ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

בנק פועלים מעלה את מדיניות חלוקת הדיבידנד מהרווח הנקי כבר ב-Q1

מבין הבנקים פועלים מוביל כעת באחוז החלוקה. המנכ"ל פינטו: "נפעל להגדיל את החלוקה ל-50% מהרווחים"
אריק פינטו, צילום: יח"צ
בנק ה פועלים +0.3% פועלים 2,325 +0.3% פועלים בסיס:2,318 פתיחה:2,320 גבוה:2,347 נמוך:2,315 תמורה:85,099,148 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה הבוקר (ג') על עדכון מדיניות הדיבידנד מ-30% ל-40% מהרווח הנקי החל מהרבעון הראשון השנה, וזאת בעקבות האישור שהתקבל מהמפקחת על הבנקים. רק נזכיר כי ברבעון האחרון בנק לאומי הודיע על הגדלת מדיניות הדיבידנד ל-20% מהרווח הנקי, ובנק מזרחי טפחות יגדיל את החלוקה מ-15% ל-30% מהרווח הנקי, כך שפועלים מוביל כעת באחוז החלוקה מבין הבנקים.
בימים אלה מציין בנק הפועלים, שחוגג 95 שנים להיווסדו, 20 שנה מאז הופרט על ידי המדינה ונמכר למשפחת אריסון. מאז ההפרטה ועוד היום, הגיע הסכום המצטבר של דיבידנדים שחילק הבנק ל-12.7 מיליארד שקל.
חלוקת הדיבידנד מותנית בעמידה ביחסי הלימות ההון בהם נדרש הבנק לעמוד. נזכיר כי יחס הלימות הון מחושב כהיקף ההון של הבנק ביחס לנכסי הסיכון שלו (כמו: הלוואות שהעמיד, מסגרות אשראי, ערבויות ועוד). בהודעה של פועלים נמסר כי יחס הלימות ההון הפנימי שהציב הבנק לעצמו לדצמבר 2017 הוא 10.75% כאשר היעד הרגולטורי עומד על 10.50%. 
נזכיר כי ברבעון הרביעי פועלים פרסם דו"ח חלש, בהתאם לאזהרת הרווח, עם רווח של 138 מיליון שקל. הבנק רשם הפרשה בגין חקירות המס בארה"ב בהיקף של 273 מיליון שקל, שהקטינה את הרווח באותו סכום, מאחר שאינה מוכרת למס. בנוסף, הפסדי האשראי עמדו על 469 מיליון שקל. בנטרול ההפרשות ונרמול ההכנסות בגין הפסדי האשראי הייתה התשואה להון עומדת על 9.1%.
אריק פינטו, מנכ"ל בנק פועלים: "האישור על הגדלת הדיבידנד ל- 40% מהרווח הנקי מהווה עדות לחוסנו הפיננסי של בנק הפועלים וליכולת של הבנק להציף ערך למשקיעים, באופן שוטף ויציב, רבעון אחרי רבעון. חשוב לזכור כי הציבור הרחב, שמחזיק ב-80% ממניות הבנק, הוא הנהנה העיקרי מהתשואה שהבנק משיא למשקיעים שלו. כפי שהצהרנו בעבר, נפעל להגדיל את שיעור הדיבידנד ל-50% מהרווח הנקי, תוך שמירה מתמדת על חוסן פיננסי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה