אלו השינויים שביצעו מנהלי התיקים בחודש דצמבר

על רקע ירידות השערים בשווקים, תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה הציגו את התשואות השליליות ביותר. מנהלי התיקים הקטינו חשיפה לנכסי סיכון
 | 
(2)
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock
לאחר שמנהלי התיקים ניצלו את היציבות היחסית שנרשמה בחודש נובמבר בכדי לאסוף מניות (לכתבה המלאה), ירידות השערים שאפיינו את חודש דצמבר בשוקי ההון מסביב לעולם, השתקפו היטב בתשואות התיקים המנוהלים.
תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה הציגו את התשואות השליליות ביותר, כאשר תמונה דומה עולה מנתוני שנת 2018 בכללותה, בה התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 30%, המרכזים את מרבית כספי החוסכים (למעלה מ-50%) רשמו תשואה שלילית של כ-3.1% לעומת תשואה שלילית של כ-2.5% בתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 10%.
 
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

מנהלי התיקים הקטינו חשיפה לנכסי סיכון
על פי אומדנים שנערכו על ידי קלי פרימיום מקבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות, היו הגדלת רכיב האג"ח הממשלתי השקלי בתיקים המנוהלים בדצמבר בכ-11.4%, הקטנת רכיב המניות בישראל בכ-2.5% והקטנת רכיב המניות בחו"ל בכ-3.5%. בנוסף, הגדילו מנהלי התיקים את החשיפה למט"ח מרמה של כ-0.6% בחודש הקודם, לרמה של כ-0.9% בחודש דצמבר, כאשר מנגד נרשמה ירידה ברכיב המזומן (עו"ש ופקדונות).
 
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש דצמבר, היו הגדלת רכיב האג"ח הממשלתי השקלי בכ-7.8%, כנגד הקטנת רכיב האג"ח הקונצרני השקלי בכ-1.9%. בנוסף, רכיב המניות בארץ הוקטן מ-10.9% בחודש הקודם לכ-10.6% בדצמבר, מנגד להגדלת רכיב האג"ח הממשלתי צמוד המדד מ-7.4% בחודש הקודם לשיעור של כ-7.7% מהתיק בדצמבר.
 
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

בהשוואה לאשתקד, מנהלי התיקים בעיקר מכרו אג"ח קונצרניות שקליות
בסיכום השנה החולפת, כאשר בוחנים את התפלגות התיקים המנוהלים בדצמבר 2018 ביחס לתקופה המקבילה אשתקד (דצמבר 2017), השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי התיקים היה הקטנת רכיב האג"ח הקונצרניות השקליות הן בתיקים בעלי החשיפה המנייתית של עד 30% (מרמה של כ-20.9% לרמה של כ-19.6%) והן בתיקים בעלי החשיפה המנייתית של עד 20% (מרמה של כ-23.3% לרמה של כ-21%).
כנגד, בעוד מנהלי התיקים בעלי החשיפה המנייתית של עד 30% בעיקר רכשו אג"ח בחו"ל (מרמה של כ-6% לרמה של כ-6.9%), מנהלי התיקים בעלי החשיפה המנייתית של עד 20% בעיקר הגדילו את רכיב המזומן (מרמה של כ-6.3% לרמה של כ-7.1%).
מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי השקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. התשואות המוצגות מתייחסות לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרך את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בדירה גרים=קורת גג,לעומת מגורים ברחוב (ל"ת)
  בדירה גרים=קורת גג 11/01/2019 17:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מדד אג'יו (ל"ת)
  קישקשתא 10/01/2019 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור