פטרוכימים במו"מ עם קרן השקעות בריטית למכירת השליטה באבגול

המו"מ נערך עם קרן ההשקעות הבריטית, את'מבה קפיטל. על פי הערכות העסקה תבוצע בפרמיה של עשרות אחוזים, לפי שווי הקרוב למיליארד שקל
|
דויד פדרמן

חברת פטרוכימיים 0% פטרוכימיים 257.3 0% פטרוכימיים בסיס:257.3 פתיחה:257.3 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבשליטת דיוויד פדרמן כבר שמה מזמן את חברת אבגול -4.59% אבגול 220.5 -4.59% אבגול בסיס:231.1 פתיחה:227.8 גבוה:227.8 נמוך:217.2 תמורה:185,821 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבשליטתה על המדף על רקע הצורך שלה לגייס מזומנים על מנת לעמוד בהתחייבויותיה למחזיקי האג"ח, בתמורה לנכסים שלה שאינם משועבדים.

היום (ג') מודיעה החברה לבורסה כי היא מקיימת מו"מ עם קרן השקעות זרה על מכירת מרבית החזקתה בחברת אבגול המנוהלת על ידי מומו לירן. החברה דיווחה כי ישנם מספר מתעניינים באבגול, אך כעת היא מנהלת מו"מ עם קרן ההשקעות הזרה, את'מבה קפיטל הבריטית לגבי מכירת מרבית החזקותיה ביצרנית הבדים הלא ארוגים אבגול.

פטרוכימים מציינת כי בשלב זה, אין ודאות שהמשא ומתן עם הקרן יבשיל לכדי עסקה מחייבת וזאת לרבות בשל סוגיות שאינן בשליטת הצדדים אשר טרם הוסדרו. במידה והמו"מ עם הקרן לא יבשיל לכדי עסקה, תבחן החברה ניהול משא ומתן עם מי מהמתעניינים האחרים.

מניית אבגול בה מחזיקה פטרוכימים בשליטה (23.99%) זינקה אתמול בבורסה בניגוד למגמה ב-4.5% לרמה של 2.97 שקל, מחיר המשקף לה שווי של 846 מיליון שקל. על פי הערכות העסקה תבוצע בפרמיה של עשרות אחוזים, לפי שווי שקרוב למיליארד שקל.

נזכיר כי על פטרוכימיים רובצים חובות בהיקף של כ-2 מיליארד שקל, והחברה נקלעה לקשיי נזילות לאחר שחברת בזן בה היא מחזיקה ביחד עם החברה לישראל הפסיקה לחלק דיבידנדים. עוד השנה צריכה החברה לשלם למחזיקי האג"ח ולבנקים יותר ממה שיש לה בקופה, כך שמכירתה של אבגול היא מחוייבת המציאות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות