המדד עלה קלות בפברואר, "היציבות נובעת בעיקר משוק העבודה"

כלכלני בנק הפועלים: "השווקים הפיננסיים בישראל הציגו ביצועי חסר משמעותיים לעומת חו"ל, אולם בסך הכול ניכרת אווירה חיובית בשוקי המניות מתחילת השנה"
 | 
אמון הצרכנים
מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ומכון ו-TNS ירד בשיעור קל בחודש פברואר. לדעת הכלכלנים בבנק העלייה הנוכחית והשיפור בתקופה האחרונה נובעים משוק העבודה הישראלי ושיפור באינדיקטורים מסוימים כמו רכישות בכרטיסי אשראי.

המדד עלה לרמה של 130.6 נק', עלייה של 0.6 נק' מחודש שעבר. המדד למצב השוטף רשם ירידה של 2.0 נקודות ומדד הציפיות רשם עלייה של 2.2 נקודות. בבנק הפועלים מסבירים כי הנתון רושם מזה זמן רב רמות גבוהות יחסית. "אנו מעריכים כי יציבות המדד נובעת בעיקר מהמצב הטוב של שוק העבודה, שללא ספק הפתיע כל פעם מחדש, גם אם מקובל להניח ששוק העבודה מגיב בפיגור להתפתחויות במשק".

אינדיקטורים אחרים היו מעורבים יותר בחודש שעבר. נתוני הצריכה הפרטית רשמו ירידה, בעיקר בצריכת מוצרי בני-קיימא. "מאידך, אינדיקטורים כמו רכישות בכרטיסי אשראי, הראו דווקא שיפור מסוים בחודשים האחרונים".

בבנק הפועלים מסכמים כי "מתחילת השנה ראינו שהשווקים הפיננסיים בישראל הציגו ביצועי חסר משמעותיים לעומת אלו בחו"ל, אולם בסך הכול ניכרת אווירה חיובית בשוקי המניות מתחילת השנה". נזכיר שבינואר נרשמה ירידה גדולה יותר בנתון, המדד איבד 1.6 נק' וסימן את השפעת משבר החוב האירופי על המשק הישראלי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה