בפסגות מנהלים רשימה שחורה: "מגייס עם עבר בעייתי, לא יצליח לעבור את הסף"

פסגות מציג היום את עקרון ה"זיכרון הארגוני" ומכתיב קו תקיף כנגד חברות המבצעות הסדרי חוב נגד העקרונות של בית ההשקעות
|
(9)
חגי בדש, צילום: יח"צ
בית ההשקעות פסגות ערך היום את מסיבת העיתונאים השנתית שלו ובה נשאו דברים המנהלים הבכירים ואנשי המקצוע המובילים. הבשורה הגדולה של פסגות היא פרסום אמנה מיוחדת להגנה על ציבור המשקיעים מפני הסדר חוב והתנהגות שנתפסת כלא תואמת את העקרונות של בית ההשקעות.

בפתיחת מסיבת העיתונאים תאר חגי בדש, מנכ"ל פסגות, את המצב בשוק הקונצרני ופירט את המדיניות של בית ההשקעות בנוגע להסדרי חוב. "החלק הקונצרני מהווה חלק יותר ויותר משמעותי מתוך ההנפקות בישראל- זה מכשיר שהופך מאוד רלוונטי בשוק ההון. השוק הקונצרני הולך ולוקח נתח גדול יותר מתוך תיק ההשקעות".

"בתור הגוף המוסדי הגדול ביותר המנהל מעל 150 מיליארד שקלים, אנחנו מחוייבים לניהול מקצועי ואחראי וגם לשמירה על זכויות המשקיעים. התוצאה של הדרישות הללו הן הצורך להיות במעורבות מוסדית רציפה. לבית ההשקעות פסגות יש הסטוריה ארוכה של מעורבות כזו".

"בתוך כך, נבצע מספר פעולות", אמר בדש, "ניזום פעולות אקטיביות לשמירה על זכויות הלקוחות, נפנה לנאמני האג"ח, נזמן אסיפות וננקוט פעולות לפידיון מיידי. בנוסף ננהל רשימת טעוני בדיקה של חברות ואישים שביצעו הסדרי חוב לא על פי עקרונותינו, פיגרו בתשלומים או ביצעו עסקאות בעלי שליטה של משרתות את המשקיעים". בדש התחייב שלא לתת כסף ללא בטחונות לאישים או חברות שנכנסו ל"רשימה השחורה" וזאת על פי עקרון ה"זיכרון הארגוני".

בדש מנה את הפעילות של פסגות בנושא בחודשים האחרונים: ההתנגדות למה שכינו בבית ההשקעות "העדפת נושים" בעסקת סקיילקס ביוני, המאבק למנוע הזרמת כסף מדסק"ש למעריב ביולי, סיכול המיזוג של ביומדיקס ונקיטת הצעדים מול קרן מדיקה, הפעילות בישראלום.

לאחרונה היה פסגות נגד הצעת הסדרת החוב באמפל אמריקן, בקמור התנגדו בפסגות למינוי דח"צית אירית אילוז בגלל שנכללה ברשימה השחורה, ובאי.די.בי. התנגדו לתקדים של דחיית תשלומי בלא מתן של פיצוי כלשהו למחזיקי האג"ח.
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  חגי בדש מראה לנוחי החמוד מאיפה משתין הדג (ל"ת)
  סגי 01/01/2013 15:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 8.
  שאלה חשובה לפסגות
  רפי 01/01/2013 13:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כיצד תתיחסו לגוף מוסדי שבכיריו לשעבר נחשדים במניפולציה באג״ח לטובת הנוסטרו שלהם? במידה ושכחת מר בדש, אלו מספר בכירים בפסגות...
  סגור
 • 7.
  מה עם יצחק תשובה ומעלליו בדלק נדל"ן???
  מוסדי 01/01/2013 11:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נראה אם לא תעבדו איתו או שזה רק ספין שלכם
  סגור
 • 6.
  רק פרסם שמות חברות ואישים
  מריע ליוזמה 01/01/2013 11:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבקשה תפרסם את השמות של החברות והאישים לפרסם מה עשו פסגות עם האחזקות שלהם ואיך היא מונעת השקעות מכול סוג אצל תשובה לבייב בן דב קוטלר מיימן קמור זאבי מיפאן אוטו כול אלו שביצעו תספורת כולל המנהלים שלהם גם אם הם עכשיו במקום אחר, להוקיע בפרסום רב שכולם ידעו נרצה לראות שהם לא יכולים יותר למחזר חוב עכשיו אני מעביר כול ההשקעות שלי לפסגות מיד עם הפרסום כולל המלצה לכול מי שמתעסק בתחום ויש המון
  סגור
 • 5.
  פופוליזם חסר משמעות שנועד לפתות את גברת כהן מחדרה (ל"ת)
  מיותר, לא עובד עליי 01/01/2013 11:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  הם גם ימלאו את תפקיד הממשלה והרשות לניירות ערך? (ל"ת)
  כל הכבוד 01/01/2013 11:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  יוזמה מבורכת וראויה. בהצלחה להם ולנו (ל"ת)
  משה 01/01/2013 11:11
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 2.
  סוף סוך התחלת לעבוד
  M.R.I 01/01/2013 11:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הכבוד שהתחלת לעבוד בשביל הציבור כי הממשלה בטח שלא תחשוב על כאלו דברים יחד עם זאת חובת ההוכחה עליכם שבאמת תעשו את מה שאתם אומרים...
  סגור
 • 1.
  חשבתי שזה תפקידכם
  איתי 01/01/2013 10:41
  הגב לתגובה זו
  4 0
  כל כך הרבה פעמיים התרשלתם בתפקידכם , והיום אתם מספרים לנו שתתחילו לבקש ערביות עבור הלוואות , האם זה לא המובן מאליו ,?? שאלתי מה אתם עושים לאלו שלא שמרו לי על הכסף , אולי תחזירו דמי ניהול , למי שלא ניהל
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות