מדד הבנקים - תחתית חדשה בדרך?

אייל גוביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את מדד הבנקים והסיכויים לתחתית חדשה
 |  (8)
אייל גורביץ
פרץ העליות של מדד הבנקים והשוק כולו, כאשר הוא בפרופורציות הנכונות, אינו נוגע אלא למימד הזמן הקצר. השאלה המרכזית היא לגבי המשך הדרך. בחודשים האחרונים, לא אחת ניתחתי את מדד הבנקים המסחריים ובכל פעם הגעתי לאותה המסקנה. אין זה משנה מכמה זוויות תקפתי את הסקטור, המסקנה הייתה זהה. גם במהלך התיקון הטכני האחרון לא ממש שיניתי את עמדתי או הצלחתי למצוא נקודות אור שעשויות להעיד על תחתית אחרונה. למעשה, מדד הבנקים חלש משמעותית ממדד המעו"ף, ואפשר לומר שהוא החלש ביותר מבין יתר הסקטורים.

המגמה הראשית

1. מבט על מבנה המחירים שולל כל אפשרות למגמת עלייה. נקודות השיא והשפל כבר אינן מסודרות במבנה עולה. נהפוך הוא, נקודות תמיכה ארוכות טווח נשברו מטה כפי שאפשר לראות על הגרף המצורף.

2. מבחינת הממוצעים הנעים הרי שסידורם היורד ושיפועם מעיד על קיומה של מגמת ירידה. מדד הבנקים, כמו גם מדדים אחרים בשוק, מצוי מתחת לממוצע הקצר, דבר המחזק את קיומו של המומנטום השלילי.3. מבחינת שיטת האימפולס המאגדת הן כוח והן אינרציה, אפשר לראות שאין בנמצא עמודות ירוקות אפילו בתיקון. שימו לב שקיימים שלושה צבעים: ירוק למגמת עלייה, כחול למצב נייטרלי ואדום למגמת ירידה. העמודות של החודשים האחרונים, כפי שאפשר לראות, לא הפכו ירוקות למרות העליות האחרונות.4. מבחינת האינטראקציה מול רצועות בולינגר אפשר לראות בבירור שמדד הבנקים מתנהל בין הממוצע הנע לרצועה התחתונה, מיקום השמור למגמות ירידה, כאשר הממוצע הנע והרצועה התחתונה מתחילים בשיפוע יורד.5. מבחינת הכלים הטכניים הרי שמדד העוצמה היחסית, RSI, חצה מטה את רמת 50% המייצגת טריטוריה של מגמת ירידה. אילו מד החפיפה סטייה, MACD, נסוג מתחת לרמת האפס שמשמעותה זהה.

.

סיכום

מדד הבנקים רווי בסימני חולשה המעלים את הסבירות ולפיה מגמת הירידה לא תמה ולא נשלמה. סטיות כאלה או אחרות מהתחזית נבחנות לפי הצורך, מרבית הפרמטרים הטכניים עדיין שליליים וכיוונם של הבנקים אמור להיות מטה במהלך החודשים הקרובים.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  בנקים
  אבנר 06/07/2012 10:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא להאמין לאייל. אני אכלתי קש מההמלצות שלו
  סגור
 • 6.
  גורביץ' הזוי ופתטי , אבל מה ? עושה כסף על גבם של טיפשים (ל"ת)
  משה 04/07/2012 19:28
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 5.
  טבע
  אריאל 04/07/2012 13:03
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אייל שלום האם ניתן להתבסס על תבנית ראש כתפיים בטבע לתקופה של חמש שנים? האם התבנית אמורה להיות בזמן קצר יותר? והם אכן כיוון המניה למטה? תודה אריאל
  סגור
 • 4.
  חרטטן
  בנק ישראל 04/07/2012 06:57
  הגב לתגובה זו
  2 2
  הצייר גורביץ בבנק ישראל עדיין ממתינים לדולר 4 שקל. כל הבנקים זאת פניה כלכלית ולא ציורית ולא חגורות ולא נרות..החלטתי לצלם את הציורים שלך בצבעי הפסטל המיוחדים שלך ולפתוח תערוכה על שמך והזמין אומנים מהארץ ומחוץ לארץ ואני בטוח שאמכור הרבה ציורים שלך וברווחים אשקיע בצבעי פסטל ואשלח לך בחינם.
  סגור
 • 3.
  ראו מאלמוקס,טאואר,מדד יפן ועוד (ל"ת)
  רק נזקים הביא 03/07/2012 18:48
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 2.
  הניתוחים מיותרים וגורמים לנזק
  מהמשקיעים האחרונים 03/07/2012 15:58
  הגב לתגובה זו
  1 2
  בתקופה כל כך לא יציבה .כל אמירה גורמת לתגובה גם אם היא לא נכונה. בזמנים אחרים ניתוח כזה לא היה זוכה להתייחסות
  סגור
 • 1.
  בנקים
  נועםדבורה 03/07/2012 09:36
  הגב לתגובה זו
  2 1
  חבל שהוא לא רשם בערך לאיזה שער אמור להגיע מדד הבנקים ?
  סגור
 • קח 800 כיעד ראשון
  אני 03/07/2012 09:49
  הגב לתגובה זו
  0 2
  ואולי טועה...
  סגור