הזרים נכנסים לשוק: גידול בהשקעות הזרים בישראל ברבעון הראשון

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי תושבי חו"ל משקיעים יותר בארץ, וגם נכנסים יותר לשוק ההון, בעוד שיותר ישראלים משקיעים בחו"ל
|
(1)
סופרים את הכסף

ישראל מושכת את המשקיעים הזרים, כך עולה מדוח התשלומים לרבעון הראשון שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היום. על פי הדוח, נרשם גידול של כ-3.9 מיליארד דולר בהשקעות הישירות של תושבי חו"ל בישראל, והשקעות תושבי חו"ל בניירות ערך ישראלים סחירים עלו אף הן ב1.8 מיליארד, בעיקר בשל קנייה מוגברת של ממשלתי.

קרדיט: למ"ס
קרדיט: למ"ס
העודף בחשבון השוטף עלה ברבעון הראשון ל-1.8 מיליארד דולר, עלייה לעומת הרבעונים האחרונים בהם נרשם עודף ממוצע של 0.5 מיליארד דולר. מתוך החשבון השוטף, בחשבון הסחורות והשירותים עלה היצוא ב-3.5% והסתכם ב-23.8 מיליארד דולר, ואילו היבוא רשם ירידה של 1.8% לעומת הרבעון הקודם.

בחשבון הפיננסי ניתן לראות, כאמור, גידול בהשקעות הישירות של תושבי חו"ל בארץ בסך 3.9 מיליארד דולר, בעוד שהשקעות תושבי ישראל בחו"ל עלו רק ב-0.4 מיליארד דולר. הגידול בהשקעות בישראל משמעותי במיוחד לאחר שברבעון הקודם נרשמה ירידה של 0.1 מיליארד דולר בסעיף זה.
קרדיט: למ"ס
קרדיט: למ"ס


יותר משקיעים זרים בישראל, יותר יתרות מט"ח

כמו כן, נראה כי המשקיעים בישראל בוחרים לצאת יותר אל השווקים הגלובליים, לאחר שנרשמה עלייה ברבעון הראשון של 4.3 מיליארד דולר בהשקעות תושבי ישראל בניירות ערך זרים, לעומת 2.2 מיליארד דולר בממוצע בארבעת הרבעונים האחרונים. לעומת זאת, נראה כי יותר משקיעים זרים מגיעים לשוק ההון בתל אביב - ברבעון הראשון נרשמה עלייה של 1.8 מיליארד דולר בהשקעות תושבי חו"ל בניירות ערך ישראלים. מהלמ"ס נמסר כי עיקר הגידול נבע מרכישת אגרות חוב ממשלתיות לאור הריבית הנמוכה באירופה ובארה"ב.
קרדיט: למ"ס
קרדיט: למ"ס

יתרות המט"ח, שהושפעו ישירות ממאמצי לאזן את התחזקות השקל, גדלו ב-1.8 מיליארד דולר ברבעון הראשון, לאחר ירידה של 0.4 מיליארד דולר בממוצע בשלושת הרבעונים הקודמים.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה הסיבה (1) הירידה בשער כי"ל (2) הדשדוש במניות טבע (ל"ת)
  מבקש מידע 19/06/2013 13:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות