הדולר שמר על יציבות: "המטבע האמריקני צפוי להתחזק בקיץ במקביל לתיקון בבורסות"

כך מעריך איתן אדמוני, מנהל חחלקת מט"ח וסחר חוץ בבנק ירושלים. השער היציג נקבע בירידה של 0.07% לרמה של 3.955 שקלים
|
הדולר שמר על יציבות: "המטבע האמריקני צפוי להתחזק בקיץ במקביל לתיקון בבורסות"

הדולר פתח את שבוע המסחר בירידות קלות של כ-0.28% מול השקל ונסחר בבוקר סביב 3.94 שקלים. בבהמשך היום שב הדולר והתחזק ולפני זמן קצר קבע את השער היציג בירידה מזערית של 0.07% לרמה של 3.955 שקלים. האירו נקבע בירידה של 0.76% לרמה של 5.47 שקלים.

בסיכום השבוע שעבר התחזק הדולר בשיעור של 0.46% מול השקל והשלים בכך 4 שבועות רצופים של יציבות, זאת לאחר שבאמצע חודש מאי נפל הדולר בשיעור שבועי של 5%.

איתן אדמוני, מנהל מחלקת מט"ח וסחר חוץ בבנק ירושלים, אומר בסקירה שפרסם הבוקר כי "אנו ממשיכים לתמוך בעמדה כי בחודשי הקיץ בלבד הדולר יתחזק לרמות של 4.10-4.20 וזאת בעקבות צפי לתיקון משמעותי בבורסות השונות (שעד היום אנו מתקשים להבין ולהאמין בחוזקן) באותה תקופה.

"יציאת משקיעים משוקי ההון ברחבי העולם תגרום להתחזקות הדולר והיאן, מאחר ומטבעות אלו נחשבים ל"חוף מבטחים" בעיתות של הימנעות מסיכונים. בכל מקרה, השקל מתנהג בדומה לכל יתר המטבעות שמתחזקים למול הדולר בעולם למעט מטבעות של מדינות מתפתחות שנתוניהן הכלכליים מדאיגים ביותר".

בכלל פורקס אומרים בסקירה שפרסמו היום כי הצמד שקל-דולר נסחר בדישדוש כבר שבועיים, עם תמיכה ב-3.90 שקל לדולר והתנגדות ב-3.98 שקל לדולר. בתוך התחום הזה היום אנו צפויים לראות תנועה בין 3.9350 ל-3.9650 שקל לדולר.

לפי דיוח של הוול סטריט ג'ורנל, החוב של ממשלת גרמניה עלול לתפוח בשנה הבאה ב-100 מיליארד אירו נוספים, זאת בשל הירידה בתשלומי המיסים לצד הוצאות הממשל בעניין חילוץ המערכת הבנקאית. הדיווח לוחץ הבוקר על האירו שנחלש בשיעור של 0.6% מול הדולר. כלכלן ענקית הבנקאות RBC אמר בראיון לאתר מרקטווץ' כי "הדיווח משמש כתירוץ טוב למכור את האירו מול הדולר". כעת נסחר האירו סביב המחיר 1.386 דולר.

נציין, כי היום בשעה 17:30 יפרסם בנק ישראל את עדכון הריבית. כלכלני ישיר בית השקעות מעריכים, בסקירה שפרסמו אתמול (א'), כי נגיד בנק ישראל, הפרופ' סטנלי פישר, יותיר מחר את גובה הריבית ברמה של 0.5%, הרמה הנמוכה ביותר בישראל מעולם.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות