: 10,000 חדרי מעונות ייבנו ב-2012 ויושכרו במחיר מוזל

בשלב הראשון יוקמו 3,400 חדרים בטכניון בחיפה, אוניברסיטת בר אילן ברמת גן, אוניברסיטת בן גוריון בנגב בבאר שבע ומכללת כנרת
 | 
(2)
בשורה לסטודנטים
הנהלת מינהל מקרקעי ישראל אישרה היום (ג') בישיבתה השבועית החלטה תקדימית על הקצאת קרקע חינם גם באזורי הביקוש למעונות סטודנטים במטרה להציע לציבור זה פתרונות דיור נגישים וזולים יותר שיפחיתו משמעותית את עלות הדיור ואת יוקר המחיה שלהם. מדובר על הטבה בסדר גודל של עשרות מיליוני שקלים שתגולגל לסטודנטים.

3,400 חדרים יוקצו בטכניון בחיפה, אוניברסיטת בר אילן ברמת גן, אוניברסיטת בן גוריון בנגב בבאר שבע ומכללת כנרת. זהו השלב הראשון בתכנית המינהל להקצאת קרקע בחינם ל-10,000 חדרי מעונות בשנת 2012 לסטודנטים ברחבי הארץ.

מטרת ההחלטה שאושרה היום בהנהלת המינהל לקבוע מחיר שכירות מקסימאלי לכל חדר מעונות כך ששכר הדירה לסטודנט יהיה נמוך בעשרות אחוזים ביחס למחיר אותו משלמים הסטודנטים כיום עבור שכירות באזור המוסדות האקדמיים.

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס אמר היום: "אנו נותנים קרקע חינם לטובת הוזלת דיור לסטודנטים שייהנו ממחיר מוזלים בעשרות אחוזים מהתשלום היום. אני רואה בצעד זה נדבך נוסף בצעדים להורדת מחירי הדירות, מאחר ושוק השכירות מושפע מהיקף הדירות להשכרה שיגדל בעקבות מעבר סטודנטים למגורים במעונות. הסטודנטים ייהנו גם מהפחתת מחירי השכירות וגם מאיכות חיים הומוגנית וקהילתית."

בנצי ליברמן, מנהל המינהל, אמר: "ההחלטה שאושרה היום תאפשר לסטודנטים לזכות בדיור בר השגה אמיתי שכן היא תיתן הטבה של אלפי שקלים בשנה לסטודנט שיתגורר במעונות ותאפשר לו ליהנות ממגורים באיכות גבוהה ומסל שירותים כולל, בהתאם למפרט גבוה אותו דרשנו לספק לסטודנטים. בעתיד הקרוב נקבע את גובה שכר הדירה המקסימלי בכל מתחם כך שהסטודנט יוכל להיות סמוך ובטוח שההטבה של הקצאת הקרקע חינם על ידי המינהל תועבר גם אליו. הנהלת המינהל תקבל בקרוב החלטה על השלבים הבאים לשיווק קרקעות למעונות בצד שטחי מסחר."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הנחה לסטודנטים יוצאי צבא בישכר דירה במעונות ל
  בנטוב 03/04/2012 15:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפחות50 אחוז ויותר ולימודים ללא תשלום
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד ועשיו גם מיגרשים חינם ל
  בנטוב 03/04/2012 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לזוגות צעירים יוצאי צבא הם נילחמים ומסכנים את חייהם למען המדינה וביזכותם הארץ נישמרת ומיתפתחת מגיע להם שיזכו למשהוא מהמדינה
  סגור