תקלה? כך פספסו המוסדיים רווח של 300% תוך מספר חודשים

חברת אן-טריג שתכננה להנפיק את מניותיה לפי שווי אפקטיבי של 50 מיליון דולר (אך העסקה לא יצאה לפועל) - נמכרת היום למיקרוסופט תמורת 200 מיליון דולר
|
(8)
לידיעת ביינארט
לפני מספר חודשים ניסתה חברת ההייטק אן-טריג להנפיק את מניותיה בבורסה בתל אביב. ההנפקה לא זכתה להתעניינות רבה מצד הגופים המוסדיים ונפלה. היום התברר כי חברת מיקרוסופט מוכנה לשלם עבור אן-טריג סכום של 200 מיליון דולר. עבור הגופים המוסדיים מדובר בפספוס רציני.
אן-טריג שיושבת בכפר סבא תכננה להנפיק את מניותיה בבורסה המקומית לפי שווי של 70 מיליון דולר. בשקלול מרכיב האופציות - השווי שהוצע למשקיעים עמד על 50 מיליון דולר. אילו אן-טריג היום הייתה חברה ציבורית ונמכרת לפי 200 מיליון דולר - הרי שהגופים שהחזיקו במניות החברה היו רואים רווח אדיר של 300% תוך פרק זמן קצר. זה לא קרה.
חברת אן-טריג עוסקת בתחום של עטי מגע והוקמה בשנת 2003. החברה פיתחה מסכי מגע המאפשרים עבודה משולבת של אצבע ועט דיגיטלי. הטכנולוגיה של החברה מרחיבה למעשה את הפונקציונליות של המסך ומאפשרת יצירה נוחה יותר של תוכן. 
פרט לפספוס של המוסדיים - אן-טריג היא גם דוגמא מצוינת לפספוס של הבורסה שלא הצליחה לקלוט לשורותיה חברת הייטק שמייצרת הכנסות וצומחת בקצב של עשרות אחוזים. בעבר, הצהיר יוסי ביינארט כי הוא מצפה שהבורסה המקומית תהיה כר פורה לחברות הייטק בשווי של מאות מיליוני שקלים. היום מתברר - כי מי שייהנה מהפירות של אן-טריג הם לא המשקיעים - אלא מיקרוסופט.
למען שלמות התמונה נסייג ונאמר כי כלל לא בטוח כי אם אן-טריג הייתה הופכת לחברה ציבורית - כלל לא בטוח שמיקרוסופט הייתה ממהרת לרכוש את החברה. ייתכן מאוד שדירקטוריון אן-טריג היה מחליט לדחות את הצעת הרכש בכדי לפעול כדי להשביח את החברה. 
 
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  ואם לא היה הולך היו אומרים המוסדיים מוחקים את כספי הציב
  אזרח 12/02/2015 13:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כולנו חכמים בדיעבד
  סגור
 • 6.
  כותרת בומבסטית לתוכן שהוא רק ספקולציה (ל"ת)
  חובבני 12/02/2015 12:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  הציבורי במניית גבעות להימשך? מדוע המחזיקים בנייר זה
  עד מתי יתנו לעושק 12/02/2015 12:01
  הגב לתגובה זו
  2 0
  צריכים בינתיים להפסיד בגלל טעויות ומחדלים שנעשו על ידי ההנהלה הבורסה וגם על ידי הנהלת השותפות בגבעות, אשר היטעתה את המשקיעים בנייר זה באמצעות דיווחים מעורפלים ומטעים ביותר כבר לפני מספר חודשים!!!! למה ומדוע הנהלת הבורסה לא דרשה בזמנו מהנהלת השותפות לצאת בהסברים לציבור לגבי הדיווחים הלא ברורים והמטעים שלהם?!! ולמה ומדוע הנהלת הבורסה לא עצרה כבר אז את המסחר במניה, כאשר היה ברור לה שיש כאן הטעיית ציבור שלמה?! מדוע הנהלת הבורסה איפשרה את המשך המסחר הרגיל במניית גבעות והוציאה הזהרת השעיה רק בדקה ה - 90 כאשר הנייר נסחר בשער 1.4 ולא היה ניתן כבר למוכרו ביותר משער 1 בלבד, זאת בעטיה של הודעת ההזהרה שיצאה מאוחר מאד!!!!??? הדבר אינו תקין ואינו חוקי לחלוטין והנהלת הבורסה חייבת לדעתי לתקן במהירות האפשרית את הטעויות הרבות שנעשו ואשר גרמו לגזל כספי המשקיעים בנייר זה !!!!
  סגור
 • 4.
  הציבורי בנייר גבעות עולם? למה ומדוע הנהלת הבורסה טרם
  עד מתי יימשך העושק 12/02/2015 11:38
  הגב לתגובה זו
  25 0
  ביטלה את השעיית הנייר מהמסחר? למה ומדוע המחזיקים בנייר זה עדיין,צריכים להפסיד כספים רבים בשל טעויות ומחדלים של הנהלת הבורסה? למה ומדוע הנהלת הבורסה לא איפשרה למחזיקים בנייר זה למכור את הנייר לפני שהיא הודיעה על הזהרת השעיה? הנייר נסחר בשער 1.4 לפני הודעת ההזהרה של הבורסה והחל מאותו הרגע, לא היה כבר ניתן למוכרו ביותר משער 1!!!! הדבר אינו חוקי לחלוטין וגורם ממש לגזל הכספים של המחזיקים בנייר!!!! למה ומדוע הנהלת הבורסה לא תיקנה עדיין את טעותה בעניין זה ומדוע היא לא עצרה בזמן את המסחר בנייר זה, כבר לפני מספר חודשים כאשר הנהלת השותפות יצאה בדיווחים מעורפלים ומטעים ביותר ?!!!! היכן היתה אז הנהלת הבורסה ומדוע היא ממשיכה לישון עדיין ולא לתקן את הטעויות שנעשו על ידה???!!!!!??????!!!!!!
  סגור
 • 3.
  עובדה - הגויים אוהבים ישראלים בטכנולוגיה ומשלמים הרבה (ל"ת)
  ליצן 12/02/2015 11:35
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • ליצן אשר מתאים לתוכן הדברים שכתבת. תלמד קודם ותבין
  ליצן - בחרת לך כינוי 12/02/2015 13:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שעשו שונא ליעקב וכי אומות העולם אינם אוהבים אותנו.
  סגור
 • 2.
  התקלה בביזפורטל
  יוד 12/02/2015 11:34
  הגב לתגובה זו
  2 0
  החברה בקשיים ויש לה אזהרת עסק חי. האם זו החמצה? מספיק לתת כותרות צעקניות לתוכן לא מקצועי.
  סגור
 • 1.
  עוד דוגמא כיצד עודף הרגולצהי מונע קבלת החלטות!
  רגולציה = שחיתות! 12/02/2015 11:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  האמת ערך NTRIG היה יורד בשל עודף הרגולציה אם הייתה ציבורית - אך חוסר קבלת ההחלטות פה קשורה הדוקות לעודף הרגולציה שגורם לכולם להסתכל על כל החלטה דרך זווית הכיסתו"ח.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות