הלוואות שהעמידה בהיקף של 107 מיליון שקל - עלולות שלא להיפרע

מדובר בהלוואות שנרכשו לפני מספר שנים אשר כנגדן יש שעבוד של נכסים מניבים בגרמניה ובשוויץ. ההלוואות היו אמורות להיפרע בחודש הבא - אך בדלק נדל"ן סבורים שההלוואות לא ייפרעו במועדן
 | 
(1)
יצחק תשובה (צילום: בוצ'צ'ו)
הצרות של {דלק נדלן} נמשכות. היום מעדכנת חברת הנדל"ן ששתי הלוואות שהעמידה לצד ג' בהיקף של 107 מיליון שקל עלולות שלא להיפרע. בחברת הנדל"ן בודקים את האפשרויות העומדות בפני החברה ובהם מחיקת שווי ההלוואה בספרים.

שתי ההלוואות הועמדו על ידי חברת בת הנקראת Impact Capital ומוחזקת בשיעור של 50% על ידי דלק בלרון בינלאומי (חברה בבעלות מלאה של דלק נדל"ן). יתרת ההחזקה בחברה מצויה בידי הפניקס. שתי החברות רכשו ביולי 2008 שלושה נתחי הלוואות מתאגיד בנקאי בהיקף של 80.7 מיליון אירו אשר מגובות בנכסי נדל"ן מניב בגרמניה ושוויץ.

בדלק נדל"ן מציינים כי השווי של ההלוואות בספרי החברה מסתכם ב-45.2 מיליון שקל ו-62.4 מיליון שקל ובסה"כ כ-107.6 מיליון שקל. ההלוואות היו אמורות להיפרע ב-18 באפריל 2012 ובחברה מעריכים כי ישנה סבירות גדולה שההלוואות לא ייפרעו, בעיקר לאחר שהלווה של ההלוואות בדק את האפשרות להארכת ההלוואה.

ייתכן כי בעקבות האמור תמחק דלק נדל"ן חלק מהשווי של ההלוואות בספריה בהתאם לשווי ההוגן. אם כך יהיה, הדבר צפוי לבוא לידי ביטוי כבר בדוחותה כספיים של החברה שיפורסמו החודש.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מי זה הלווה? הלו זה חברה ציבורית צריכים לקבל
  רונית 05/03/2012 09:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מידע מלא. אולי זה תשובה בעצמו שלווה את הכסף?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות