מניית הביומד הישראלית שזוכה להמלצה עם אפסייד עצום - ומגיבה בטיסה

'פרוסט אנד סאליבן' מסמנים את החברה הישראלית כפורצת דרך עם אפסייד גדול במיוחד, על אף שעלתה בשיעור תלת ספרתי מאז תחילת השנה
 |  (5)
בולטת בירוק
חברת הביומד הישראלית {סלקט ביו} (סימול בנאסד"ק: APOP), העוסקת בתחום תאי הגזע, זוכה היום (ה') לסקירה נרחבת מצד חברת מחקר המניות הבינלאומית 'פרוסט אנד סאליבן', במסגרת פרוייקט האנליזות שיוזמת הבורסה המקומית. כחלק מהיוזמה חברת המחקר צפויה לבצע עוד תשע אנליזות לחברות ישראליות, כאשר סלקט היא הראשונה לפתוח את הרצף.
הסקירה מגיעה לאחר שחברת הביומד, שנסחרת תחת שווי שוק של כ-163 מיליון שקל בת"א, עלתה מאז תחילת השנה בשיעור תלת ספרתי של כ-175%. התנופה במניה החלה לאחר שמנכ"ל החברה, שי ירקוני, הודיע כי סלקט פועלת למחיקת מניותייה מהבורסה המקומית וזאת במטרה להיסחר רק בנאסד"ק כדי לקבל "הערכה נאותה מהשווקים הפיננסיים למצב העסקי ולהישגי החברה".
כחודש לאחר מכן דיווחה החברה על הצלחה בהשתלת תאי גזע בחולה סרטן דם ראשון בשיטת ה-ApoGraft שברשותה, מה שהזניק את מניית החברה באותו היום בלא פחות מ-60%. הקפיצה הבאה במניה הגיעה בתחילת החודש הנוכחי אז דיווחה החברה על קבלת הודעת אישור רשמית המתייחסת לבקשתה ממשרד הפטנטים באיחוד האירופי, לאישור פטנט לטכנולוגיית ברירת תאי הגזע שפיתחה החברה, מהלך שהטיס את מניית החברה בעוד כ-20%.
בתוך כך, בסקירה של חברת המחקר נכתב כי "סלקט מפתחת טכנולוגיה ייחודית המאפשרת אספקת תאי גזע כחומר גלם, ולכן מהווה הבטחה גדולה בתחום הרפואה המשקמת (medicine regenerative), שעושה שימוש בתאי גזע למספר רב של אינדיקציות. טכנולוגיה זו יכולה לספק חומרי גלם לתעשיית תאי הגזע המוערכת בכ-5.8 מיליארד דולר בשנת 2017 ,עם קצב צמיחה שנתי משוער של 20.1%. הפוטנציאל הוא גבוה אם החברה תוכיח בטיחות ויעילות. בהתאם לשלב בו נמצאת החברה, בידיה נתונים מניסוי לא פולשני שנעשה על דגימות של תורמים בריאים".
"החברה נמצאת בניסוי קליני שלב II/I בבני אדם, אשר הצלחתו תאפשר עסקאות למיסחור הקניין הרוחני שלה לפני שתקבל אישור מיסחור למוצריה. לחברה קניין רוחני נרחב שנועד להגן על הטכנולוגיה שלה בכדי לתמוך במגוון יישומים למוצריה בשווקים שונים. הטיפול התאי הינו צורת טיפול חדשנית יחסית, אשר עדיין חלה עליה חובת הוכחת ההיתכנות בשלבים הקליניים בהשוואה לשיטות ריפוי אחרות. על כן תלות זו עלולה להוות סיכון משמעותי לחברה. בנוסף, צנרת הפיתוח של סלקט מורכבת מפלטפורמת מוצר ה- ApoGraft ,ודחייה בהתקדמות הקלינית של הפלטפורמה תשפיע על ערך החברה".
בחברת המחקר מציינים מספר נקודות עיקריות "השקעה במניית חברת סלקט מהווה חשיפה לתעשיית תאי הגזע, שוק של 2.8 מיליארד דולר עם צמיחה שנתית משוערת של %0.71. לחברה פוטנציאל לשמש כספק מרכזי לשוק זה.  צנרת הפיתוח של סלקט מורכב מפלטפורמת ה-ApoGraft אשר מאפשרת פיתוח וייצור מגוון מוצרים לשווקים שונים.  החברה נמצאת כעת בשלבי ניסויי קליני II/I המהווה ציון דרך חיוני לעתיד החברה. הצלחת הניסוי תאפשר לחברה עסקאות מסחור לקניין הרוחני שלה לפני שתקבל אישור מיסחור למוצריה".
"המודל העסקי של החברה מבוסס על שני מרכיבים משלימים: עסקאות רישיון אסטרטגי (אבני דרך תמלוגים) עם חברות תאי גזע בשלב מוקדם או מאוחר (לקוחות החברה) לשימוש בטכנולוגיה שלהם.  מגוון התקנים בדמות שקיות “Apotainers “אשר יסייעו לייצור משתלם עבור חברות תאי גזע בשלב מוקדם.  לחברה הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי לפיתוח המוצר שלה עם חברת אנטגריס מארה"ב, המתמחה בייצור מתקדם של התקני פלסטיק. התקנים אלו יהיו המוצרים הסופיים שהחברה מתכוונת למכור, בהינתן הצלחה בניסויים הקליניים. אנו מעריכים את שווי החברה ב-80.2 מיליון דולר ארה"ב / 290.2 מיליון שקל ומחיר יעד של 2.7 שקל למניה".
נציין כי מחיר היעד משקף אפסייד עצום של כ-70% על מחיר המניה הנוכחי בבורסה בת"א.
את הסקירה מסכמים ב'פרוסט אנד סאליבן' בכך: "סלקט נסחרת בבורסה בת"א ומאז ה-29 ביולי 2016 מניות החברה נסחרת גם בבורסת נאסד"ק בארה"ב באמצעות תעודות סחירות ביחס של 20 מניות ל-1 תעודה סחירה. אנו נעריך את מחיר היעד של החברה".
"החברה נמצאת בתחילתו של ניסוי קליני בשלב II/I הבוחן בעיקר את הבטיחות של מוצר החברה בקרב חולי לוקמיה. הניסוי בוחן השתלת תאים 'לא-עצמיים' מדם היקפי שנלקח מתורמים ומנסה להעריך בעיקר את בטיחות תהליך ברירת התאים (סלקציה) ויעילותו. הניסוי כולל 12 חולים וסיומו צפוי ברבעון ה-3 של שנת 2018. לאחריו צפויה חצי שנה נוספת של בחינה מאוחרת לאחר ההשתלה על מנת לוודא את הבטיחות והיעילות של ההשתלה והשימוש בתהליך של החברה. הניסוי הינו מהותי שכן עתיד החברה מתבסס בין היתר על הצלחת הוכחת היתכנות באמצעותו".
"בנוסף, באם יצליח הניסוי, אנו מעריכים את המודל העסקי של החברה בשני היבטים המשלימים זה את זה:  עסקאות רישיון אסטרטגי (אבני דרך תמלוגים) עם חברות תאי גזע בשלב מוקדם או מאוחר (לקוחות החברה) לשימוש בטכנולוגיה שלהם. סדרה של שקיות (“Apotainers") אשר יסייעו בייצור משתלם עבור חברות תאי גזע בשלב מוקדם אנו מעריכים כניסה לשוק לא לפני שנת 2022 ,בעוד ההתקדמות הקלינית של החברה מבוססת על חבירה לחברות תאי גזע אשר ישלבו את טכנולוגיית ה-ApoGraft בניסויים הקליניים שלהן. החברה הרוכשת את הקניין הרוחני תשלם לסלקט תמלוגי רשיון, תמלוגי אבני-דרך ו/או חלק יחסי ממכירות המוצר". 
תנועת מניית סלקט ביו ב-6 החודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קודם פלוריסטם אח"כ כל השאר (ל"ת)
  לכל הסקפטים 03/05/2017 14:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לפני סלקט ביו . פלוריסטים וקמהדע צריכות לזנק. (ל"ת)
  סלקציה 27/04/2017 10:08
  הגב לתגובה זו
  3 4
  סגור
 • קודם ביונדווקס ובריינסטורם.אחר כך קמדע ופלוריסטם (ל"ת)
  א 27/04/2017 13:10
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • בונוס השנה תיתן וחזק מאוד מחזיקה ולא ממליצה (ל"ת)
  לפי דעתי 27/04/2017 11:41
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • חה חה חה
  צחי 27/04/2017 11:24
  הגב לתגובה זו
  1 2
  תקועים וישארו כך לפחות שנה
  סגור