ה-S&P500 - מתנהג ללא דופי; האם יימשך הרצף העולה?

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד האמריקני המוביל במשק בארה"ב לקראת פתיחת שבוע המסחר בוול סטריט
 | 
(1)
אייל גורביץ'
המדד המוביל בשוק האמריקני בדרך לשיא כל הזמנים. לא מפתיע בהתחשב בעובדה שבשבועות האחרונים הוא מקפיד לשמור על חזית מגמתית אחידה, הן בגרף החודשי המייצג את הטווח הארוך והן בגרף השבועי המייצג את הטווח הבינוני.

הגרף חודשי
1. אם נביט על התנהלותו של המדד מאז תחילת 2009, נוכל לראות שהמגמה היא מגמת עלייה. נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה עולה. ניתן להבחין בחלוקה לרצפים, כאשר זה האחרון הוא רצף עולה. כל עוד הרצף מוגדר כעולה - גדלה הסבירות להמשך המגמה החיובית.

2. יתרה מכך, הממוצעים הנעים המופיעים על הגרף תומכים בקיומה של המגמה, כאשר הם מסודרים בסדר עולה, הקצר מעל לארוך, שניהם משופעים מעלה והמרחק ביניהם זהה.

הגרף השבועי
1. בגרף השבועי, המייצג ממד זמן נמוך יותר, אפשר לראות תמונה זהה. המגמה היא מגמת עלייה ברורה. בגרף מוצג האופן בו מסודרות נקודות השיא ונקודות השפל החל מרמת 1,100 הנקודות שנקבעה באוקטובר 2011.

2. יחד עם היותה של המגמה המשנית מגמת עלייה ברורה, אפשר לראות שהרצף האחרון שהחל בתחילת 2013 נותר, למרות אירועי השבוע האחרון בבחינת רצף עולה. המשמעות היא ששער הסגירה של כל נר גבוה מהשער הנמוך של הנר שקדם לו.

3. מבחינת הממוצעים הנעים בגרף השבועי (10/20), הרי ששניהם משופעים מעלה ומקיימים את הדרישות למגמת עלייה.

לסיכום, בינתיים המדד מתנהג ללא דופי גם השבוע. כמו בשבועות האחרונים, ניתן משקל לרמת 1,547 הנקודות, כאשר ביום שישי הקרוב המדד צריך להיסגר מעל לרמה זו כדי לקיים את כל התנאים להמשך הרצף העולה.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הגרפים לא יובילו אף אחד בצורה אמתית שלב 1 תיקון14%
  המחשב 18/03/2013 11:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאחר מכן אתה תהיה צודק
  סגור