מדדי אסיה חתמו בירידות חדות; מדד הונג קונג נפל 5%

הודעתה של סיטיגרופ הפילה את מניות הפיננסים הגדולות. ראש ממשלת סין מעכב את תוכנית המסחר החדשה ושלח את המניות הסיניות לירידות. שנחאי ירדה 2.5% והניקיי ירדה 1.5%
|
מדדי אסיה חתמו בירידות חדות; מדד הונג קונג נפל 5%

המניות האסיאתיות חתמו את יום המסחר הראשון של השבוע (ב') בירידות שערים חדות, בהובלת מניות הבנקים, אחרי שסיטיגרופ הודיעה על הגדלת המחיקות הקשורות להשקעות בסאב-פריים בכ-11 מיליארד דולר.

מניות קבוצת הפיננסים של Mitsubishi UFJ המשיכו לאבד מערכן זה היום השלישי ברציפות, באותו הזמן שהבנק הלאומי של אוסטרליה רשם את הירידה עם השיעור החד ביותר בחודשיים האחרונים. בהונג קונג בו נרשמו הירידות החדות ביותר באסיה היום, חברת China Mobile הובילה את הירידות, אחרי שראש הממשלה של סין, ואן ז'יאבאו, אותת הבוקר כי העיכובים לתוכנית אשר אמורה לאפשר למשקיעים ברחבי סין לקנות את המניות המקומיות באופן ישיר, ימשכו.

"הממשלה צריכה ללמוד את הסיכונים, להגדיל את הידע של המשקיעים הסינים והכין תקנות אשר יגנו על שוק המניות בהונג קונג ובסין לפני שמוציאים את התוכנית אל הפועל", אמר וואן אתמול.

מניות BHP Billiton, חברת הכרייה הגדולה בעולם, רשמה ירידות שערים אחרי שמחיר הנחושת רשם את הירידה השבועית הגדולה ביותר בחודשיים האחרונים. בצד השני, חברת Inpex Holdings נסחרה בעליות שערים אחרי שהנפט סיים את סוף השבוע האחרון בשיא חדש. חברת PetroChina, אשר גייסה 8.9 מיליארד דולר בהנפקה הגדולה ביותר השנה, עקפה את Exxon Mobil האמריקנית כחברת הנפט הגדולה ביותר בעולם על פי .

בהונג קונג, מדד האנג סנג נפל 4.35%. בסין, מדד שנחאי השיל 2.5%. בדרום קוריאה, מדד הקוספי ירד 0.18%. בהודו, מדד בומבי איבד 1.22%% ומדד הניפטי ירד 1.44%.

מניות במרכז

מניות Mitsubishi UFJ, חברת הפיננסים הציבורית הגדולה ביותר ביפן, ירדה 3.1%, בהמשך לירידה דו-יומית של 7.6%. מניית בנק National Australia, הגדול ביותר באוסטרליה, השיל 2.3%. מניות HSBC Holdings, הבנק הגדול ביותר באירופה, השילו 1.2% במסחר בהונג קונג.

ענקית הבנקאות, סיטיגרופ, הודיעה הבוקר כי תרשום תוספת של בין 8 לבין 11 מיליארד דולר במחיקות הקשורות למשכנתאות, בהמשך לפגיעתה כתוצאה מהשקעותיה בשוק הסאב-פריים ובהמשך למחיקות וההפסדים הראשונים בסך 6.5 מיליארד דולר שהחברה כבר רשמה. מנכ"ל ויושב ראש החברה התפטר בסופ"ש והודעת התפטרותו התקבלה אמש.

מניות China Mobile, מפעילת רשת הטלפונים הניידים הגדולה בסין לפי מספר משתמשים, ירדה 5.4% בהונג קונג. מניות China Life Insurance , חברת הביטוח הגדולה על פי שווי שוק, השילו 3.1%.

מניות PetroChina נסקו היום 161% והעניקו לחברה שווי שוק של 1.03 טריליון דולר. חברת הנפט האמריקנית Exxon נסחרת לפי שווי שוק של 488 מיליארד דולר בבורסת ניו יורק. החברה הסינית, מכרה 4 מיליארד מניות, במחיר הגבוה ממחיר היעד המתוכנן שלה. הביקוש היה גבוה פי 50 מההיצע בהנפקה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות