בזן: דור כימיקלים קיבלה היתר שינוע זמני עד יום שני

החברה מעריכה כי היתר השינוע יספיק כדי לייצר בנזין תקני לפרק זמן של שבועיים
|
(1)
ארובות בזן בחיפה, צילום: יח"צ

בזן -2% בזן 162.1 -2% בזן בסיס:165.4 פתיחה:164 גבוה:164 נמוך:161.6 תמורה:12,356,433 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה הבוקר (ה') כי דור כימיקלים קיבלה מעיריית חיפה היתר שינוע ארעי עד יום שני הקרוב, אז תדון בקשתה להיתר שינוע זמני. בזן מעריכה כי ההיתר יספיק כדי לייצר בנזין תקני לפרק זמן של שבועיים.

נזכיר כי אתמול בזן דיווחה אתמול כי תיתכן השפעה שלילית מהותית על תוצאותיה, לאחר שקיבלה הודעה מחברת דור כימיקלים על על כך שעיריית חיפה הודיעה לחברה על פקיעת תוקפו של ההיתר הזמני שניתן לה לשינוע חומרים מסוכנים בצנרות תת קרקעיות, וכי על דור לעצור כל פעילות כזו. 

בהתאם להודעת דור לבזן, החלטת העירייה מחייבת - בין היתר – הפסקת שימוש בצנרת תת קרקעית המאפשרת פריקת מיכליות MTBE מיבוא, ובצנרת המוליכה MTBE ממפעל דור לבזן, כאשר MTBE משמש תוסף חיוני לייצור בנזין. דור הודיעה לבזן כי בכוונתה לעתור לבית המשפט כנגד החלטת העיריה.

על פי הודעת החברה, ככל שהחלטת העירייה תיוותר על כנה, תופסק האספקה של MTBE לחברה באמצעות צנרת של דור, והחברה בוחנת חלופות שונות ליבוא MTBE ואספקתו לחברה.

בזן ציינה כי במידה ולא תימצא חלופה בתוך ימים ספורים לא תוכל החברה לספק ללקוחותיה בנזין העומד בתקן הישראלי הרשמי, ומזהירה כי אם לא תבוטל החלטת העירייה או שהחלופה תהיה כרוכה בעלויות משמעותיות או שתהיה תלויה בתנאים מכבידים - תהיה לכך השפעה שלילית מהותית על תוצאות החברה.

בדיסקונט ברוקראז' התייחסו לנושא ואמרו כי הם מתקשים להאמין בהתממשות התרחיש. 
מיכל אלשיך, מנהלת מחקר בדיסקונט ברוקראז': "אמנם ההודעה נשמעת מאיימת אך קשה לנו להאמין כי בעקבות החלטת עירייה, שלא בהכרח נשקלה מול הממשלה, יאפשרו הפסקת בנזין באופן סדיר לאורך זמן למשק בישראל. המשמעות של הפסקת אספקת הבנזין מבזן כוללת צורך בייבוא חלק מהותי מהצריכה של ישראל, באופן שיכול לגרור עליית מחירים ואף אינפלציה. בנוסף, להערכתנו התשתיות בישראל לא ערוכות לאירוע מהיר מסוג זה".

"לכן אנו סבורים כי תינתן לבזן האפשרות להמשיך לפעול תחת אחת מהאפשרויות שהיא הציעה (קבלת היתר העברת חומרים בצנרת התקינה או קבלת הקלות בייצור ביחס לתו התקן הרשמי) וזאת עד להסדרת עניין השימוש בכלל הצנרות התת-קרקעיות מחדש. בנוסף אנו מעריכים כי חלק מההודעה של בזן מטרתה להבהיר לרגולטור את השלכות המהותיות של המהלך שנקטה העירייה ובכך להביא להמשך פעילות סדירה בבית הזיקוק", סיכמה אלשיך.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כשנראה אותך רוכבת על חמור, נתמוך בסגירת המפעלים במפרץ
  לראשת העיר חיפה 23/05/2019 10:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עד אז תפסיקי להיות פופוליסטית זולה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות