המדד המוביל S&P500 - מראה סימנים שליליים

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד המוביל בבורסת ארה"ב לקראת פתיחת שבוע המסחר בבורסות העולם
|
(3)
אייל גורביץ

מזה שבועות ארוכים אני מקפיד לציין את המגמה האיכותית המאפיינת את מדד ה-S&P500. מדי שבוע נעשה שימוש בעיקרון הרצף כדי לקבל החלטה לגבי המשך הדרך, רמת הסיכון הקיימת והפוזיציות הפתוחות. עיקרון הרצף גורס ששער הנעילה של השבוע יהיה גבוה מהשער הנמוך של השבוע שקדם לו. וכך לאורך זמן המשיך המדד מעלה. שבירת הרצף העולה הייתה אחת מהסיבות שהניעו אותי להתריע על שינוי כיוון במדד ניקיי ולהוציא מייל בהול.

והנה כי כן הסתיים לו סוף השבוע כאשר הרצף העולה שהחל בתחילת 2013 בשער של 1,398 הנקודות נשבר כלפי מטה. המשמעות פשוטה - תיקון טכני משמעותי עומד בפתח, יותר מאלה שהורגלנו.

שבירת הרצף העולה
1. בגרף השבועי אפשר לראות שמאז תחילת השנה, שער הסגירה של כל שבוע גבוה מהנמוך של קודמו. עיקרון הרצף מאפשר להניח הנחות לגבי הנר הבא. שבוע המסחר האחרון הסתיים כאשר שער הסגירה נמוך מהנמוך של קודמו. המשמעות המיידית היא עלייה ברמת הסיכון. הפרשנות הטכנית היא חיסול הפוזיציות הפתוחות או לחלופין צמצום משמעותי שלהן.


2. המהלך העומד לתיקון הוא זה שהחל ברמת 1,398 הנקודות ותם ברמת 1,687 הנקודות. לפיכך, במסתמך על מספר פרמטרים כגון: חיתוכי פיבונאצ'י, רמות תמיכה קודמות, השיא ההיסטורי שנשבר לא מזמן מעלה ואמור לשמש כתמיכה ומדדים טכניים המעידים על מצבי קיצון, ההנחה שמדד ה-S&P500 ייסוג עד לרמות של 1,550-1,600 הנקודות - שם יהיה עלינו לבודקו שנית.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אייל חי ב להלהלינד
  משה. ששון ישר 04/06/2013 08:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכיוון רק עליות להרבה זמן
  סגור
 • 2.
  אתה היחיד שמראה תחזית שלילית
  צפוני 03/06/2013 23:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאז 2009 אתה נביא שקר כל המדדים בעליה והתחזית שלך בירידה אולי תלמד משהו חדש או תציין תחזית לטווח ארוך
  סגור
 • 1.
  תחזיות מדויקות והכל בחינם!
  התעשרתי בזכותו 03/06/2013 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אף טעות ,והכל עקבי ומדויק.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות