בחו"ל צופים פיחות באירו; "הזרים בורחים מישראל"

ברקליס צופים כי הכרזת ה-ECB לא תביא לשיקומו של האירו. בזירה הישראלית - קובי מורד: "משיכות כספים מאסיביות מאפיקים שקליים והמרתם בחזרה לדולר"
 | 
(צילום: Getty images Israel)
הדולר נסחר היום ביציבות יחסית לאחר שביצע ראלי מול מטבעות אחרים כדוגמת האירו וגם השקל הישראלי. המגמה של התחזקות הדולר צפויה להימשך על פי אנליסטים מובילים בחו"ל ובנוסף, בישראל, מוערך כי החזרה של הזרים לדולר אף היא מושכת וייתכן כי תמשיך למשוך את הדולר לעליות.

האירו עלה אתמול במקצת לאחר שסוכנות הדירוג פיץ' פרסמה כי צרפת צפויה לשמור על דירוג החוב המושלם שלה AAA אך היורו-דולר כבר ירד 1.2% השנה בלבד ונסחר כעת ברמה של 1.277. בישראל הדולר עולה 0.3% לרמה של 3.844 שקלים והאירו מטפס 0.2% ל-4.9 שקלים.

"ה-ECB לא ישנה את כללי המשחק מחר; האירו ימשיך בפיחות"

המגמה ביורו-דולר במחצית השנה השנייה של 2011 הייתה ברורה, האירו צנח מרמה של מעל 1.45 לרמה של 1.3 ופחות. אסטרטגים בברקליס סבורים כי האירו ימשך. בבנק לא מאמינים כי הישועה תגיע מהחלטת הריבית של ה-ECB מחר ומשיחת הנגיד לאחר מכן.

"הרושם הכללי הוא כי הבנק האירופי המרכזי נותר מודאג מהתחזיות לפעילות יותר מאשר הסיכון לאינפלציה. בעוד ייתכנו כמה צעדים נוספים כדי להפוך את המהלכים הלא קונבנציונליים ליעילים יותר, מאוד לא סביר שנראה שם גורם שישנה את כללי המשחק", אמרו בברקליס.

ובזירה הישראלית: הזרים נותנים את הטון

"הנתון הכי משמעותי במסחר בדולר שקל הוא פעילות הזרים", אומר קובי מורד, סמנכ"ל מיטב ניהול סיכונים. "ראינו משיכות כספים מאסיביות מאפיקים שקליים והמרתם בחזרה לדולר, הביתה", מתייחס מורד לגישת הזרים לגביי המשק הישראלי.

"הדבר נבע מביטול הטבת המס למשקיעים זרים בכדי להחליש את השקל ולמנוע ביצוע מהלכים ספקולטיביים על המטבע. כעת הזרים משלמים 15% על רווחי המק"מ והאפיק השקלי פחות אטרקטיבי", מסביר מורד.

בתחזית לעתיד, אומר מורד כי קיימת סבירות גבוהה שהמגמה תימשך בוודאי אם המצב המדיני ידרדר ולנוכח פער הריביות ההולך ומצטמצם מאז החל בנק ישראל במטווה של הורדת ריבית בחודשים האחרונים.

ניתוח טכני

"שתי מגמות השוק, מגמת הטווח הקצר ומגמת הטווח הארוך נעות בכיוון זהה – עליות", כותב היום שאדי בחוס MSTA, אנליסט ראשי חדר עסקאות מט"ח 24. "בעוד הירידות הנוכחיות מקוטלגות על ידינו כתיקון טכני זאת בתנאי כי, שער החליפין מצליח להתייצב מעל לרמת השפל 3.7600 עבור הטווח הקצר, ומעל רמת השפל 3.7200 עבור הטווח הארוך", מוסיף בחוס.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה