השופט אורנשטיין לאורן קובי: "באיזו רשות לקחת כסף שאינו שלך ועשית בו שימוש?"

בית המשפט הכריע הבוקר כי קובי יורחק ל-14 יום ממשרדי החברות שבבעלותו, וזאת אחרי שנטען כי פרץ וגנב מחשבים ויצירות של קדישמן משם

|
(14)
אורן קובי, צילום: ענת דניאלי

הבוקר (ב') התקיים דיון בעניין חברת 'אדמה' בבית המשפט המחוזי בת"א, במסגרתו נידונו בבקשות הביזיון וכן צו הרחקה המבוקש לאורן קובי, שהוגשו ע"י עו״ד חגי אולמן, המפרק הזמני שמונה מטעם ביהמ״ש. בבקשת הביזיון טען אולמן שקובי מסרב למסור מסמכים הנוגעים לנכסיו ולחברה, וכן שקובי ניסה לפרוץ למשרדי החברה בניגוד להוראת בית המשפט, ולכן מבקש צו הרחקה.

עו"ד שביט, המייצג את קובי, ביקש לבטל את ההחלטה על פירוק החברות, אך לכך הגיב השופט אורנשטיין בבקשה שיראה לו היכן הכסף שישלם לעובדים, וכי קיימת עילה לפירוק בעקבות כך שלא שילמו את החובות. כמו כן, ציין כי "יש בעיה קשה כי מסתבר שהרווחים שנרשמו אינם רווחים והייתה חלוקה אסורה. החוק מחייב אותו להחזיר את הכסף כי קיבל כסף שאסור היה לו לקבל״.
לשאלת אורנשטיין היכן 14 מיליון השקלים שהיו צריכים להפקיד בנאמנות עורכי הדין, השיב עו"ד שביט כי ״רוכשים פוטנציאלים לא הפקידו את הכספים. אנו לא יודעים את תיאור העסקה הספציפית״.
השופט אורנשטיין בחר לפנות בישירות לקובי ושאל אותו ״באיזו רשות לקחת את הכסף שאינו שלך ועשית בו שימוש? כך לא מנהלים עסק, ויש קבלות על שיפוצים ומשרדים ששופצו ב-10 מיליון שקל שהם כספים של אנשים. מה עוד שופט צריך? זה לא ברור?״.
קובי יורחק רשמית ממשרדי החברה
לבקשת צו ההרחקה טען אורנשטיין כי ברגע שניתן צו פירוק אסור לו להתקרב למשרדים, ולכך הגיב עו"ד שביט כי מדובר היה על כניסה לקומה 5, בה נמצאים משרדי חברת בטוחה, וציין כי היא לא הוגבלה. לבסוף, החליט אורנשטיין כי קובי יורחק מהמשרדים למשך 14 יום, וכן כי הוא מחויב להציג מסמכים למפרק תוך 48 שעות.
עוד החליט השופט אורנשטיין: "באשר לביזיון ביהמ״ש בעקבות אי מענה לדרישות המפרק הזמני להמצאת מסמכים וקבלת מידע ובאשר הכניסה למשרדים, מר קובי ימציא תוך 48 שעות תצהיר לביהמ״ש ולמפרק הזמני באשר למיוחס לו ולפיו הוא ומי מטעמו, נטלו אביזרים ו/או מסמכים ממשרדי החברות במהלך התקופה שמאז צו הפירוק הזמני. אם אין מסמכים בידו, אין מקום לחייבו להמציאם".
הדיון בבקשות לפירוק וכן בבקשה לצו כינוס נכסים לבעל השליטה נדחה ל-20 ביוני.
בבקשה להרחקת קובי מהמשרדי טען עו"ד אולמן כי הגיע למשרדי החברה הנעולים ומצא שם את קובי ואנשיו כשהם מנסים לפרוץ למקום, וציין כי "אין זו הפעם הראשונה בה מפר קובי הוראות מפורשות של בית המשפט. ביום 26 במאי תקף את עו"ד אמנון שורק ואף איים לטענתו ברצח. לאחר התקיפה נזקק עו"ד שורק לטיפול רפואי, לדבריו".
עו"ד אולמן ביקש כאמור את הרחקת קובי ממגדל המוזיאון וממשרדי החברות, וכן ביקש שקובי ישיב את הציוד שלטענתו לקח מן המשרדים, בהם מחשבים ויצירות של מנשה קדישמן שהיו תלויות על קירות משרדו. 
לפי עו"ד אולמן, הבקשה למתן צו לביזיון בית המשפט היא משום שהוא מסרב להעביר לו את המסמכים הדרושים להמשך החקירה בניגוד להחלטת השופט אורנשטיין.
בתוך כך, קובי הגיש תגובתו לפירוק החברות שבבעלותו. מנגד, המפרק הגיש תגובה ובה הציג שימושים נוספים של קובי בכספי החברה: ״כפי שניתן לראות, שיטה זו של רכישה בשם החברה לטובתו האישית של המשיב חזרה פעמים רבות״.
קובי הגיש ב-6 ביוני את תגובתו להחלטת פירוק החברות שבבעלותו (שהתקבלה ע״י השופט אורנשטיין לפני כשבועיים). על פי התגובה שהגיש המפרק, עו"ד אולמן, נראה כי הוא מצא שימושים נוספים שקובי עשה בכספי החברה: ״נמצאו קבלות של הזמנת מכשור לאמבטיה ולמטבח בסכום של 560 אלף שקל אשר נרשמו על שם החברה, כאשר תחת כתובתה של החברה נכתב רחוב ׳פנקס׳ (מיקום דירת המשיב באקירוב)״. 
עוד ציין כי מצא הזמנת שיפוץ נוספת, על סך 24,745 שקל, שהכתובת להרכבה הייתה גם כן דירתו של קובי באקירוב. ״כפי שניתן לראות, שיטה זו של רכישה בשם החברה לטובתו האישית של המשיב חזרה פעמים רבות ומסתכמת במיליוני שקלים רבים. יוזכר, כי המשיב הודה בחקירתו כי החברה שמימנה את שיפוץ דירתו באקירוב ב׳סכומים של מיליונים׳״ 
כאמור, בדו״ח הראשון שהגיש הוא מצא כי קובי עשה שימוש ב-6.5 מיליון שקל מכספי החברה לשיפוץ ביתו, כך שהסכום עומד כעת על כ-7.3 מיליון שקל ששימשו לשיפוץ הדירה באקירוב.
התנהלות של פשיטת רגל
לטענת אולמן, בהתנהגותו של קובי הוא רואה התנהלות של פשיטת רגל, בכך שהוא ״נמנע מתשלום חוב אישי כגון שירותים שקיבל ו׳כיסה בכספי החברה׳״. אולמן אף טוען כי קובי נתן נכסים במרמה ואף שהוא הודה בכך במהלך חקירה, וכשנשאל קובי אם היו בידיו שעונים שמכר - השיב ״היו לי קצת שעונים, הייתי חייב הלוואות לחברים״. אולמן הקשה ושאל ״מה זה חברים, שוק אפור?״ וקובי השיב, ״לא. חברים. משפחה בחו״ל״. 
בתגובתו הלין אולמן על התנהלותו של קובי, שלא רק טוען כי אינו חייב מאומה לאדמה או לרוכשים - אלא גם מסרב לשתף פעולה עם המפרק ואנשיו, למסור מידע ואף "מהלך אימים" על בעלי תפקיד מטעמו.

תגובות לכתבה(14):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  כשנוכל מרוקאי עושה בית ספר לשופט אשכנזי
  דרעי 14/06/2016 10:32
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מדוע הוא לא בכלא עדיין ? מה הכפפות משי האלה? השופט האשכנזי לא מבין את הנוכל המרוקאי שלא משחק לפי אותם כללים, הוא יפרוץ למשרדים שלו וינקה מחפצי אומנות, יעלים מסמכים ולא ישים קצוץ. יאלה צריך לשים אותו ל 30 שנה בכלא למען יראו ויראו.
  סגור
 • שמשפחה אשכנזית גונבת ילדים תימנים
  א 15/06/2016 13:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז הכל בסדר זה הרי התרבות שלהם.
  סגור
 • 8.
  גנב קטן שגונב רכב, יושב במעצר ואחכ בכלא. גנב גדול שגונב
  סדום ועמורה 13/06/2016 13:18
  הגב לתגובה זו
  10 0
  במליונים, יכול להרשות לעצמו להסתובב חופשי, לבזות את בית המשפט, לאיים באלימות על עורכי דין ובכלל, להמשיך לגנוב מול עיני השופט וכו' וכו' השופט צריך להוריד אותו למעצר ולהתייחס אליו בדיוק כמו שמתייחסים לגנב הרכב הקטן - רק בהתאמה לסכומים שהוא גנב וממשיך לגנוב.
  סגור
 • 7.
  והיכן רואי החשבון עמינח שרשמו את השיפוצים בבית הפרטי
  כנראה אצל ענבל אור 13/06/2016 12:31
  הגב לתגובה זו
  5 0
  בדוחות הכספים המבוקרים של החברה?? עכשיו מובן היכן השקיעו 10 מליון שח בשיפוצים....
  סגור
 • 6.
  חחח
  אנונימי 13/06/2016 11:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ךך
  סגור
 • טען עוד
 • 5.
  זה מעילה בכספים - פלילי (ל"ת)
  בן 13/06/2016 10:49
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • חח
  אנונימי 13/06/2016 11:17
  הגב לתגובה זו
  3 0
  חחח
  סגור
 • 4.
  אם המנהיג גונב מהקופה הציבורית כדי לרהט את ביתו
  אחד 13/06/2016 10:25
  הגב לתגובה זו
  9 1
  אם המנהיג ורעייתו מארי אנטואנט מרהטים משפצים את ביתם הפרטי על חשבון כספים לא להם ששיכים למדינה, למה שמר אורן קובי לא יעשה זאת ?
  סגור
 • 3.
  איך החלאה הזה מסתובב חופשי!!
  אודי 13/06/2016 10:22
  הגב לתגובה זו
  8 0
  זה הורג אותי
  סגור
 • 2.
  איזו שאלה ? ובאיזה רשות לוקח נתניהו ? זה פשוט (ל"ת)
  אורי 13/06/2016 09:39
  הגב לתגובה זו
  6 1
  סגור
 • 1.
  אני אגיד לך באיזה זכות
  אורן קובי 13/06/2016 09:32
  הגב לתגובה זו
  11 0
  בזכות זה שאין חוק במדינה. בזכות זה שגם אם מקבלים עונש זה עונש של שנה שנתיים בתנאי בית הבראה עם אוכל ולימודים. בזכות זה שבמדינת ה(אין) חוק הפשע משתלם אתה הבנת את זה אדון אורנשטיין הנכבד?
  סגור
 • אין חוק במדינה,אין (ל"ת)
  זול 13/06/2016 11:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • אפילו כך
  ממש כך 13/06/2016 10:21
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הכל מושחת. "שכר עד" ליום עומד על 300 שח....ברוטו, בדיחה. ככה הכל מתנהל, קרעי תרנגולות.
  סגור
 • תגובה
  אק השקעות 13/06/2016 10:17
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כל מילה בסלע...
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות