פישר מייצב את שוק המט"ח: סטיות התקן צנחו בספטמבר בעוד רכישות המט"ח קטנו

מול שער החליפין הנומינלי האפקטיבי, המייצג את השינוי בשקל מול שותפות הסחר העיקריות של ישראל, פוחת השקל בשיעור של כ-0.4%
|
פישר מייצב את שוק המט"ח: סטיות התקן צנחו בספטמבר בעוד רכישות המט"ח קטנו

במהלך חודש ספטמבר 2009 תוסף השקל מול הדולר בשיעור של כ-1.4% ומנגד פוחת מול האירו בשיעור של כ-1.2% בעוד נפח המסחר בעסקאות המרת מט"ח הסתכם בחודש ספטמבר בכ-32 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-41 מיליארד דולר באוגוסט.

מול שער החליפין הנומינלי האפקטיבי, המייצג את השינוי בשקל מול שותפות הסחר העיקריות של ישראל, פוחת השקל בשיעור של כ-0.4%. כך עולה מסקירת שוק מטבע החוץ אותה מפרסם מידי חודש.

נפח המסחר בעסקות המרה הסתכם בחודש ספטמבר בכ-32 מיליארד דולר (בהשוואה לכ-41 מיליארד דולר באוגוסט). בתוך כך, היקף פעילותם של המוסדות הפיננסים הזרים בעסקות המרה בחודש ספטמבר הסתכם בכ-11 מיליארד דולר (בהשוואה לכ-14 מיליארד דולר באוגוסט), והיקף פעילות הסקטור הריאלי המקומי הסתכמה בספטמבר בכ-7 מיליארד דולר (בהשוואה לכ-8 מיליארד באוגוסט).

רכישות בנק ישראל הסתכמו בכ-1.6 מיליארד לעומת 4 מיליארד בחודש הקודם, כפי שפורסם בשבוע שעבר. נציין, כי חלקם היחסי של תושבי חוץ בנפח המסחר הכולל (עסקות המרה, עסקות באופציות ועסקות החלף) בחודש ספטמבר עמד על כ-57% בהשוואה לכ-54% בחודש אוגוסט.

סטיית התקן של השינוי בשער החליפין - המייצגת את התנודתיות בפועל בשער החליפין - ירדה בחודש ספטמבר 2009 לרמה של כ-7%, בהשוואה לכ-15% באוגוסט 2009. עם זאת, הזינוק בסטיית התקן באוגוסט נבע בעיקר לאור שינוי יומי חד בשע"ח ב-4 באוגוסט.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות