אלקטרה תקים מתקן אגירה שאובה בצוק מנרה בהיקף של כ-300 מיליון דולר

אלקטרה תשמש כקבלן ראשי, תתכנן ותקים תחנת כוח הידרו אלקטרית בהספק של 156 מגה וואט, ההקמה מתוכננת על פני תקופה של 4.5 שנים
|
איתמר דויטשר, צילום: יח"צ
קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, דיווחה היום כי חתמה, על הסכם עם חברת אלומיי לתכנון והקמה של מתקן אגירה שאובה בצוק מנרה בהיקף כספי של כ-300 מיליון דולר. השלמת העיסקה כפופה להסכמים מסחריים ולסגירה פיננסית של בעל הרישיון, הצפויים להתקיים במהלך הרבעון הראשון לשנת 2019.
במסגרת העיסקה תהיה אלקטרה הקבלן הראשי לביצוע פרויקט הקמת תחנת כוח הידרו אלקטרית בהספק של 156 מגה וואט, שהקמתו מתוכננת על פני תקופה של 4.5 שנים.
בשנת 2007 רכשה אלקטרה זכויות בפרויקט היזמות של מתקן אגירה שאובה בצוק מנרה להקמת תחנת כוח הידרו אלקטרית של 220 מגה וואט וזכויות להקמה ותפעול של המתקן. אולם, עם התקדמות הסגירה הפיננסית בפרויקט האגירה השאובה בגלבוע בשנת 2014, שצפוי להסתיים בחודשים הקרובים, חויבה אלקטרה ע"י רשות החשמל והממונה על ההגבלים העסקיים למכור את אחזקותיה במיזם אגירה שאובה במנרה. חלקה של אלקטרה נמכר לחברת אלומיי, כאשר במסגרת העיסקה ניתנה לאלקטרה הזכות לשמש כקבלן ההקמה של המתקן.
אגירה שאובה מתבצעת על ידי שאיבת מים ממאגר נמוך למאגר גבוה. בעת הצורך מוזרמים המים השאובים והאנרגיה הפוטנציאלית הופכת לאנרגיה קינטית ("אנרגיית מים", המשמשת לייצור חשמל).
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה: "זוהי זכות גדולה עבורנו לשמש כקבלן ההקמה של פרויקט חשוב זה, הפרויקט מהווה נדבך נוסף ביישום אסטרטגית הצמיחה ופיתוח פעילותה העסקית של החברה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות