//

ענקית הקפה האמריקנית הכריזה על העלאה רוחבית של השכר

 | 
זמנים טובים
בשנים האחרונות, דו"חות התעסוקה החודשיים בארה"ב הציגו עלייה כמעט קבועה בתוספת המשרות. אם כי לאורך השנים האחרונות לא נרשמה עלייה משמעותית בגובה השכר השעתי. האם הנתון האחרון בפני שינוי? ובכן למי שמחפש, הסימנים החלו כבר להופיע. 
בדו"ח התעסוקה האחרון שהתפרסם בסוף השבוע, לצד תוספת משרות של 280 אלף משרות, נרשמה גם עלייה בשיעור של 2.6% בשכר (בהשוואה שנתית). מדובר על העלייה החדה ביותר בשכר מאז המשבר הפיננסי.  בשנה האחרונה, כלכלנים רבים טענו כי ארה"ב מתקרבת אל עבר תשואה מלאה ובחודשים הקרובים לא תהיה ברירה אלא לעלות שכר בכדי למשוך עובדים נוספים.
אחד מהתאגידים הגדולים במדינה מספק היום דוגמא חיה לגבי מה צפוי לשוק העבודה בהמשך. רשת סטארבקס (סימול: SBUX) הודיעה כי לא תמתין לתוצאות הקמפיין ותעלה העלאה רוחבית של 5% לכל עובדי הרשת.
מנכ"ל החברה הוורד שולץ שלח הבוקר מכתב לכל עובדי הרשת בהם הוא פורס את מאמצי החברה ויוזמתה להגדיל רווחים בהמשך השנה. כמו כן הודיע שולץ כי עד אוקטובר הקרוב, כל עובדי החברה יקבלו העלאה של לפחות 5%. 
החברה לא מסתפקת רק בהעלאה אלא גם תכפיל את תמורת המניות שמקבלים עובדים לאחר שנתיים של עבודה. בשיעור כולל מדובר על העלאה של בין 5% ל-15% לשנה. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה