אושרה תוכנית פינוי בינוי לבניית 435 יח"ד במתחם הצעירים ברמה"ש

משרד הפנים אישר את התוכנית לבנייתם של 4 מגדלים בני 21 קומות ו-3 בני 10 קומות במקום 108 יח"ד שיפונו
 |  (2)
(קרדיט: Bizportal)
מתחם נוסף של פינוי בינוי יוצא לדרך - ועדת המשנה להתנגדויות של הועדה המחוזית תל אביב במשרד הפנים , החליטה על מתן תוקף לתוכנית לפינוי בינוי "מתחם הצעירים" ברמת השרון, בתנאים. מדובר במתחם של כ- 42 דונם הממוקם באזור מורשה בין הרחובות הרב ריינס מצפון, רחוב המלכים ממזרח, רחוב בית השואבה מדרום ורחוב השח"ל ממערב. במתחם מספר מבני מגורים שהוקמו בשנות ה- 60, בהם 108 דירות שהוכרזו על ידי משרד השיכון כמיועדות לפינוי, ומתחם פעיל של מבני ציבור ושטח ציבורי פתוח אך לא מטופח.

התכנית אשר הופקדה לעיון הציבור כללה בצפונה 4 בניינים של 21 קומות ועוד מגרש בייעוד לתכנון בעתיד, כולם בצמוד לפארק ציבורי נרחב, המהווה חיץ בין שכונת המגורים ממזרח לבין הבינוי החדש, ועוד 3 מבנים בני 10 קומות במערבה, סך הכול 435 יחידות דיור. בנוסף, התכנית הציעה תכנון מחודש למבני הציבור במתחם, ופינוי המבנים הציבוריים הישנים.

לתכנית הוגשו התנגדויות של תושבי הסביבה ונשמעו גם דברי התושבים בתחום המתחם. לאחר ששמעה את ההתנגדויות החליטה הועדה לאשר את התכנית עם שינוי אחד לעומת התכנית המופקדת והוא הפיכת השטח לתכנון עתידי לשטח ציבורי פתוח (שצ"פ). בדרך זו יישמר שטח הפארק על עציו הרבים והחיץ בין הבינוי החדש לבין הבתים הפרטיים ממזרח יגדל וישרת בצורה מיטבית את ציבור המשתמשים והדיירים הן בתחום המתחם והן מחוצה לו.

הועדה ראתה חשיבות גדולה בקידום התכנית לאישורה בייחוד נוכח ההזדמנות הנוצרת במתחם לבנות תחילה, עוד בטרם פינוי הדירות הקיימות ובכך למעשה לפטור מהצורך במציאת פתרונות דיור חליפי זמני לתושבים המתפנים עד לבניית דירתם החדשה. מנגנון זה מבטיח אפשרות למימוש מיידי של התכנית והפיכת המתחם למקום ראוי למגורים בצמוד לפארק מפותח ולמבני ציבור פעילים.

קדמו לתכנית זו שתי תכניות לפינוי בינוי שהתאשרו לאחרונה באזור מורשה, תכנית ברחוב החלוץ ותכנית אחרת ברחוב יוספטל. בימים אלה מקדמת עירית רמת השרון שני פרויקטים נוספים לפינוי בינוי באזור מתוך כוונה לייצר היצע גדול של דירות איכותיות בתמהיל מגוון בלב שכונת מורשה ולהשביח את הסביבה על ידי מתן פתרונות לצורכי הקהילה ויצירת הגירה חיובית של אוכלוסיה חדשה וצעירה.

האדריכלית אורית פנחס ממשרד ארכוד אדריכילים, ממתכנני הפרויקט, מסרה: "אישור הפרויקט מהווה הוכחה לכך שכאשר פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם התושבים והרשויות, אפשר לקדם פרויקט שישפר את איכות חייהם של התושבים הוותיקים בשכונה. בתקופה שבה מחירי הנדל"ן נוסקים, הפרויקט מהווה נקודת אור לעידוד לפרויקטים נוספים של התחדשות עירונית, בתקווה שבעתיד הפרויקטים יאושרו בפרק זמן קצר יותר."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  יחס דירה ישנה=4 חדשות, הקבלנים עושים קופה ע"ח הצפיפות (ל"ת)
  רווח גם ביחס 1: 3 15/07/2012 11:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מדוע למושג הזה : "פינוי ובנוי "יש לו טעם רע ?
  נילי 15/07/2012 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כי הוא פשוט לקוח ממחזות האימה של פינוי יהודים בכוח מעל אדמתם .
  סגור