הנפט זינק, אך המניות בסקטור ירדו. זאת כנראה הסיבה

 | 
סקטור האנרגיה במוקד
סקטור האנרגיה  ובפרט מחיר הנפט ממשיך להיות בפוקוס. הנפט זינק הערב במסחר עד 2.5% בעקבות דוח מלאים שהראה על ירידה משמעותית במלאים. עם זאת, התעודה העוקבת אחרי הסקטור (סימול: XLE ) סגרה בירידה של 1.1%. נציין כי, זהו המשך ישיר למסחר התנודתי במניות הסקטור בימים האחרונים (זינוק של 2% ביום שני, וצניחה של מעל 2% אתמול). נראה כי הסיבה העיקרית לתנודתיות הגבוהה ולחוסר הסנכרון עם מחיר הנפט נובע מהחדשות בעניין הרגולציה ובארה"ב.
ביום שני האחרון, הסקטור קיבל רוח גבית בעקבות הכרזה של ועדת האנרגיה בסנאט על תיקון חוק האנרגיה והמשאבים הטבעיים לשנת 2017. התיקון לחוק טומן בחובו השקעה אדירה של הממשל בסקטור, דבר שיתמוך בחברות בתחום.
ע"פ ההצהרה, החוק מתמקד במספר תחומים:
1) תשתיות: הצעת החוק תעזור לחדש את רשת החשמל במדינה, תשפר את האבטחה נגד הסייבר, תייעל את הזרמת הצינורות ובכך להקל על יצוא הגז.
2) אספקה: הצעת החוק תתמקד בפיתוח של משאבים מתחדשים, אנרגיה מסורתית, מינרלים שאינם דלק כאחד, על מנת לספק לטווח ארוך, אנרגיה מתוצרת אמריקה.
הכרזה זו הקפיצה את המניות בסקטור, אך הדיווח אתמול כי בית המשפט בארצות הברית קבע כי ממשל טראמפ לא יכול לעקב את יישום החוקים של הסוכנות לאיכות הסביבה המגבילים את זיהום הסביבה מצד החברות, גרם להתפוגגות המומנטום החיובי, ולאכזבת המשקיעים.
כזכור, ממשל טראמפ פועל בשיא המרץ לבטל את תקנות זיהום הסביבה שממשל אובמה חוקק. תקנות אלו, אם יוסרו, יאפשרו לחברות בתחום להשקיע פחות במניעה של הזיהום הסביבתי, דבר שיגרום לריווחיהן לעלות. לפחות לתקופה הקרובה, בית המשפט קבע כי אין לבטל תקנות אלו. "זהו ניצחון גדול לבריאות הציבור וקריאת השכמה עבור הממשל הזה", חגגו בארגוני איכות הסביבה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה