013, והיא פועלת בימים אלה לגיבוש מתווה הסדר מוסכם עם בעלי האג"ח. מנגד, לאידיבי פיתוח יש די מזומנים כדי לעמוד בתשלומי החוב אך בעלי האג"ח של אידיבי פיתוח עומדים בשלהם ומבקשים לגבש הסדר חוב כולל בחברות ההחזקות ופועלים לקיום מו"מ לשת"פ עם מחזיקי של אידיבי אחזקות.

נזכיר כי ביום חמישי האחרון נערכה אסיפת בעלי אג"ח סוערת, בה תקף מנכ"ל אידיבי פתוח חיים גבריאלי את נציגויות בעלי האג"ח וקבע ביחס לשיתוף פעולה ההולך ונרקם בין מחזיקי האג"ח של {אידיבי אחזקות} לאדיבי פתוח כי "יש חשש כבד לאינטרסים שלא לטובת בעלי האג"ח- ומתוך מניעים פסולים" לכתבה המלאה

ברטוב, בא-כוחה של אדיבי פיתוח, תוקף במסגרת מכתב שנשלח לנציגויות בעלי האג"ח ביום חמישי האחרון, טרם קיום אסיפת מחזיקי האג"ח, את הצעת נציגויות בעלי האג"ח שעמדה על סדר היום באסיפת בעלי האג"ח, לפיה צוין כי זו "תפעל לסייע לנאמנים של הסדרות משתפות הפעולה ולפעול כשלוח של הנאמנים, ולאשר בידה סמכויות רחבות ובלתי מוגדרות לבצע כמעט כל פעולה שחשקה נפשה של הנציגות המשותפת".

ברטוב תוקף באופן חסר תקדים את פעילות הנציגות, כמו גם את האצלת מגוון סמכויות מידיהן של נאמני האג"ח לידי הנציגות, אשר "פועלת דווקא כשולח, ולא כשלוח, עם אג'נדה משלה שחורגת מאמות המידה של שטרי הנאמנות בכל הסדרות. מתקבלת אצנו התחושה כי מרגע שהפקדתם את עניינכם בידי הנציגות המשותפת הנכם הולכים כסומים אחריה ומאפשרים לעומדים בראשה לנהל את עניינכם כראות עינהם מבלי שהתקיים דיון אצל מחזיקי אגרות החוב בנוגע להסדרים שמתווה להם הנציגות מעל ראשם ולגבי המשאים ומתנים שהיא מנהלת בשמם. זאת ועוד, ספק אם אתם רשאים להאציל לנציגות סמכות שהוענקה לכם בחוק מכוח היותכם נאמנים, כאשר הנציגות אינה כפופה לכללים החלים עליכם".

ברטוב תוקף את אימוץ הסמכויות המורחבות של הנציגות, אשר לפיהן פעלה "לגיבוש הסדר חוב, לרבות בשיתוף צדדים שלישיים ובפקט בשיתוף הנציגות המשותפת של מחזיקי אג"ח אידיביאחזקות בע"מ. אנו סבורים כי שטרי הנאמנות מכוחם אתם פועלים לא הקנו לכם סמכות שכזו".

בנוסף, ברטוב טוען באמצעות המכתב כי היה על הנציגות לפרוט את מלוא ההליכים שבכוונתה לנקוט, כאשר אישור החלטה כללית שכזו "תקנה לנציכות היתר כללי ו/או עקרוני לפעולה, שלא לומר יד חופשית ולהחליט ככל העולה על רוחה מבלי שלמחזיקי אחגרות החוב תהיה האפשרות לבחון החלטות אלו. עולה השאלה האם ההחלטה שעל סדר היום נוסחה על מנת שתעניק סמכות רחבה לנציגות המשותפת".

ברטוב מציין כי הנציגות פועלת בניגוד לשטרי הנאמנות, אשר קובעות כי הנאמנן "אינו רשאי להתערב באיזו צורה שהיא בהנהלת עסקי החברה או ענייניה". הלה מציין כי "אידיבי פיתוח עמדה עד כה בכל התחייבויותיה והי ודאי תעמוד בהם גם בזמן הקרוב ולכן על פניו פעולות הנציגות חורגת ומהווה הפרה של הוראות שטר הנאמנות הן באשר לסמכויות והן באשר לפעולות שכבר ננקטו".

משכך, קובע ברטוב כי "הסמכויות שאתם מבקשים להעניק לנציגות באמצעות כינוס האסיפה מהוות הפרה של שטרי הנאמנות וחורגות מעל ומעבר לתפקידכם כנאמנים מכח שטרי הנאמנות. החברה לא תהסס לנקוט בכל הליך לשם הגנה על זכויותיה במידה ופעולותיכם יגרמו לה לנזקים".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  מחזיקי האגח מקדימים את המאוחר ומנסים לנצל חולשה מכוער (ל"ת)
  ציון 17/02/2013 09:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 5.
  דנקנר
  שים 17/02/2013 08:53
  הגב לתגובה זו
  1 2
  הגיע הזמן שתשלם את כול חובותיך לעם לא אבכה אם תשאר רק עם תחתוניך. מקווה ששלי ולפיד יעשו את הבטחתם.
  סגור
 • 4.
  עשה לך מנהג קבוע - השמץ את נוחי פעמיים בשבוע
  אזרח 17/02/2013 08:48
  הגב לתגובה זו
  6 0
  אתם כל כך פתאטיים !!
  סגור
 • 3.
  הכי פשוט יורק רוצה הישתלטות בעיקר רוצה את כלל ביטוח
  ea22 17/02/2013 08:43
  הגב לתגובה זו
  2 0
  להמשיך לנהל ולפעול דרכה אבל נכון לעכשיו ל יכולה יורק לכפות הישתלטות , נוחי יודע זאת לכן מכר את החלקים הפיננסים בארה"ב ובארץ (וזה הרתיח את יורק) ועכשיו רוצה להרחיק את כלל ביטוח לכור ויש לו זמן למכור הכל בתנאי שאחזקות יתנו לו
  סגור
 • 2.
  על בית המשפט לפסוק על "הרמת מסך" של כלל עסקי דנקנר
  מבקר פנים 17/02/2013 08:37
  הגב לתגובה זו
  1 2
  הרמת מסך בהתאם לחוק החברות תאפשר לכלול את כל נכסי בית-דנקנר בהסדר החוב לציבור
  סגור
 • 1.
  חדשות ממוחזרות ועוד בעמוד הראשי למעלה
  ארבונטשרמוט 17/02/2013 08:08
  הגב לתגובה זו
  4 0
  כשאין על מה לכתוב אפשר להמתין עד להווצרות חדשות רלוונטיות. לא חייבים למחזר.
  סגור