ראש עיריית בת ים: "המדינה מכשילה קידום תוכניות דיור"

כך אמר יוסי בכר לאחר שמשרד הפנים דחה שתי תוכניות לבניית דיור מוגן ומעונות סטודנטים בעיר
|
מקלות בגלגלים
"מצד אחד המדינה מצהירה על תכניות העל שלה לדיור מוזל ומצד שני שמה מקלות בגלגלים ומעכבת תהליכים. זוהי לצערי המציאות שאנו נאלצים להתמודד עימה תכופות", כך אמר ראש עיריית בת ים יוסי בכר לאחר שהמדינה סירבה להקים בשטחי העיר בית דיור מוגן ומעונות סטודנטים.

עיריית בת ים זכתה בקול קורא של משרד הקליטה להקמת דיור מוגן לקשישים עולים בהיקף של 200 יח"ד, וקיבלה לצורך כך תקציב של 20 מיליון שקל. הקרקע המיועדת לכך, נמצאת על קרקע בשטח 1.6 דונם ברחוב קרן היסוד בשכונת רמת הנשיא. בעיריית בת ים מלינים על כך כי באופן מפתיע משרד הפנים מסרב לאשר את התכנית בטענה שהתב"ע המקורית משנת 1976 מיועדת לצרכים אחרים.

בקשה נוספת כאמור של העירייה להקמת מעונות לסטודנטים בהיקף של 200 יח"ד על מגרש בן 1.4 דונם ברחוב קינמון 10, סורבה גם היא ע"י משרד הפנים בטענה כי ייעוד הקרקע שונה וכי אין בעיר מוסד אקדמי. בעיריית בת ים מציינים כי כ-30% מתושבי בת ים הינם סטודנטים, וכי רובם לומדים בערים הסמוכות - ראשון לציון, חולון ותל אביב.

בכר טוען כי "בניית דיור בר השגה היא אינטרס מקומי ולאומי ראשון במעלה, ומצוקת הדיור החמורה מחייבת את כל המוסדות לשלב ידיים, להסיר חסמים מיותרים ולקדם פתרונות. אני קורא לשר הפנים להתערב ולאפשר לנו בנייתן של 400 יחידות דיור לסטודנטים ולאזרחים ותיקים, רק ככה נצליח להוריד את יוקר המחיה ולספק לתושבינו דיור במחיר סביר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות