בנצי ליברמן: "אין כלל מחסור בקרקעות, יש בעיה בשיח הפנים ממשלתי"

חיים ביבס: "אם זה היה תלוי בוועדה המחוזית מודיעין לא הייתה קמה, חייבים ליישם את המודל שלה בעוד ערים"
|
(8)
בניין בבנייה, צילום: Bizportal
"אם מודיעין הייתה מוקמת על ידי מוסדות התכנון בלבד, ללא התערבותו של שר הבינוי והשיכון דאז אריאל שרון, היא לא הייתה קמה", כך אמר היום ראש עיריית מודיעין חיים ביבס, בכנס 'קודקס החלטות מועצת מקרקעי ישראל'. "14 אלף יחידות דיור הוקמו במודיעין בול"לים של אריאל שרון, בוועדה המחוזית אושרו 990 בלבד, אם העיר הייתה צריכה לקום רק באמצעות הוועדה המחוזית היא לא הייתה קמה. צריך לקחת את המודל של מודיעין לעוד ערים, לעשות תוכנית אב לפיה בכל עיר יקבעו מראש את סל הזכויות לתכנון עתידי וכדי שתוך 3 חודשים ניתן יהיה לקבל היתר בנייה."

"המרכז - בין קריית גת לקריות"
בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל, אמר כי יכולת הוצאת הדברים מהכוח אל הפועל נמצאת אצל ראשי הרשויות. ראש רשות שלא רוצה לא ייתן היתרי בנייה, אם ראש רשות רוצה לבנות כך או אחרת צריך לשמוע אותו. יש הרבה תוכניות מאושרות, 10 אלף בראש העין, במודיעין אם ראש העיר יחליט יהיו עוד 8,000, יכול למנות תוכניות גדולות לשיווק מיידי. כנראה שאם היה היצע רלבנטי מול הביקוש הגדול המחירים היו יורדים, למה הם לא יורדים? אין מחסור בקרקעות משווקות, יש בעיה בשיח הפנימי הממשלתי – אם שיווקתי קרקע במודיעין ולא בניתי את המחלף ראש העיר בצדק לא ייתן היתרי בנייה. כך לא נוצרת תחרות מול יזם שכבר בונה ולכן המחירים לא יורדים."

"הבעיה של דיור בישראל היא כאן ועכשיו, אם רוצים לבנות דירות לציבור הכללי עושים זאת בקריית גת, מי שיכול לשלם קצת יותר יימצא זאת בראש העין במחירים הפחותים מאשר הממוצע כיום במרכז", מסביר ליברמן. "מבחינתי מרכז הוא לא בין ראשון לציון לבין רשפון אלא בין קריית גת לבין הקריות. לפני 20 שנה חולות ראשון היו כמו קריית גת, אף אחד לא רצה לגור שם. היום ראשון לציון זה מה שהיום קריית גת, עוד 5 שנים היא לא תהיה כמו היום – יש רכבת 32 דקות מתל אביב, יש כביש 6. מדינת ישראל צריכה להשקיע ביתר בפריפריות, שבאר שבע תהיה המטרופולין המשמעותי, שישאירו את אנשי הצבא בנגב ואת הסטודנטים. בבאר שבע צריך להקים מבנים או שכונות כמו של צפון תל אביב שמהווים תחרות ללהבים ולעומר כדי שהמשפחות שיורדות לנגב שיהיה להן עניין לעבור למקומות אלו."

"באר שבע היא לא פריפרייה"
רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע, אמר: "באר שבע היא לא פריפרייה, עשינו צעדים משותפים בשינוי התפישה. היו לי ויכוחים מאוד חריפים עם המינהל הקודם. בבאר שבע יש היום 30 אלף סטודנטים שלומדים בחמישה מוסדות אקדמיים, אף אחד לא חשב איך להשאיר אותם. אנשים צריכים תעסוקה ורוצים לחיות באיכות חיים, מינהל מקרקעי ישראל הבין שאי אפשר לכפות דברים על רשות מקומית, עצרתי את השיווקים ואמרתי שאני מאמין בתכנון אסטרטגי ארוך טווח, אני רוצה לכוון לאוכלוסיות מסויימות ולא להציף בדירות 2-3 חדרים כי המאפיינים שונים מגוש דן."

דנילוביץ' מוסיף כי "הגיע הזמן שכל משרדי הממשלה הרלבנטיים יהיו חלק מאותה תוכנית לאומית, אם ראש הממשלה ומשרד האוצר לא יהיו חלק מהתוכנית הזאת לא ניתן יהיה להקים עוד מטרופולין כמו תל אביב. בית חולים נוסף יהיה חייב להיות, נצטרך להקים עוד מוסדות חינוך יחודיים. אם אתה לא מכוון הכי גבוה שאפשר. הקמת שדה תעופה בנבטים ישבור שוויון ויהפוך את העיר למרכז הארץ."
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  זריקת מרץ
  שלמה 08/07/2013 01:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שדה תעופה בין לאומי בנבטים זו זריקת מרץ לנגב האבטלה ברדיוס של 50 ק"מ מהשדה תעלם כי השדה יעסיק אלפי עובדים הממשלה תחסוך כל חודש מיליוני שקלים מדמי אבטלה והבטחת הכנסה הנגב יפרח ובא לציון גואל
  סגור
 • 7.
  שדה תעופה
  ישראל 08/07/2013 01:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק שדה תעופה בנבטים יגרום לנגב התעוררות משנת ישרים של 65 שנים ערים כמו ירוחם דימונה וערד יתפתחו לערים גדולות הבניה בערים הנ"ל תפרח והביקוש לדירות יהיה עצום ביבי ולפיד קדימה תקימו שדה תעופה בנבטים עוד שנתיים נתב"ג יהיה פקוק כמו הכבישים במרכז הצפוף
  סגור
 • 6.
  קייםהיצע גדולה= שניםבלוף הרצת פראייר=בועה50%פיצוץ=מיתון (ל"ת)
  מדינה=בלוף לפראייר 07/07/2013 18:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  המחיר ירד רק אם יטילו מס גבוה על דירה שניה ואילך (ל"ת)
  כל כך פשוט 07/07/2013 17:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  תבנו ,א"כ יגיעו האישורים
  יקיר 07/07/2013 16:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שמעתי את אריאל שרון שאומר,"תבנו א"כ יגעו האישורים," למי אתם מחכים,?? לעליות מחירים ?אולי תרוויחו משהו? בכל הכפרים בונים בלי אישורים תתחילו לבנות את המדינה ולפתח , יש ביקוש. אין לכם חזון ולא רוצים ,הצעירים סובלים אני מציע ללפיד, ולממשלה, תתפטרו, אפסים
  סגור
 • 3.
  בנצי אם לא תורידו חזק את מחירי הדירות בבחירות בחוץ (ל"ת)
  דניאל 07/07/2013 15:19
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 2.
  אז שבנצי ליברמן יקנה לאמא שלו דירה בקריית גת במיליון שח (ל"ת)
  ליברמן בעעעעעעעע 07/07/2013 14:00
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 1.
  הוא אומר זאת בשביל להצדיק את מחירי הנדלן (ל"ת)
  עוד ליברמן 07/07/2013 14:00
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות