הדולר והאירו ננעלו ביציבות: בנק ישראל רכש כ-50 מיליון דולר במסחר

הדולר עלה קלות ושערו היציג נקבע על 3.684 שקלים. האירו ננעל ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 5.0086 שקלים
|
הדולר והאירו ננעלו ביציבות: בנק ישראל רכש כ-50 מיליון דולר במסחר

יום המסחר במטבע חוץ ננעל ביציבות של הדולר והאירו מול השקל. הדולר התחזק קלות ושערו היציג נקבע על 3.684 שקלים. האירו ננעל ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 5.0086 שקלים.

במהלך המסחר התערב נגיד פרופסור סטנלי פישר במסחר. המסחר נפתח ביציבות, אך של הדולר גרמו לבנק ישראל לבצע רכישות, אם כי בהיקף יחסית נמוך, על מנת לנסות ולספוג את ירידת ערכו של השטר הירוק.

משיחה עם גורמים בשוק עולה כי בנק ישראל רכש כ-100 מיליון דולר. גם אתמול רכש בנק ישראל דולרים בהיקפים קטנים. "המסחר רגוע ושקט היום", נאמר בשיחה עם סוחר בשוק המט"ח.

אתמול זינק האירו בחדות על רקע הדיווחים אודות ההסכמה של מדינות גוש האירו להעניק סיוע בגובה של 30 מיליארד אירו, בנוסף ל-15 מיליארד האירו של קרן המטבע. השערים היציגים נקבעו כאשר האירו זינק ב-1.2% ושערו היציג נקבע על 5.0084 שקלים. הדולר נחלש אתמול בשיעור של 0.3% ושערו נקבע על 3.682 שקלים.

ביום א', בו לא התקיים מסחר במט"ח, שרי האוצר של מדינות גוש האירו הסכימו להעמיד ליוון הלוואה של עד 45 מיליארד אירו (61 מיליארד דולר) במחיר הנמוך מהריבית בשוק בצעד שנועד לסייע למדינה המקרטעת ולהחזיר את הביטחון באירו.

ביום חמישי יתפרסם לחודש מארס, כאשר קונצנזוס הכלכלנים הוא לעלייה של 0.1%. "החוזקה של פסח מגיעה מוקדם השנה", אמר ל-Bizportal שלמה מעוז מאקסלנס. רפי גוזלן מלידר לא פוסל את האפשרות שסעיף הדיור יפתיע גם החודש. לקראת מדד המחירים לצרכן בהרחבה

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות