שוק המט"ח: היואן הסיני חוזר להיחלש

לאחר התייצבות בימים האחרונים, המטבע הסיני מבצע הערב תנודה פתאומית למטה. דרישות ההון מהבנקים המקומיים מרמזות על פיחות חד נוסף בתקופה הקרובה
 | 
טראמפ ונשיא סין, צילום: getty images pool
בעוד המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים הערב בעליות שערים חדות, כאשר הם מוחקים את הירידות החדות שנרשמו מוקדם יותר השבוע, שוק המט"ח מבצע בשעות החדות תנודה חדה, כאשר היואן הסיני חוזר למרכז הבמה.
לאחר שביצע פיחות במהלך השבועיים האחרונים, המטבע הסיני נסחר בימים האחרונים בטווח צר במיוחד סביב רמה של 6.92 יואן לדולר. הערב חוזר המטבע להיחלש, כאשר המהלך מתבצע ללא זרז ספציפי.
הדולר האמריקני מול המטבע הסיני (מחוץ לגבולות סין): חוזר להיחלש הערב
בשוק המט"ח העריכו בשבוע האחרון כי על מנת לקזז את המכסים האחרונים, על המטבע הסינין להיחלש לרמה של 7.9 יואן לדולר. נדגיש כי הפיחות הערב המטבע הסיני מתבקש, גם ללא מלחמת הסחר שהחריפה בימים האחרונים. הגרף מציג את הקורלציה בעשור וחצי האחרונים בין שאר היואן ליחס הרזרבה הנדרש מהבנקים המקומיים. הקורלציה מאותת כי המטבע צריך לרדת לרמה של 7.3 יואן לדולר בימים הקרובים.
 
גורם נוסף שמשפיע על שוקי המט"ח הוא הפעולות של הממשל האמריקני. קופת האוצר האמריקני  (treasury general account) ירדה ב-3 הימים האחרונים בקרוב ל-40 מיליארד דולר, והיא קובעת הערב שפל לזמן הקצר ברמה של 290 מיליארד דולר. המשמעות של הפעולות האחרונות של הממשל היא שיש יותר דולרים במערכת הבנקאית, דבר שהוריד את הלחץ של הדולר בשוק בימים האחרונים. לפחות לטווח הקצר, הממשל האמריקני לא צפוי להזריק עוד דולרים לשוק. נזכיר בהקשר זה כי הממשל האמריקני טען בתחילת החודש כי קופת האוצר צפויה לרדת בסוף הרבעון הרביעי לרמה של 85 מיליארד דולר בלבד (לכתבה המלאה).
גרף הדולר אינדקס בשנה האחרונה: בדרך להתחזקות נוספת?
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה