המחוקק לא התכוון לאפשר להעביר הפסדים בין סעיפים בדוחות בכדי לחלק דיבידנד

יו"ר רשות ניירות ערך ציין כי הרשות פועלת למניעת חברות מאימוץ תקן ה-IFRS9 בכדי לזקוף הפסדים בסעיף הרווח
 | 
(3)
(יח"צ)
יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, התייחס היום למספר סוגיות בוערות הנוגעות לתחום אחריותה של הרשות. הנאום ניתן במסגרת האסיפה השנתית של איגוד החברות הציבוריות.

"מה שמטריד הוא החשש מפני שימוש בחשבונאות יצירתית כדי לייצר באופן לא ראוי 'עודפים ראויים לחלוקה' שאינם משקפים בהכרח את מצבה הכלכלי של החברה", אמר האוזר והתייחס לחברות אשר הודיעו על אימוץ מוקדם תקן חשבונאי IFRS 9 המאפזר לזקוף הפסדים לסעיף הרווחים כפי שעשתה קבוצת אידיבי.

הרשות פועלת בכדי לאפשר שינוי של התקנות והכנסה לתוך מבחן העודפים החשבונאי גם הפסדים מנכסים המצויים בליבת הפעילות של החברה שנגרעו כתוצאה מיישום התקן. במסגרת המאמץ פנתה הרשות למשרד המשפטים.

פרויקט נוסף הוא אחד מפרוייקטי הדגל של הרשות לגרום לקיצור ולפישוט הדוחות הכספיים. "אני סבור כי הגידול המתמיד בהיקף הדוחות הכספיים בשנים האחרונות מקשה על המשקיעים להבין ולנתח את מצבן הכספי של החברות ואת תוצאות פעילותיהן, ויש מקום לבחון פתרונות וכלים שיפחיתו את העומס בדוחות הכספיים ויצמצמו את המורכבות שבהם, וזאת כמובן תחת מגבלות התקינה הבינלאומית שאנו מחויבים לה", כך אומר האוזר.

פרויקט נוסף שהרשות קידמה וממשיכה לקדם נוגע לשיפור איכות הגילוי של עסקי החברה בחתך לפי ענפי פעילות שונים. ובנוסף גם הנושא של מדרג רגולציה, כלומר הגדרת משטר רגולציה שונה לתאגידים גדולים בהשוואה לתאגידים קטנים, נמצא על שולחן הרשות.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  האוזר, אתה יכול למנוע את הדוידנדים
  ישראלי 13/01/2012 14:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יו" ר רשות נירות הערך אינו פרשן. החוק נותן לו כיילים מאוד משמעותיים והוא יכול למנוע את חלוקת הדוידנדים על הרוחים " הוירטואלים " ב" אי.די.בי" . זה הזמן להפעיל את הכיילים ולמנוע פגיע בפנסיות של כולנו.
  סגור
 • 2.
  מסכימה מאד
  דניאלה 13/01/2012 12:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טוב שיש בעל בית חזק ברשות
  סגור
 • 1.
  סוף סןף הגיע משהו שמבין עניין (ל"ת)
  אורלי 12/01/2012 16:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור