הדולר היציג נותר ללא שינוי: נחלש מול האירו בעולם על רקע נתוני המאקרו בארה"ב

בנק ישראל קבע לפני זמן קצר את שערו היציג של הדולר ברמה של 3.770 שקלים ואילו האירו מנגד רשם עליה של 0.4% לרמה של 5.64 שקלים
|
הדולר היציג נותר ללא שינוי: נחלש מול האירו בעולם על רקע נתוני המאקרו בארה"ב

הדולר נסחר היום במגמה מעורבת מול המטבעות המרכזיים בעולם, וגם בארץ שמר על יציבות לאחר שבבוקר התחזק בשיעור קל. קבע לפני זמן קצר את שערו היציג של הדולר ברמה של 3.770 שקלים ואילו האירו מנגד רשם עליה של 0.4% לרמה של 5.64 שקלים. במסחר שלאחר קביעת השער היציב רושם הדולר עליה של 0.15%.

בזירת המאקרו פורסם היום לפני זמן קצר כי בארה"ב רשם עלייה של 0.3% בחודש אוקטובר ועלייה של 0.2% במדד הליבה, המנטרל השפעות מזון ואנרגיה. קונצנזוס הכלכלנים שאסף אתר מרקטוואץ' ציפה לעלייה של 0.2% במדד ו-0.1% במדד הליבה.

התחלות הבנייה צנחו באוקטובר ברמה מתואמת עונתית של 10.6% לרמה של 529 אלף, הרבה מתחת לצפי הכלכלנים לרמה מתואמת שנתית של 590 אלף. מדובר ברמה הנמוכה ביותר מאז אפריל.

בעולם נחלש הדולר ב-0.43% מול האירו, לרמה של 1.494 דולרים לאירו. היין היפני מטפס ב-0.1% לרמה של 89.17 יינים לדולר על רקע חולשה בבורסה של טוקיו חששות כי מצבם של הבנקים היפנים לא טוב והם יאלצו לגייס הון על מנת לחזק את המאזנים שלהם.

"הסביבה העסקית בה פועלים הבנקים ביפן עדיין קשה ולכן הם צריכים לגייס עוד הון. לפיכך, היין, שנחשב מטבע של חוף מבטחים, עשוי להמשיך ולהתחזק בימים הקרובים", אמר לבלומברג מאסאנובו הישיקאווה, מנהל חדר מסחר בחברת הפורקס הגדולה ביפן.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות