מניה ענקית בת"א שצוללת כעת 6% בגלל הבלגן בניגריה

ניגריה ביקשה חילוץ של 3.5 מיליארד דולר בהמבנק העולמי. שיכון ובינוי חשופה לצבר תשתיות במדינה
|
(2)
נזקי הנפט

מניית שיכון ובינוי -0.13% שיכון ובינוי 1,501 -0.13% שיכון ובינוי בסיס:1,503 פתיחה:1,500 גבוה:1,510 נמוך:1,491 תמורה:7,988,366 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: צוללת הבוקר בתל אביב על רקע הידרדרות במצבה של כלכלת ניגריה שביקשה אמש מהבנק העולמי סיוע חירום ברקע לקריסת מחיר הנפט. שיכון ובינוי פועלת בתחום התשתיות והבנייה בניגריה, הנחשבת לכלכלה הגדולה באפריקה, וסובלת מזה מספר חודשים והאטה בפעילות בניגריה ומעיכוב תשלומים (לפי דו"חות הרבעון השלישי). 

מניית שיכון ובינוי צונחת ב-5% בבורסה בתל אביב במחזור של 1.35 מיליון שקל.

כאמור, שיכון ובינוי פועלת בתחום התשתיות במדינה, ונכון להיום לא ברורים היקפי ההשקעה הממשלתית הצפויים בעתיד הקרוב בתחום התשתיות במדינה. עם זאת, נראה כי אלו יצטרכו להידחות על רקע גרעון עצום של ניגריה ובקשתה להלוואת חירום של 3.5 מיליארד דולר מהבנק העולמי. שיכון ובינוי פועלת בתחום התשתיות במדינה באמצעות החברה הבת SBI. לפי אנליסטים, התימחור הנוכחי של שיכון ובינוי כבר מניח ש-SBI שווה למעשה אפס.

אם לא די בפעילות בניגריה שיכון ובינוי פועלת גם באזייברג'ן שנפגעה גם כן מצניחת הנפט. על היקף הפעילות של החברה ממגזר התשתיות והבנייה בחו"ל ניתן ללמוד מתוצאות הרבעון השלישי לפיהם נרשמה ירידה של 489 מיליון שקל בהכנסות ממגזר זה ב-9 החודשים הראשונים של 2015. ברבעון השלישי של 2015 נרשמה ירידה של 246 מיליון שקל. הסיבה לירידות - האטה בקצב ביצוע העבודות בניגריה ובאזייברג'ן - שם העיכובים נבעו מקצב איטי של הקבלן.

אנליסט בכיר שמסקר את החברה אמר בשיחה עם Bizportal: "האם הירידה אמורה להיות בעוצמה הזו? אני לא בטוח שכן המניה ירדה הרבה על רקע הסיבה הזו בשנה החולפת, החברה נסחרת במחיר מאד מאד נמוך. שיכון ובינוי חשופה, לפי מה שידוע מהדו"חות, בסביבות 20% מההכנסות. ניגריה מאד משמעותית בכל הנוגע לצבר של החברה, ומהווה 80% מהצבר בתחום התשתיות".

בשיחה עם אנליסט נוסף נאמר: "כ-60% מה-EBITDA של שיכון ובינוי מקורו בניגריה. מבחינה מסחרית אם המצב בניגריה הוא כפי שזה נראה אז שיכון ובינוי עומדת בפני סכנת דירוג. כ-70% מהייצוא של ניגריה מקורו בנפט, אם אין כסף אז נראה כי הקיצוץ יבוא על חשבון התשתיות. אין ספק שהפיחות במטבע לא עוזר ונראה הצרה של פרויקטים. אין ספק שלא מדובר בחדשות טובות. שיכון ובינוי חשופה גם לקולומביה - שם הפיחות במטבע צפוי להזיק. כמו גם פרויקט אשלים לא מתקדם שכן החברה איתה בנתה את הפרויקט פשטה את הרגל לפני חודש וחצי חודשיים. זה פרויקט של כמה מיליארדים ויש צורך למצוא מימון מחדש ומדובר בעיכוב של כמה חודשים. אני לא חושב ששיכון ובינוי תפסיק לעבוד בניגריה אבל בשכלול הכל ביחד יש המון סיכונים שלפני שנה היו פחות מוחשיים".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תרד עוד מנייה פח אשפה רק יורדת כבר שנתיים (ל"ת)
  בונו 01/02/2016 12:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  נראה אותה מביאה כסף מהבית עכשיו יצא הפרצוף האמיתי שלה (ל"ת)
  re 01/02/2016 12:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות