מאמינים שהשווקים בדרך מעלה? הראל פיננסים מסמנים את ההשקעה המועדפת

בסקירתם השבועית, מציינים הכלכלנים כי מחירי המניות 'סבירים', ואלו ההשקעות המועדפות במידה והשווקים יעלו
 |  (5)
לשוורים מבינינו
המדדים ברחבי העולם ממשיכים בחיפוש כיוון כללי, כשבתקופה האחרונה רובם מדשדשים במקום. השבוע החולף התאפיין בעליות מתונות, בעיקר מחוץ לארה"ב, ובעיקר מחוץ לשווקים מתעוררים (אירופה, יפן, אוסטרליה, קנדה וכו'). מה שתרם לאווירה החיובית היה בעיקר התחזקות מטבע הדולר (או היחלשותם של המטבעות האחרים), מה שעזר לשווקים מחוץ לארה"ב. ברקע לזינוק הדולר עומדת הגדלת הסבירות להעלאת ריבית קרובה כבר בחודש יוני - מה שמעלה לא מעט סימני שאלה לגבי תגובה השווקים, במידה והדבר יקרה.
מבחינת השקעות בשוק, ב'הראל פיננסים' ממשיכים לדבוק בדעה לפיה מחירי המניות נראים סבירים: "למי שמוכן להגדיל סיכון בתיקי ההשקעות, עדיף בנקודת הזמן הנוכחית לעשות זאת באמצעות הגדלת החשיפה למניות". לפי המלצתם, "השוק האמריקאי אמנם נראה כמקום הבטוח ביותר לעשות זאת, אך אם אתם צופים עליית ריבית כבר בחודשים הקרובים ניתן לצפות למהלך של התחזקות הדולר – שעשויה להטיב דווקא עם השווקים המפותחים שמחוץ לגוש הדולר". אם כך, בהינתן שוק מניות חיובי, השווקים בגוש היורו אמורים להניב ביצועים טובים יותר.
בהקשר זה, נציין כי מתחילת השנה עלו הדאו ג'ונס וה-S&P 500 בכ-0.4%, בעוד הנאסד"ק איבד 4%. מנגד, באירופה כל המדדים נחלשו מתחילת 2016, כשהדאקס ירד 7.7%, הקאק איבד מעל 6%, ומדד היורו-סטוקס 50 נפל מעל ל-9%.
בבחינת הדו"חות הכספיים של החברות בארה"ב, מציינים בבית ההשקעות כי "מבחינה אבסולוטית, התחומים החלשים ביותר בעונת הדו"חות היו הטכנולוגיה, הנפט והגז והפיננסים". מנגד, הם מדגישים כי הייתה זו עונת דוחות טובה בעיקר לחברות מוצרי צריכה ומוצרי שירותים, תשתיות ותקשורת.
"במבט קדימה, בדו"חות של הרבעון הנוכחי (רבעון 2) התמונה אמורה אמנם להשתפר, אבל לא דרמתית, בין היתר בגלל חברות האנרגיה. ברבעונים הבאים אנחנו אמורים לראות כבר מגמת שיפור".
עוד לגבי הדולר האמריקני, נציין כי דויטשה בנק, הסוחר השני בגודלו במט"ח בעולם, העריך כי התחזקות הדולר בשבוע האחרון היא רק תחילת המגמה, ו''יש לו עוד הרבה לאן לעלות'' לאחר שנחלש משמעותית מתחילת השנה: "למי שמאמין לתחזיות האלה, יש הגיון בהגדלת פוזיציית דולר בתיק ההשקעות, כולל בחשיפה לאג"ח חו"ל ומניות בחו"ל", סיכמו ב'הראל פיננסים'.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מאמינים ? לא מאמינים
  שמטוב 23/05/2016 14:30
  הגב לתגובה זו
  4 0
  למנהלי תיקי השעות ושושביניהם (אנליסטים וכדומה ) וצים מהלקוחות רק דבר אחד: שיקנו וימכרו שיקנו וימכרו שיקנו וימכרו. כי הדרך שלהם להרוויח הוא מקניות ומכירות, לא מכך שהלקוחות ירוויחו. אז עכשיו מנסים לשכנע אותנו לקנות בלי להתחייב לכלום. לכן רומזים לנו שיהיו עליות בלי לקחת אחריות על הרמז.
  סגור
 • 3.
  עצה להראל
  בר 23/05/2016 14:07
  הגב לתגובה זו
  3 2
  כל מה שנותר לכם זה להגיד לנו באיזה מניות אתם רוצים שאנחנו נכנס ונוכל לחלץ אותכם
  סגור
 • 2.
  להראל פיננסים
  א100 23/05/2016 13:32
  הגב לתגובה זו
  16 1
  אתם עושים עוול בל ישוער לעצמכם..ללקוחותיכם ..ולקהל הקוראים. היתפכחו במהירות..
  סגור
 • 1.
  עיות
  חני 23/05/2016 13:03
  הגב לתגובה זו
  6 5
  שכל האנליסטים יפסיקו לפמפם את הבורסה תתחילו להפנים הבורסה שלנו חולה היא בכיון 1250 שום דבר טוב לא קורה בכלכלה שלנו אפילו הצמיחה על הפנים כולל הדירוג שהוא בסכנה ןהציבור לא פרייר ממשיך לפדות את הקרנות ראו אוזהרתם לא להאמין לכל מה שאומרים כל מיני אינטרסנטים
  סגור
 • ל290 חני. (ל"ת)
  בדרך 23/05/2016 13:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור