אקסלנס על מניות הסלולר: "יחס סיכון/סיכוי אטרקטיבי"

לאחר מהלך עליות מרשים מתחילת השנה, מניות הסלולר סלקום ופרטנר זוכות להמלצה ומחירי יעד מצד אקסלנס ברוקראז'
 | 
אנטנה סלולרית, צילום: Getty images Israel
מניות הסלולר סלקום ופרטנר עמדו במוקד בשבועות האחרונים לאור התפתחויות בסקטור וברקע לרכישת 'גולן טלקום' על ידי 'אלקטרה צריכה', מהלך שצפוי להשפיע על מחירי הסלולר והתחרותיות בענף. עם זאת, סלקום ופרטנר רשמו מתחילת השנה מהלך עליות מרשים של עד 23%, זאת לאחר שגם את השנה החולפת סגרו המניות בתשואה חיובית.
באקסלנס ברוקראז' החלו לסקר את שוק הסלולר הישראלי עם משקל יתר. רוני בירון, מנהל מחקר משותף ואנליסט בכיר באקסלנס, נוקב במחירי יעד למניות הסלולר וכותב: "המלצת קנייה על מניית חברת סלקום במחיר יעד של 45 שקלים והמלצת קנייה על מניית חברת פרטנר במחיר יעד של 25 שקלים". מחירי היעד שנוקב בירן משקפים אפסייד של כ-17% ממחירה הנוכחי של מניית סלקום ואפסייד של כ-15% ממחירה הנוכחי של מניית פרטנר.
לדברי בירון "מחירי היעד שלנו מבוססים על מודל DCF וצפי להתרחבות ARPU של 5 שקלים בין השנים 2017-2019. מבין שתי החברות אנו רואים יתרון לסלקום בתחום הקווי אך צופים התנהגות מניה דומה אשר תושפע בעיקר מהצד הסלולרי". עוד מעריך בירון כי "בראייה רחבה יותר של תחום התקשורת, תנאי השוק והנתונים הפיננסיים הנוכחיים נוטים בבירור לטובת בזק אולם הכיוון ויחס הסיכון/סיכוי נוטים להערכתנו לטובת חברות הסלולר".
בירון מסביר כי "המלצתו מבוססת על הגורמים הבאים: ראשית, התחרות כבר לא כל-כך משפיעה על החברות – אמנם רמת התחרות בענף עדיין גבוהה, אנו מזהים השפעה הולכת ופוחתת על הכנסותיהן של סלקום ופרטנר. שנית, סיכויים הולכים וגוברים לעליית מחירים בעתיד - אנו מזהים היווצרות תנאים רגולטוריים ותחרותיים ראשוניים הצפויים להביא לעליית מחירים בטווח הבינוני-ארוך. שלישית, סלקום ופרטנר יהיו הנהנים העיקריים משיפור בסביבת המחירים, להערכתנו, כתוצאה מבסיס עלויות משופרת ורמת חוב נמוכים, ולבסוף, עדיין נשאר אפסייד, גם לאחר עליית המחירים בתחילת השנה - ואנו מעריכים כי מחירי המניה הנוכחיים משקפים עלייה של 2-3 שקלים ב-ARPU ומותירים מקום לאפסייד ויחס סיכון/סיכוי אטרקטיבי". 
מניות הסלולר נסחרות בשעה זו תחת לחץ, כאשר  פרטנר +0.57% פרטנר 1,948 +0.57% פרטנר בסיס:1,937 פתיחה:1,906 גבוה:1,948 נמוך:1,906 תמורה:2,538 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ו סלקום -0.7% סלקום 2,551 -0.7% סלקום בסיס:2,569 פתיחה:2,522 גבוה:2,565 נמוך:2,522 תמורה:35,796 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מאבדות מעל ל-2% כ"א. מתחילת השנה רשמה סלקום תשואה חיובית של כ-23% בעוד פרטנר רשמה תשואה חיובית צנועה יותר של כ-17%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה