הדולר לא עוצר: היציג נקבע בעלייה של 0.6% ל-4.06 ש', והראלי נמשך ברציף

פריקו: "רכישות מט"ח לקראת סוף החודש מצד חברות האנרגיה תומכות בהמשך מגמת עליית הדולר". האירו התחזק ל-4.91 ש'
 |  (4)
(צילום: Getty images Israel)
הפיחות בשערו של השקל נמשך גם לאחר החלטתו של פישר להותיר את הריבית על כנה ברמה של 2.25% באוגוסט. עם קביעת השערים היציגים זינק הדולר ב-0.57% ונקבע ברמת שיא של יותר מ-3 שנים - 4.064 שקלים. בכך השלים הדולר זינוק של כ-20% בשנה.

גם לאחר קביעת השערים היציגים ממשיך שערו של הדולר להתחזק והצמד נסחר במסחר הבין בנקאי ברמה של 4.075 שקלים. זאת, לאחר שאתמול זינק שערו היציג של הדולר ב-1.1%.

האירו היציג התחזק ב-0.55% ונקבע ברמה של 4.9198 שקלים. בשוק המט"ח העולמי נסחר האירו ביציבות כנגד הדולר ברמה של כ-1.21 דולר., רמה הקרובה לשפל של השנתיים האחרונות.

היום פקעו בבורסה האופציות על הדולר והאירו, מכשיר שהסחירות בו נמוכה במיוחד.

הותיר אתמול את הריבית ללא שינוי, בצל המשבר באירופה והיחלשות השקל. נראה שפישר מעדיף לעת עתה לשמור תחמושת, למרות שהודעת הריבית היתה אחת הקשות שפורסמו בשנים האחרונות. בהודעה נכתב כי יש "חשש להתמתנות נוספת בקצב הצמיחה". בבנק המרכזי הגיבו בחריפות גם להעלאת יעד הגירעון הממשלתי: "עלה החשש לשחיקה באמינות המדיניות הפיסקלית".

על רקע הראלי המתמשך בדולר אמרה מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, ורד יצחקי: "רכישות מט"ח לקראת סוף החודש מצד חברות האנרגיה תומכות בהמשך מגמת עליית הדולר, שממשיך להתחזק. עם זאת, להערכתו ברמת 4.06 שקלים צפויים היצעי מט"ח רבים, שיבלמו את המשך המגמה. ההחמרה במשבר באירופה לאור ההתדרדרות המהירה במצבה של ספרד תוך חשש אמיתי מפשיטת רגל תורמים לאי הוודאות וגורמים למשקיעים לברוח מהאירו לנכסים בטוחים כגון איגרות החוב הממשלתיות של גרמניה וארה"ב".

כלכלני אקסלנס כתבו בסקירת השבועית שכותרתה היא "הפאניקה חוזרת לשווקים" בהתייחס לפיחות שנמשך בשוויו של השקל: "העמקת הגירעון המסחרי בעקבות עלייה בייבוא חומרי אנרגיה והתמתנות בייצוא, נמשכת. בנוסף הורדת הריבית המקומית ויציאה של כספי הזרים מהאג"ח הממשלתי והמק"מ במקביל להסטת כספי התושבים המקומיים לחו"ל, עושה את העבודה".תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  החברה בבורסה מודאגים ממצב של קקניות עצומות של הדולרים
  גל סביבוני,גבעתים 24/07/2012 21:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השקל לא מגלם שינוי לאחרונה ודווקא יש הבנה שהשקעה דולרית בריאה!
  סגור
 • 3.
  הדולר
  אי 24/07/2012 17:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בואו בואו כבשים שלי פישר הסנילי מחכה לכם עם 90 מיליארד ועכשיו יועצי הבנק הדפוקים יגידו לכם להשקיע בדולר כי תמיד בסוף העליות הם נזכרים ככה למשל כשמניות היו גבוהות הם המליצו על מניות בנקים ותקשורת ודוקא עכשיו שהם בזיל הזול לא תשמע אף יועץ שיגיד לך להיכנס למניות כי הם תמיד מפחדים
  סגור
 • 2.
  דולר ל-4.2
  איציק 24/07/2012 17:49
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שם פישר יתחיל למכור דולרים כדי למתן את הציפיות לאינפלציה.
  סגור
 • 1.
  הסחירות באופציות דולריות בבורסה גבוהה מאוד, דווקא! (ל"ת)
  lepxii 24/07/2012 16:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור