מכה לשטייניץ: בג"ץ הורה להביא לאישור הממשלה מינוי משה אשר למנהל רשות המסים

מדובר בפס"ד תקדימי בבג"ץ. שטייניץ רצה למנות לתפקיד את איש שלומו ומי ששימש כיו"ר רשות ני"ע, משה טרי. שטייניץ: "אפעל עפ"י ההחלטה ואביא את הצעת ועדת האיתור להכרעת הממשלה"
 | 
(5)
בג"ץ מכה בשטייניץ:
בג"ץ קורא את שר האוצר לסדר: בניגוד לדעתו של שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ הורה הבוקר בג"ץ בפס"ד תקדימי להביא את מינויו של "ח ועו"ד משה אשר לתפקיד מנהל רשות המסים לאישור הממשלה.

נזכיר כי השר שטייניץ סירב למנות את אשר לתפקיד בטענה כי אין לו את הכישורים המנהיגותיים הנדרשים לתפקיד למרות שוועדת האיתור בראשותו של מנכ"ל משרדו, חיים שני, המליצה על אשר ששימש עד כה כפקיד שומה למפעלים גדולים ברשות המסים כמועמד ראוי לתפקיד, המלצה שלא היתה מקובלת עד כה על ידי השר, שרצה למנות לתפקיד את איש שלומו ומי ששימש כיו"ר רשות ני"ע, משה טרי .

בית המשפט העליון החליט הבוקר שלא לקבל עמדה זו של שר האוצר והבהיר כי אשר כשיר לתפקיד בכיר זה. נציין כי מדובר בפעם הראשונה בה מכריע בית המשפט העליון בישראל על מינוי בניגוד לדעתו של השר הממונה.

השופט ריבלין אשר עמד בראש צוות השופטים שישבו בעתירה לבג"ץ אמר במהלך הדיון כי "כוונת השר לשנות את תנאי הסף למינוי תוך כדי הליך המינוי – יש בה משום שינוי כללי המשחק תוך כדי המשחק".

בתגובה להחלטת בג"צ בנושא משה אשר אומר שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ: "על כולנו לפעול עפ"י החוק, והסמכות העליונה לפרשנות החוק היא בית המשפט העליון. לפיכך, אפעל עפ"י ההחלטה ואביא את הצעת ועדת האיתור להכרעת הממשלה".תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שטייניץ חייב ללכת
  קובי 30/01/2012 10:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא חשוב מה יגיד המבקר, השחצן השנוא על מרבית אזרחי המדינה [משלמי המיסים], החליט לממן את הפרזיטים על חשבון העם. לך הביתה!
  סגור
 • 2.
  הליכוד מושחת ומסואב. מושחתים נמאסתם. (ל"ת)
  חגית 29/01/2012 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לאתר ביזפורטל שלום!
  אפי 29/01/2012 11:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כאחד וותיק שקורא את כל הכתבות באתרכם אני מצטער לומר לכם כי השינוי שביצעתם באתר ממש לא נוח, קשה להתמצות ,הוא בנוי בצורה מאוד מסורבלת ועל כן (לדעתי האישית) רצוי לשנותו, לא חייב להחזיר לקדמותו אבל לפחות שיהיה נגיש לכל גולש. תודה רבה
  סגור
 • מסכים באמת האתר התדרדר ממש הוא כבר לא אופציה
  ערן 29/01/2012 21:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראשונה כמו בעבר , אולי צריך ללמוד אותו מחדש אבל פעם זה היה פשוט הכל ברור עכשיו הכל בלאגן גרפים לא טובים בכלל , אולי יש שיפור קל שאפשר לדעת כל נק' בדיוק אבל הגרף לא ברור בכלל
  סגור
 • צודק. אתר מסורבל. (ל"ת)
  אחד 29/01/2012 12:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור