דיווח: טבע בוחנת את מכירת 'תיק תרופות הסרטן'

חברת התרופות בוחנת אפשרות למימוש חלק מהחטיבה האונקולוגית במטרה לצמצם את המינוף העצום בו היא שקועה
 | 
ההתמודדות עם החוב הענק
החוב הכבד נותן את אותותיו. ענקית התרופות הישראלית ממשיכה לחפש אופציות לצמצום החוב העצום, כאשר היום (ד') מדווח אתר 'בלומברג' כי בכירים בהנהלת החברה נפגשו לאחרונה עם יועצים פיננסים המעורים בתחום במטרה לבחון אפשרות למכירת חלק מעסקי חטיבת האונקולוגיה שלה, בעיקר אלו הכוללים טיפולים במחלת הסרטן לסוגיו.
ההכנסות של טבע מהחטיבה האונקולוגית הסתכמו בשנה החולפת בסך כולל של כ-1.1 מיליארד דולר, המשקפים ירידה של כ-5% בהשוואה לשנת 2015, כאשר אחד הגורמים המרכזיים לירידה נבע מהפגיעה במכירות שתי התרופות האונקולוגיות המרכזיות שמשווקת החברה, Bendeka (זריקה נגד סרטן הדם) ו-Treanda (טיפול בסרטן הדם), כך עולה מדו"חותייה השנתיים שפרסמה טבע לאחרונה.
כאמור, טבע מחזיקה בחוב עצום של כ-37 מיליארד דולר, גבוה משוויה הנוכחי, כאשר מרביתו הגיע לאחר רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן בחודש אוגוסט האחרון בהיקף הנאמד בכ-40 מיליארד דולר. עיתוי הרכישה שיחק לרעתה של טבע שכן שחיקת המחירים בענף הגנריקה גבוה ובמקביל חלה התגברות משמעותי בתחרות בתחום.
נציין כי רק אתמול נפוצו דיווחים על כך שסמנכ"ל הכספים בחברה ב-9 השנים האחרונות, איל דשא, עשוי לסיים את תפקידו ולהתמנות לתפקיד יו"ר ישראכרט. בעקבות כך נפלה המניה בשיעור חד של 3.7% לשפל חדש.
כזכור, הטלטלה בצמרת הניהולית של טבע הגיעה עוד מוקדם יותר, כאשר רק בחודש פברואר נחתך מנכ"ל החברה, ארז ויגומן. 
מתחילת השנה איבדה מניית טבע קרוב ל-20%, כאשר ב-12 החודשים האחרונים נחתכה המניה בלא פחות מ-44%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה