"שוק המניות המקומי נוטה לצד החיובי, הכלכלה בישראל חזקה"

לאחר שבוע של ירידות שערים בבורסת תל אביב הבנקים מעריכים כי אירופה תמשיך לרכז עיניין. האנליסטים בבנק הפועלים משדרים אופטימיות לעומת כלכלני בנק לאומי, שזהירים יותר בלשונם.
|
(5)
בבנק הפועלים אופטימיים:
הבורסה בתל אביב חתמה שבוע של ירידות שערים. מדד המעו"ף ירד 0.8% ואילו מדד ת"א 75 הצליח להישאר עם ה"ראש מעל המים" לאחר שעלה ב-0.1%. סקטור האנרגיה הוביל את הירידות בעוד שענפי התקשורת והנדל"ן רשמו עליות.

פרסום כלכלני בנק לאומי מציינים: "אנו צופים כי ההתרחשויות באירופה ימשיכו לעמוד במוקד תשומת הלב של המשקיעים ורמת המחזורים הנמוכה תשפיע על אופן המסחר. נוסיף כי התמחור הנוכחי משקף נאמנה את האתגרים הרבים העומדים בפני החברות בשוק המקומי ובראשן התמודדות עם ההידוק הרגולטורי, קושי במימון הפעילות ומודעות הצרכן הישראלי לכוחו".

אם זאת חשוב להם להדגיש כי "רמת המחירים הנוכחית נראית אטרקטיבית למשקיעים ארוכי טווח שאינם חוששים מתנודתיות, שכן רמת המכפילים נמוכה ביחס לעבר. במבט ענפי, להערכתנו מומלץ להחזיק בסקטור האנרגיה והפרמצבטיקה מעל למשקל השוק".

שוק האג"ח

המק"מ לשנה נסחר בתשואה של 2.35%, המגלמת ירידה קלה בריבית בשנה הקרובה. הצפי להאטה בקצב צמיחת המשק לכ- 3% בשנת 2012 תומך בהערכת המחלקה הכלכלית של בנק הפועלים להמשך ירידת הריבית גם בחודשים הקרובים ולפיכך, המק"מ מעניין להשקעה.

בגזרת האג"ח קונצרני בבנק לאומי מעריכים כי הורדות הדירוג והסדרי החוב צפויים להמשיך ולהשפיע על הסנטימנט באפיק זה. בשל כך, הם ממליצים על השקעה באגרות חוב המשתייכות לחברות בעלות איתנות פיננסית גבוהה במח"מ ממוצע של כ- 3 שנים.

במבט לעתיד בבנק מדגישים "להערכתנו האפיק הממשלתי יושפע בשנה הקרובה מיכולת גוש האירו להתמודד עם משבר החובות ומן ההתפתחויות באפיק הקונצרני הנוגעות ליכולת החברות בשוק המקומי למחזר חוב ולגייס אשראי".

בהתייחסותם במישור האינפלציוני, "נראה כי האינפלציה צפויה גם השנה להיות בתחום יעד יציבות המחירים כפי שמשתקף גם מציפיות השוק. לאור האמור אנו ממשיכים להחזיק בתמהיל מאוזן בין האפיק השקלי לזה הצמוד".

לעומת זאת בבנק הפועלים אופטימיים יותר "אנו סבורים כי מכלול הגורמים המשפיעים על שוק המניות המקומי נוטה יותר לצד החיובי. אומנם גורמי הסיכון טרם נעלמו כליל, ובראשם הסכנה של אי-הצלחתם של קובעי המדיניות באירופה לחלץ את הכלכלה האירופית מהמשבר והחשש מפני חידוש ההאטה בכלכלה האמריקאית, אולם מאידך אנו סבורים כי הכלכלה המקומית עודנה חזקה
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ל1 מלחמה עושה רק טוב לכלכלה תלמד מלחמה תביא
  כלכלן 03/02/2012 14:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צמיחה במשק יצור מאסיבי של נשק ומערכות הגנה ותספק עוד תעסוקה נכון אני לא מעודד מלחמה אבל גם אם תהיה כזאת ההשפעה הכלכלית תעשה רק טוב לכלכלה ראה בעבר את מלחמת העולם השניה מה עשתה לכלכלת ארה" ב אז אל תטעה הדבר היחיד שיפגע ממלחמה זה שוק הנדלן שיצנח משמעותית עקב בריחה של משקעים זרים מארץ ומכירת חיסול של נכסים שלהם
  סגור
 • 4.
  מחר אנמנו מתקפים
  דוד 03/02/2012 12:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את מי תנחשו כבר 15 שנה עובדים עלכם טמבלים
  סגור
 • 3.
  בשורות טובות !!!
  אופטימי 03/02/2012 11:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשבוע הבא לשם שינוי, עליות בבורסה של ת" א. סופ" ש נפלא לכולם.
  סגור
 • 2.
  מיתון רציני השנה להיזהר!!! (ל"ת)
  פרסום להרצה פראייר 03/02/2012 11:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  הפצצת איראן והתגובה לה-- האם לא תמוטט הבורסה?
  השקולה 03/02/2012 10:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש להביא בחשבון את הסכנה למלחמה משמעותית, והשפעותיה על שוק ההון שלנו.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות