אחרי נפילה של 35% מתחילת מאי, האם לקנות פרטנר? גורביץ' בניתוח מיוחד

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את הנפילה במניית פרטנר והפעולות שבאות בעקבות מגמת הירידה
 |  (8)
השווי התכווץ
גל הירידות משולח הרסן שהחל במחיר של 71.59 ש' למניה דרדר את מחירה של מניית התקשורת עד לשפל של 18.02 ש' שנרשם בימים האחרונים. שיורדת בצורה כה עקבית, ארוכה ושוחקת, מוציאה מהפורמלין את כל הקלישאות החבוטות ואמרות השפל והכנף אודות הפעולה הרצויה. דומה שצמד המילים "ירדה מספיק" או "אין לה יותר לאן לרדת", הם הדברים שנשמע בעת האחרונה יותר מכל. אז כדאי לקנות?

הגרף החודשי

1. הכלל הראשון במסחר בניירות ערך גורס שאין לרכוש מניה המצויה במגמת ירידה. ולא משנה כמה ירדה ולאורך איזה זמן. ההכרה במגבלה האנושית של אי ידיעת העתיד, מובילה למסקנה שהתחתית אינה ידועה. ואם היא אינה ידועה - לא קונים.

2. רמות תמיכה - מיתוס נוסף שכדאי לנפץ בהזדמנות זו הוא מיתוס רמות התמיכה. המשקיע נוטה להיאחז בו כבקרנות המזבח ברמות התמיכה שזה דבר השקול לביאת המשיח. רמת תמיכה אינה אמורה לבלום שום גל ירידות ומשקלה במגמת ירידה קטן וזעום מזה המיוחס לה.

3. לפני לא מעט שנים אמר לי מורי ורבי רפי פרסיץ זכרו לברכה משפט שנחקק בזכרוני מיד אך לקח לי שנים להבין את חשיבותו: "חכה לאישור מהשוק". זה ברור לכולם אבל החשיבות לא ידועה. האם יש סימנים לתחתית? האם יש בסיס למפנה? האם יש תוכנית מסחר ברורה? התשובה כעת היא לא מוחלט אז לא קונים.

4. המגמה ארוכת הטווח במניית פרמטר היא מגמת ירידה ברורה. אפשר לראות זאת על ידי כיוונן של נקודות השיא והשפל. אפשר לראות זאת על ידי סידורם היורד של הממוצעים הנעים וכל עוד לא יהיה שינוי משמעותי, רמת הסיכון תיוותר גבוהה.

הגרף החודשי מ-2003
הגרף החודשי מ-2003


לאתר בית הספר ו לימודי שוק ההון : www.eyalg.co.il

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  כל החברות הגדולות במשק נטשו\ים את פרטנר
  רועה חשבון 24/05/2012 10:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תעצור כשתשלים ירידה של 90%
  סגור
 • 5.
  לאחר נפילה של 90 אחוז לקנות אלביט הדמיה (ל"ת)
  אלביט הדמיה 24/05/2012 09:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • כן - לקנות אם רוצים להיפטר מהכסף :) (ל"ת)
  נימבוס 28/05/2012 09:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  הכיוון של כל מניות התקשורת
  אנונימי 24/05/2012 09:05
  הגב לתגובה זו
  1 1
  העושקת הוא נפילה, זאת רק ההתחלה.
  סגור
 • 3.
  בורסה מורסה
  אורי 24/05/2012 08:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קטונתי.קטונתי להתוכח עם גורביץ. אבל אני תוהה כבר זמן רב: למי הוא מיעץ?אם הוא מיעף למומחים- לדעתי הם לא צריכים אותו. אם הוא מיעץ לעמך - אז תפסיק להשתמש בשפה ההוטנטוטית. אף אחד לא מבין את השפה הזאת של מושגים כאילו מקצועיים.ולגבי כללים ווסכמות - אלה טובים לשוק נורמלי ולא לשוק המתנהל ע"י נוכלים.שבו אחד הטריקים הידועים הוא להפסיק ליום -יומיים מהלך ירידות כדי למשוך את הפריירים - ואז להמשיך ולסחוט את הלימון.
  סגור
 • 2.
  סנביץ מה אתה מנסה לעשות סיבוב אחרי שאספת פרטנר? אז לא!
  בוקר טוב מציאות 24/05/2012 08:43
  הגב לתגובה זו
  3 1
  בתקופה האחרונה אתה ממש לא מפוקס.. פרטנר??? זאת חברת הסלולר הישראלית הכי גרועה.. הם יאכלו אותה הכי חזק ממהפיכת הסלולר.. מירס יושבת ברובה על תשתיות של פלאפון. רמי לוי קונה מפלאפון. גולן טלקום 80% יושב על תשתיות של סלקום. אלון סלולר קונים מסלקום. נחש מה אף אחד לא קונה מפרטנר, כלומר ההפסד הכי גדול יהיה של פרטנר. עכשיו עם כל זה כולם + כל חברות התקשורת יושבים על תשתיות של בזק.. אז בחייאת סנביץ למה להוליך שולל בשביל כמה גרושים. בכמה קנית כבר פרטנר.. 50K? אז תעלה 3% היום ותעשה 1500 ש"ח וכל אלו שקנו יפסידו בשבוע הבא את התחתונים שלהם על המנייה הזאת.. אז למה? לא חרם.. עזוב אותך, אני מוכן לתת לך 5K ושתפסיק עם זה.
  סגור
 • שמע אתה "גאון"
  אלעד 24/05/2012 13:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא מציין 4 סיבות למה לא לקנות עכשיו, ואתה טוען שהוא קנה ומחפש לעשות סיבוב? לפחות תטען שהוא בשורט ומחפש לעשות סיבוב.
  סגור
 • 1.
  כתב הרבה ולא אמר כלום... (ל"ת)
  אנט 24/05/2012 08:38
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור