הסנאטורית אליזבת וורן במתקפה חריפה נגד מנכ"ל וולס פארגו: "צריך להעמיד אותך בפני חקירה פלילית"

 | 
(1)
חשבונות מזויפים
ג'ון סטאמפ, מנכ"ל וולס פארגו, בנק ההשקעות הגדול בארה"ב, התנצל בפני לקוחות הבנק בעקבות פתיחת כ-2 מיליון חשבונות מזויפים על שמם, אך יחד עם זאת הוא הכחיש את כל ההאשמות בגין הונאה מאורגנת מצד הנהלת הבנק. הסנאטורית אליזבת וורן דרשה מסטאמפ להתפטר והוסיפה כי יש לפתוח נגדו בחקירה פילילית. בוועידה אמרה וורן כי אילו אחד העובדים מקומת המסחר בוולס פארגו היה לוקח חופן של שטרות 20 דולר לכיסו, ככל הנראה היה עומד בפני האשמות פליליות או גניבה, ואף לסיים בבית כלא. עוד הוסיפה וורן כשהיא מפנה אצבע מאשימה לכיוון סאמפ כי "אתה לחצת את העובדים שלך לנקודת השבירה כך שהם יעבדו על לקוחות ואתה תוכל לעלות את ערך המניה ולהכניס מאות מליוני דולרים לכיס שלך. וכשהכל התפוצץ, אתה שמרת על מקום עבודתך, השארת את הבונסים בגובה מליוני דולרים, והופעת בטלוויזיה כשאתה מאשים אלפי עובדי 12 דולר לשעה שרק ניסו לעמוד בייעדי המכירות שהעשירו אותך". עוד הוסיפה כי "עליך להתפטר. עליך להחזיר את הכסף שלקחת בזמן שהתרמית התרחשה. ואתה צריך לעבור חקירה פלילית הן בפני מחלקת המשפטים והן בפני הרשות לניירות ערך".  
בעדותו בפני וועדת הבנקאות של הסנאט, סטאמפ אמר כי הוא מצטער על השערורייה יותר מאשר כל בעיה עמה התמודד במהלך כל 35 השנים שלו שם, וכי הוא לוקח על עצמו את האחריות. "אני מצטער מעומק ליבי על כך שלא הצלחנו למלא את אחריותנו כלפי לקוחותינו, לחברי הצוות שלנו, ולציבור האמריקני". עוד הוסיף סטאמפ כי "אני רוצה להבהיר כי לא נעשה כל תכנון להונאה מצד החברה, כפי שחלק כבר קראו לך". מעובדי הבנק נמסר כי הופעל עליהם לחץ על מנת לעמוד בייעדי מכירות לא ריאליים ולכן הם פתחו את החשבונות המזויפים על מנת שלא לאבד את מקום עבודתם.
סטאמפ אמר כי החשבונות המזויפים שנפתחו עלו לבנק בלקוחות מרוצים כמו גם בכסף רב, וכי השערורייה הולכת נגד ערכי החברה, האתיקה והתרבות של החברה, ומנוגדת לאסטרטגיה העסקית של החברה. יחד עם זאת, המנכ"ל מסרב להתפטר מתפקידו, והוא צפוי לעמוד בפני ביקורת רבה מחברי וועדת הבנקאות. סטאמפ מתכנן להגיד לוועדה כי הבנק פיטר 5,300 עובדים המעורבים בפרשה שהתחילה בשנת 2011, ולא כתגובה ללשכה להגנת כספי הצרכן, שחשפה את השערורייה מוקדם יותר החודש.
הבנק מתכנן לנטוש את מודל העסקים שכלל  יעדי מכירות גבוהים שגרם לעידוד ההתנהלות הלא תקינה, כמו כן הבנק נקנס בעקבות הפרשה ב-185 מיליון דולר. קיימת ביקורת רבה כלפי הבנק, במיוחד לאחר שאף אחד ממנהלי הבנק לא שילם את המחיר, המנהלים לא וויתרו על הבונוסים הכספיים, ואף המנהלת  שהובילה את היחידה שממנה הגיע התרמית פרשה עם בונוס שמן של כ-124 מיליון דולר באופציות ובמניות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אני בטוח שגם בשאר החברות של באפט יש (ל"ת)
  דברים לא כשרים.... 20/09/2016 22:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור