: "החרפה נוספת בהלכי הרוח של הציבור; האטה בפעילות סחר החוץ"

"התכווצות ניכרת ביצוא הסחורות במקביל לעלייה משמעותית ביבוא הסחורות". הסבר האוצר לירידות בבבורסה בת"א בפברואר: "פרסום מסקנות ועדת הריכוזיות ודרישות הלימות ההון של בנק ישראל"
 | 
(4)
תמרורי אזהרה ממשרד האוצר
משרד האוצר פרסם היום (ב') סקירה חודשית של מצב המשק לחודש פברואר תחת הכותרת "האטה בפעילות סחר החוץ והרעה בהלכי הרוח של הציבור ומנגד המשך השיפור בשוק העבודה".

במבט כללי, המשק צמח ב-3.2% ברבעון האחרון. "נמוך ביחס לרבעונים האחרונים אך גבוה ביחס לעולם", מתייחסים לנתון זה באגף כלכלה ומחקר בראשותו של ד"ר אלדד שידלובסקי ומנהל הכנסות המדינה בראשותה של "ח פרידה ישראלי. עוד נכתב כי כלכלת ארה"ב ממשיכה להציג שיפור, בעיקר בשוק העבודה ומנגד, נתוני הפעילות הכלכלית במדינות גוש האירו ממשיכים להתכווץ.

ההיבט החיובי שמתייחסים אליו בישראל הוא השיפר בשוק התעסוקה וירידה ל-5.4% באחוז המובטלים ברבעון. "עם זאת, השיפור בתעסוקה ברבעון הרביעי מבטא גידול במספר המועסקים במשרה חלקית בעוד שחלה ירידה במספר המועסקים במשרה מלאה", מדגישים באוצר ומציינים עוד כי מספר המובטלים בינואר גדל.

תמרורי אזהרה מציינים במשרד האוצר בסחר החוץ "התכווצות ניכרת ביצוא הסחורות במקביל לעלייה משמעותית ביבוא הסחורות". עוד מצויינת החרפה נוספת בהלכי הרוח של הציבור: "בפרט בולט מדד מנהלי הרכש שמצוי ברמה נמוכה המשקפת את הרמות שנרשמו בעיצומו של המשבר הכלכלי העולמי".

גביית המיסים בחודש ינואר הייתה גבוהה יחסית ודומה לתכנון התקציבי כאשר הגבייה הגבוהה של מיסים ישירים נבעה מגידול בחלוקה של דיבידנדים לבעלי מניות מהותיים. באשר לאינפלציה, מצויין כי העלייה בציפיות נמשכה אך ב- 12 החודשים האחרונים עמד שיעור האינפלציה על 2% - מרכז טווח היעד של .

שוק ההון הישראלי רשם חודש חיובי בינואר וירידות שערים בפברואר המוסברות על רקע "פרסום מסקנות ועדת הריכוזיות ודרישות הלימות ההון של בנק ישראל". עוד מציינים באוצר כי "בסך ההנפקות בשוק ההון בחודש ינואר נרשמה עלייה חדה לשיא של 13 חודשים. העלייה נבעה מגידול ניכר בהיקף הנפקות , שקוזז חלקית על ידי ירידה בהנפקות מניות והמירים".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  למערכת Bizportal
  אבי 05/03/2012 18:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נא לסנן את תגובה מס' 3. התגובה חוזרת על עצמה ומזהמת את הפורום.
  סגור
 • 3.
  שנים העולם במדיה מסתיר בפלסטר לדחות קריסה!!! (ל"ת)
  מיתון2012-13 05/03/2012 18:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  סבתא שלי אמרה לי...
  חוזילטו 05/03/2012 13:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תזכור נכדי היקר..... אם לאשתך אין מצב רוח טוב-- אז לא יהיה לך סקס.. ככה גם בנדלן -- אם הציבור אין לו מצב רוח---אין מכירת דירות
  סגור
 • 1.
  הבעיה החמורה של המדינה היא הפופוליזם
  אלי 05/03/2012 11:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הצרחנים ארגוני הצריחה והאופוזיציה גוררים את הממשלה למעשים הנוגדים את טובתה של המדינה.
  סגור