מנכ"ל טבע נותן הצצה לתחומים הבאים של החברה - ורומז על רכישות נוספות

ארז ויגודמן: "יש לבנות עתיד חדש לטבע, נחסוך 500 מיליון דולר ב-2015" - לאילו תחומים חדשים תפנה?
|
בכנס סגור
מנכ"ל טבע ובכירים נוספים השתתפו לפני מספר ימים בכנס של כ-400 יועצים של בנק הפועלים באיירפורט סיטי. בהתייחסו לתפוגת הפטנט של הקופקסון, אמר מנכ"ל טבע כי "לטבע יש 4 רגלים: צריך לחזק את תשתיות הארגון, לטפל במוצרים תחת סכנת איבוד פטנט ולפעול למנועי צמיחה אורגניים".
ארז ויגודמן: "עד כה זה 70% מגננה ו-30% התקפה, אך כדי לעבור למתקפה יש לבנות עתיד חדש לטבע. אנו שואפים לשנות שוב את כללי המשחק בפארמה - לתקוף את הדוגמות כל הזמן, לשכוח את הדוגמות הישנות במובן החיובי ולהביא פתרון לצרכים שאין להם מענה. תרופות היום הן סך הכל 7%-10% מהוצאות הבריאות. טבע צריכה ללכת לעולמות של טיפול מניעתי ודיאגנוסטיקה. נרכב על מגמות צומחות לאורך זמן".
מניית טבע זינקה ב-64% בסיכום שנת 2014 - התשואה שלנו למשקיעים (Total Shareholders Return) היא 47% הגבוהה ביותר בענף", הסביר ארז ויגודמן שחזר שוב על היעד של EPS (רווח שנתי למניה) של 5 דולר למניה עד השנה הבאה.
 
בהתייחס לתוכנית ההתייעלות של ענקית התרופות הישראלית, אמר ארז ויגודמן כי "היעד הוא ייצור טבליות בפחות מ-10 דולר. 60% מתשתיות הייצור שלנו יהיו במדינות זולות בהן נייצר ב-7 דולר ופחות. כך לטבע תהיה התשתית הכי תחרותית בענף הפארמה". טבע חסכה 600 מיליון דולר בשנת 2014 ותחסוך 500 מיליון דולר בשנת 2015.
הצמיחה של טבע בהכנסות בחלקה אורגנית, אך מבוססת בעיקר על רכישות ענק של חברות תרופות בינלאומיות. בשנים האחרונות רכשה טבע את החברות: Taio, Cephalon, RatioPharm, Barr ועוד. "ויגודמן רמז: יש לנו יד חזקה על תזרים המזומנים - אין היום רכישה שטבע לא יכולה לבצע".
טבע פרסמה בתחילת החודש את התוצאות לסיכום השנה החולפת: הכנסות של 20.3 מיליארד דולר בשנת 2014 ורווח נקי על בסיס Non-GAAP של 4.4 מיליארד דולר.

לשפשף את העיניים: לא תאמינו כמה מחזיקים הגופים המוסדיים באג"ח של טבע
ארז ויגודמן התיישב על כיסא המנכ"ל בתחילת 2014 במקומו של ג'רמי לוין. ויגודמן הגיע מחברת מכתשים אגן (היום אדמה) של כיהן בתפקיד המנכ"ל משנת 2010. האתגר הגדול של טבע הוא שתוקף הפטנט של תרופת הדגל שלה, הקופקסון, פג תוקף ומספר חברות ענק מנסות להוציא לשוק גרסאות גנריות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות