המניה שהשלימה מהלך ראלי של למעלה מ-150%, זה סיפור שכדאי למשקיע להכיר

פרשן וול סטריט של Bizportal מסתכל השבוע על תחום שנמצא הרחק מעיני המשקיעים - ושווה להכיר
|
(55)

מספר "סיפורים" מעניינים בנושא הבטריות הגיעו לאחרונה לשולחננו. תחילה נחתה על שולחננו המלצה חמה לחברה בשם ארוטק (סימול: ARTX). המלצה זו (מבית היוצר של Zacks) הגיעה מחברים ותיקים בניו יורק ששאלו מה לפתע עורר את אנשי Zacks להעלות את החברה הוותיקה מעמק העצמות היבשות ובאותה ההזדמנות מדוע שלא נחזור ונסקר את חברת הכימיקלים לחקלאות, FMC Corp (סימול: FMC) שמנייתה מפליאה לעלות בזמן האחרון מאותן הסיבות שמיוחסות לארוטק, בטריות.

בעבר עקבנו אחרי 2 החברות. נגיע לארוטק בהמשך אבל אחרי FMC עקבנו מסיבות שונות לחלוטין, כחלק ממעקב אחרי תחום החדשנות בחקלאות ולצד חברות כמו מונסנטו וסינג'נטה. מסתבר שמניית FMC חזרה, בשנתיים-שלוש האחרונות לחיים וכמעט שילשה עצמה והכול בגלל חטיבת הליתיום שלה שבזמננו הייתה זניחה לחלוטין ושום אנליסט דאז לא הכניס אותה לתוך מערכת חישובי ערך החברה שביצע. בדיקה קצרה של FMC גילתה לנו שהיא האחזקה המובילה בסל הליתיום המומלץ, Global X Lithium (סימול: LIT), שכולל 25 מניות של חברות שקשורות/מובילות בתעשיית הליתיום. FMC מובילה כאמור לצד חברות כמו Sociedad Quimica y Minera de Chile (סימול: SQM) שגם אותה הכרנו בימינו בחקלאות, טסלה, פנסוניק (שמפעל הבטריות החדש שלהן, המגה-מפעל, שמוקם בהשקעה של 5 מיליארד דולרים בנבדה, החל לפעול השנה ומאז תחילת השנה ייצר יותר בטריות ליתיום משיוצרו בעולם כולו ב 2014), סאמסונג, ג'ונסון קונטרול ועוד.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

הליתיום אגב, שמוכר לנו מעיסוקנו באנורקסיה ובולימיה, משמש לטיפול בהפרעות פסיכיאטריות שונות אבל שימושו הגדול הוא בתחום תעשיית הבטריות ומופק מהקובלט או מי מלח. הליתיום משמש כאנודה (הצד המחמצן) בבטרייה ובו נעשה השימוש המוביל היום בבטריות שנטענות. בחבילה מניו יורק מצאנו גם דו"ח על חברה פרטית בשם אמברי (ראו קישור), שהקים הפרופסור Donald Sadoway מ-MIT שמתקדמת בפתוח בטריות עתידיות, ה-liquid metal battery שמממנים בינתיים משקיעים כמו ענקית שירותי האנרגיה הצרפתית טוטאל, קבוצת אלמר פרקינס, ביל גייטס ועוד וש"הקשר הישראלי" שלה הוא אחד הדירקטורים, ד"ר גילעד אלמוגי שהיה בזמנו ממנהלי אפלייד מאטריאלס (סימול: AMAT), שהקים חברה לאנרגיה נקייה בשם Cogenra solar שנרכשה ע"י SunPower (סימול: SPWR).

מצד אחד הבטרייה היא פריט בעל חשיבות עצומה בתעשיית הטכנולוגיה ובמיוחד במה שקשור להתקדמות התקשורת, המכונית העתידית, צעצועי הצריכה החדישים, מערכות הביטחון, האנרגיה, הרפואה ועוד כהנה וכהנה "דברים קטנים" אבל מן הצד השני היא גם חסם גדול בפתוח מוצרים בתחומים הנ"ל מהסיבה הפשוטה של אורך חייה. בעיה זו נפתרה חלקית עם התפתחות בטריות שנטענות ומהירות הטעינה (עד כמה זה חשוב אפשר לראות בהשקעות שעושות חברות ענק כמו דיימלר או אלקואה בכמה סטארטאפים ישראלים בתחום) אבל התקווה היא שהתקדמות המהפכה הטכנולוגית תפטור הבעיה כולה. כספי מו"פ אדירים הושקעו בניסיון לפיתוח בטריות שיפעלו ביעילות ובזול לטווח ארוך וארוטק שהזכרנו היא רק דוגמה אחת אבל הבטרייה העתידית שלה מצפים יצרני הרכב החשמלי, האייפונים, הצעצועים והציוד הרפואי החכם עוד לא כאן.

תעשיית הבטריות היא חלק מתעשיית שימור/אחסון האנרגיה והיא הולכת וגדלה עם הגידול בצריכת גדג'טים אוטומטיים, מכשור אלקטרוני נייד, רכב חשמלי, רחפנים ועוד. ישנה הסכמה ברורה בין המומחים שקצב הגידול של צריכת בטריות צפוי לגדול במהירות ולאורך שנים בגלל ההתפתחויות הטכנולוגיות שיוצרות ביקוש צרכני שהולך וגדל למוצרים שמשתמשים בבטרייה וזה מושך משקיעים לתחום. מאז תחילת המאה ובהשראת ההתקדמות הטכנולוגית החלו להופיע בתעשייה קטגוריות חדשות של בטריות ולמעשה נוצרה נישה תעשייתית חדשה שנקראת Battery control technology Industry, סקטור שקצב צמיחתו גבוה ביותר.

תעשיית הבטריות הגלובלית תגלגל ב-2017, כ-55.5 מיליארד דולרים. 62.3% או 34 מיליארד דולר הן בטריות "ראשוניות", כאלו שאינן נטענות ונזרקות כשהן מתרוקנות והיתרה, 21.5 מיליארד דולר (38.7%) הן בטריות נטענות (rechargeable batteries). שני הסוגים יצמחו בדו ספרתית כאשר הצמיחה המהירה יותר תהיה בנטענות. סוללות ליתיום יון הן הסוללות הנטענות הנמכרות ביותר עבור מכשירים נטענים ואילו סוללות אלקליין הן המובילות בבטריות ראשוניות.

בוול סטריט כמו בוול סטריט הפכו בשנים האחרונות את הליתיום למלך. כול מה שקשור בליתיום הפך ללהיט בגלל הביקוש ההולך וגואה לבטריות נטענות ולא חשוב בדיוק במה החברה ש"נגועה" בליתיום עושה. על המשקיע להיזהר מאוד כשמישהו ממליץ לו להשקיע "במניות הליתיום" או במתכת עצמה. כך או כך השפעת הגידול בביקוש לבטריות ובמיוחד לנטענות יוצר לחץ וורטיקאלי על התעשייה, מחומרי הגלם ועד למוצר הסופי. הביקוש לליתיום ולקובלט, ניקל ונחושת, שהם חלק ממרכיבי הבטרייה, גואה והשפעתו על חברות לכול אורך הייצור גדולה. חברות מהסוג של הענקית השווייצרית Glencore (סימול: GLEN) נהנות לא פחות מחברות קצה כמו טסלה (סימול: TSLA). תבדקו מה עשתה מניית GLEN "הכבדה" בשנה האחרונה מול ה-500 S&P, הזהב, QQQ, AAPL, TSLA או כול להיט אחר של 2016-17.

"המכונית החשמלית כדוגמה אחת", אמר Ivan Glasenberg, מנכ"ל גלנקור, "תגיע, על פי הקונצנזוס, ל % 30 מצי הרכב הגלובלי ב 2030. זה לבד ידרוש תוספת של 2 מיליון טון נחושת, 1.2 מיליון טון ניקל ו-260,000 טון קובלט. זה אומר תוספת של % 9.5 אחוזים לכמות שכורים היום לשנה בנחושת, % 57 תוספת בניקל ו-160% תוספת בקובלט וזה כבר היום משפיע על מחירי חומרי גלם אלו ועל כול הסחורות". ואכן גלנקור עברה מהפסד של 369 מיליון דולרים במחצית הראשונה של 2016 לרווח של 2.35 מיליארד במחצית הראשונה של 2017 כאשר הכנסותיה עלו ב % 47 ל 100 מיליארד. התחייבויות החברה ירדו ב 40% ואז מה הפלא שהמניה הגיבה כפי שהגיבה ב 2017?

הקשר הישראלי, אלקטריק פיול: כמו בטכנולוגיות רבות אחרות כך גם הייתה ישראל חלוצת הטכנולוגיות לשיפור ושדרוג הבטרייה ושימור האנרגיה ועד כמה שידוע לנו גם הראשונה שבה תכננו את הבטרייה שתתאים למכונית החשמלית. זה התחיל בשנות השמונים המאוחרות והייתה זו חברת אלקטריק פיול שבשרשור קדימה היא ארוטק (סימול:ARTX) של היום. נכון, היא תמיד הייתה חברה אמריקאית שרשומה מאז היווסדה ב-1990 בדלאוור אבל הפעילות התחילה בישראל.

מתוך תשקיף ההנפקה: " From its inception, the Company has been engaged principally in the research, design, development and commercialization of an advanced zinc-air battery system for powering zero emission electric vehicles" ובהצגת החברה לבורסה, ב-1994, הופיע המשפט הפותח, " Electric Fuel has produced everything from massive (1.5 ton) fuel cells for electric vehicles, to emergency cellphone batteries weighing less than three ounces". וזה ב- 1994.מבחינת ההצלחה העסקית והמשקיעים הייתה החברה כישלון גדול, היא הצטיינה בעיקר בהודעות בומבסטיות. בשלב מסוים, ערב המאה ה-21 והגאות בבורסות הגיעה מניית החברה לשיאים בעיקר בשל העניין שעוררה בתחום החדשנות בבטריות.

קונצרן כור, שאז עדיין היה התאגיד המוביל בישראל, השקיע בחברה וביקש למזג את החברה עם תאדירן (זה לא יצא לפועל). כקוריוז נספר שההצלחה היחידה של החברה בעולם העסקים האמתי הייתה כאשר העסיקה בזמנו, כיועץ עסקי, את בנימין נתניהו (כשהיה מחוץ לפוליטיקה) שהצליח לחבר בינה לבין וולמארט הענקית ע"מ שזו תפיץ הבטריות אלא שלבסוף הסתבר שהייתה זו הצלחתו של נתניהו (שלא קיבל אגורה עבור ההצלחה כי התשלום נעשה באופציות שנמחקו) ולא של החברה. ב 2003 שינתה החברה את שמה לארוטק זנחה את רוב פעילות סוללות אבץ-אוויר שעליהן בנתה אלקטריק פיול "המנוחה" את תקוותיה והחלה להתמקד בשני מישורים. הראשון הוא תחום מערכות הסימולציה והאימון הביטחוני והשני בטריות ומערכות כוח, מומחי Zacks מחזיקים בדעה שפוטנציאל הגידול של החברה גבוה בשני התחומים אלא שבינתיים, בשלושת השנים האחרונות, ההכנסות יורדות, הרווח התפעולי קרס ממש והחברה עברה, במהלך 3 השנים האחרונות, מרווח של 3.9 מיליון להפסד של 1.49 מיליון. על פי הרבעונים האחרונים ההתדרדרות נמשכת גם ב 2017 אז ברור שההתלהבות ב Zacks מבוססת על חלום הליתיום בעיקר אלא שבין המגה מפעל של טסלה לשורה האין סופית של מתחרים קשה לנו לראות ממה נובעת ההתלהבות. הבאנו את ארוטק רק כדי להדגיש את הנקודה הישראלית וכדי להדגיש את ההיסחפות של האנליסטים ומשקיעים אחרי כותרות כי למרות חוסר ההצלחה העסקית של החברה בשלוש השנים האחרונות (ודי ברור שזה ממשיך לשנה רביעית) המניה יציבה כלפי מעלה.

אז איך משקיעים בבטריות? הביקוש לבטריות כאמור נובע מהשימוש במוצרים כמו הטלפון החכם, הרכב החשמלי והאוטונומי, רובוטיקה, רחפנים, מוצרי צריכה חכמים, צעצועים, ציוד רפואי וכמובן בתחום הביטחוני וההנחה ההגיונית היא שעם ההתפתחויות העתידיות בכול התחומים הנ"ל, במיוחד הרכב והרובוטיקה, הביקוש לבטריות, נטענות או שאינן נטענות ילך ויגדל ובקצב מואץ ומי שמאמין בכך חייב להקדיש פינה בפורטפוליו ההשקעות שלו לבטריות. השאלה היא כרגיל אם לחפש "מניה מנצחת" או סל/קרן.

הביקוש הגואה לבטריות, שהביא את טסלה ופנסוניק להשקעה של 5 מיליארד דולרים במגה מפעל בנבדה לבטריות, הביא לצדו גם את ההנחה, גם היא הגיונית, שהתהליך הזה יביא לגאות בחמרי הגלם הרלוונטיים ובוול סטריט החלו להמליץ על כול דבר שקשור בשרשור הוורטיקאלי בין הבטרייה למכרה. המשקיע צריך להחליט בין השקעה בחברות כמו GLEN או SQM שיושבות היטב על המחצבים הרלוונטיים או חברות כמו BASF (סימול:BASFY) ו Albemarle (סימול:ALB) שהן ש"מטפלות" בחומרי הגלם בתהליכי הזיקוק וכו' או ללכת על יצרניות הטריות עצמן, מטסלה ומטה.

חשוב לזכור שרוב החברות הללו עוסקות בנושא הבטרייה רק כחלק מעיסוקיהן כך שההשפעה על מחיר המניות תושפע מגורמים אחרים ולא רק מהבטריות. באתר ה Fool.com הפופולארי ממליצים על ג'נרל מוטורס (סימול:GM) דווקא כ"השקעה בבטריות", למה? תקראו לבד (הנה קישור) אבל גם ב-GM הבטריות לא הן שתקבענה את מחיר המניה. לבסוף ובעוד המפעל של טסלה כבש את הכותרות בא Giles Keating, יו"ר של חברת הייעוץ היוקרתית Werthstein Institute וטוען שהמנצחות יגיעו "מסין או גרמניה" ואפילו נותן הוכחות לכך, (להלן קישור) אנחנו ("כרגיל" אפשר לומר) מאמינים שהשקעה בסל-קרן עדיפה. הסל LIT שהוזכר משקף, פחות או יותר, מדגם מייצג ואנחנו היינו מתחילים אתו. כרגע מתקרב מחיר המניה לשיא כול הזמנים אז לא לרדוף כי ספטמבר-אוקטובר עוד לפנינו והמטורפים עדיין פעילים ומישהו עלול לצווח "משבר מתקרב" אז בבקשה לנהוג באיפוק ובזהירות אבל לא לוותר.

חג שמח לקוראי הטור ולכל בית ישראל!

תגובות לכתבה(55):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 23.
  "ספטמבר אוקטובר עוד לפנינו" ????
  גדי 26/09/2017 23:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ספטמבר כבר מאחורינו , והתיקון המיוחל לא באופק בינתיים!
  סגור
 • וזה אומר מה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/09/2017 09:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אתה מתכוון
  גדי 27/09/2017 11:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לומר שיש סבירות שלחץ התיקון ירוכז כולו באוקטובר?
  סגור
 • מהיכן אתה לוקח את ההנחות הללו? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/09/2017 13:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • נכתב לא מזמן שב24.11 מתחיל עונת הקניות וכו' (ל"ת)
  גדי 27/09/2017 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • גבי-זה כול הכיף התיקון כבר מתרחש
  תיקונצ'יק 27/09/2017 15:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התיקון (ירידה של יותר מ 5 אחוז מהשיא) כבר מתרחש בימים האחרונים. הוא מתרחש במניות שעלו הכי הרבה - מניות טכנולוגיה נחשקות כמו AAPL BABA AMZN FB NFLX ועוד. וכנל ראה הירידות בתעודות סל כמו VGT FDN PNQI על הסקטורים האלה.
  סגור
 • 22.
  Bbby אחרי הדוחות
  יקי 25/09/2017 08:07
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלום שלמה. האם לדעתך הדוחות של bbby היו כה גרועים? נסחרת במחירי נט נט של ב.גראהם. האם המחיר מוצדק? תודה
  סגור
 • לא מדובר על המספרים בדוחות
  bbby 25/09/2017 09:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה כמו שאתה נכנס בארץ לחנות של הום סנטר ומרגיש שאתה נמצא בחנות שתקועה העבר - שכבר לבעלים אין משאבים כספיים להשקיע בסחורה וכו. כנל ברשת הזו, בעבר היית נכנס לחנויות ומקבל הרגשה של wow - היום את נכנס ומרגיש שאתה מוצף בג'אנק שמיובא מסין, חנויות שמבולגנות כאילו שאתה נמצא בשוק פישפשים. One can smell the desperation when you walk in the store. They sell too many made in China junk. I bought wine glasses that cracked. I bought bed sheets that wore out in a year they sell too many things and really don't have an identity. Besides selling candy where hone apparel should be they also sell too much as seen in tv garbage. Customers have caught wind and is staying away.
  סגור
 • EBAY
  שלמה גרינברג 25/09/2017 09:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדוחות לא היו גרועים בכלל, ההפך, יחסית לרבעון הקודם אפילו רואים עליות נאות הדוחות של החברה מצביעים על ירידה אבל ה"בעיה" של BBBY אינה בדוחות כמו שחשש מתחרות מול הרשת והמתחרים. חשש מוגזם לדעתי. המניה יורדת מזה שנה וחצי בעיקר בגלל הרעה במרווחים, ראה רווח תפעולי בארבע השנים האחרונות. איני חושב שגרהאם מהווה גורם משפיע כאן.
  סגור
 • 21.
  תוכל לתת סקירה של אליין? ALGN. תודה רבה. (ל"ת)
  איתי 25/09/2017 06:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • Align Technology
  שלמה גרינברג 25/09/2017 09:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה מעניינת ומוצלחת ביותר ואגיע גם לסקירה עליה בקרוב, אחת הבודדות שכול האנליסטים ממליצים עליה ב"קניה" למרות העליות ולמרות המכפיל החללי אבל יש הצדקה לכך. זה ספור לכתבה מלאה שאעשה.
  סגור
 • 20.
  עוד מעט ימצא תחליף לליתיום והכל יקרוס
  jobes 24/09/2017 13:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הליתיום לא מושלם הוא נגמר/מתכלה מהר... השינוי האמיתי יבוא בתחליף שלו
  סגור
 • 19.
  Rewalk
  מני 23/09/2017 18:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה.. האם מכיר חברת חלום זושאולי תסייע לאנשים שלא יכולים ללכת.מנייה מגייסת לא מעט ומדללת המשקיעים לא מעט. מתי בערך עשוי החלום להתגשם בחברה זו? מתי עשוייה לבוא הפריצה שלה עם בכלל..תודה רבה
  סגור
 • ReWalk Robotics
  שלמה גרינברג 24/09/2017 11:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכיר ואפילו כתבתי עליה לאחר ההנפקה ב 2014. החברה מיוקנעם מפתחת ומייצרת אביזרים חיצוניים לתמיכה בתנועה ועוד. ספור מעניין שהעלה המניה ל 32 $ לאחר ההנפקה ומאז אבדה למעלה מ % 90 מערכה מהסיבה הפשוטה, המכירות שלא תופסות והזמן שעובד נגדם. מלבד תחרות מחברות רבות שמנסות לפתח אותם מוצרים כמו EKSO, RXB.LN, או CYBERDINE היפנית ישנן ענקיות הציוד ממדטרוניקס ועד סטרייקר שכולן מפתחות אביזרים דומים. כול יום שעובר התחרות מתגברת והכסף אוזל
  סגור
 • upnride robotics
  אורי 24/09/2017 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קח בחשבון שעמית גופר שכול החברה היא רעיון שלו עזב בסוף 2015. המיזם החדש שלו נקרא upnride robotics גם מיועד לנכים. ReWalk Robotics’ Founder Dr. Amit Goffer to Retire August 24, 2015
  סגור
 • תודה על התגובות. החכמתי. (ל"ת)
  מני 24/09/2017 20:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 18.
  כל פעם המלצה הזויה אחרת במקום להחזיק VT. (ל"ת)
  f 23/09/2017 12:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • גם ב VT חצי מהתשואה נאכלה עם התחזקות השקל
  לא סולידית 23/09/2017 18:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  vt עלה 16 אחוז מתחילת השנה והשקל התחזק קרוב ל 9 אחוז. כבר היה עדיף אם כבר קרן או תעודת סל ישראלית מנוטרלת מטבע.
  סגור
 • למה דווקא VT כאשר
  שלמה גרינברג 23/09/2017 17:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סלי המדדים המובילים DIA, SPY, QQQ מניבים יותר, בטח בטווח הבינוני והארוך
  סגור
 • 17.
  מצברים נטענים כסיוע למקורות אנרגיה חדשים.
  יוסי אינהורן 21/09/2017 12:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מצברים נטענים כסיוע למקורות אנרגיה חדשים הם הכרך לטווח הקצר והבינוני כדי לנצל מקורות אנרגיה חדשים שלא כולם ירוקים/מתחדשים. הצרה עם מצברים היא שהם מתכלים וגורמים למפגעים בפני עצמם. פתרונות אנרגיה עתידיים צריכים להתבסס על 100% אנרגיה מתחדשת, כזו שלא רק שלא מזיקה לסביבה אלא אף תורמת לאיכות הסביבה. כיום ישנו פיתוח של מקור אנרגיה שכזה הממיר אנרגיית חום האגורה באטמוספרת כדור הארץ (אוויר) ההולך ומתחמם לאנרגיה מכנית או חשמלית. הפיתוח ממתין כרגע לגיוס כסף לשם בניית אב טיפוס ראשוני להוכחת יכולת. מדובר במקור אנרגיה מתחדשת שבדרכים אלקטרו מכניים יודעת להמיר את אנרגיית החום האגורה באטמוספרת כדור הארץ לאנרגיה מכנית או חשמלית. המערכת יכולה לבוא בכול גודל החל ממערכת קטנה ואישית ועד לתחנת כוח, פיתוח מיוחד שלה יכול להשתלב בכלי תחבורה קרקעיים, ימיים, ואף אוויריים. במהלך פעולתה המערכת גם מקררת את סביבתה הקרובה מה שיתרום פעם אחת בכך שלא נצתרך להשתמש במקורות אנרגיה מחצביים ופעם שנייה בכך שהמערכת תעזור למיתון עליית הטמפרטורה בסביבתה ואף להשתמש בה כמקור למערכות מיזוג או קירור.
  סגור
 • את יכול בבקשה לתת מקורות לטכנולוגיה הזו (ל"ת)
  צחי 23/09/2017 20:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 16.
  שלמה שלום וחג שמח
  yarok5 21/09/2017 12:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כיצד עומדת להשפיע החלטת הפד' מאמש על שוק המניות האמריקאי? ועל מדד הנסד"ק? המון תודה יוסי
  סגור
 • בכל הפעמים האחרונות, לאחר החלטת הפד הכל עלה....
  רז 23/09/2017 07:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • באמת יוסי, "כיצד עומדת להשפיע החלטת הפד.."??
  שלמה גרינברג 22/09/2017 09:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נחיה ונראה
  סגור
 • ...ובכל זאת.....מה דעתך? (ל"ת)
  יוסי 22/09/2017 09:51
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • נחיה ונראה
  שלמה גרינברג 22/09/2017 14:05
  הגב לתגובה זו
  0 1
  דעתי על כלכלת ארה"ב ברורה והפאד לא פועלים נגדה, ההפך
  סגור
 • שלמה, תן קצת "בשר" למשפט שלך...אנא. (ל"ת)
  יוסי 22/09/2017 17:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 15.
  מגזר הקימעונאות
  אלון 20/09/2017 17:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה ותודה על עוד מאמר מצויין.האם נכון/דומה לדעתך שהמגזר החבוט של 2017 הוא הקימעונאות כמו שב2016 היה האנרגיה חבוט.מניות כמו tgt, cost, bbby, best buy וכו ממש נפלו נפילה כואבת בגלל הפיל שבחדר (אמאזון). האם לדעתך הניירות הללו יעשו comeback או שאמאזון תדרוס הלאה? תודה
  סגור
 • כתבתי 2 מאמרים לאחרונה על המגזר
  שלמה גרינברג 22/09/2017 09:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ומדוע את חושב שהמגזר החבוט של 2017 הוא הקימעונאות כמו שב2016 היה האנרגיה. תבדוק מול מגזרים אחרים ותראה שאתה טועה.
  סגור
 • 14.
  שנה טובה ומה דעתך על bbby אחרי הדוח
  יקי 20/09/2017 17:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יורדת עוד 15% אחרי פספוס נוסף של התחזיות.ובכלל.. תחושת בטן שלי שהיא חטפה יותר מידיי.
  סגור
 • 13.
  שלמה, אתה אלוף . חג שמח.
  ניק 20/09/2017 11:17
  הגב לתגובה זו
  5 2
  .
  סגור
 • היגזמנו האאא? אלוף? גג אלוף משנה.
  ורדי 20/09/2017 21:39
  הגב לתגובה זו
  2 1
  או אלוף אירופה בזריקת סלעים.
  סגור
 • תפרגן זה בריא (ל"ת)
  ורדי הקנאי 20/09/2017 21:58
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • והבריא.
  ורדי הקנאי השקנאי 21/09/2017 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני מפרגן ומעריך כל אלוף בצה"ל. לנוק. מה יש לקנא?
  סגור
 • 12.
  שלמה תודה רבה על השנה החולפת
  אבי3 20/09/2017 09:29
  הגב לתגובה זו
  10 0
  שנמשיך להתדיין ולהתעניין בשאלות טובות,חג שמח ושנה טובה (:
  סגור
 • 11.
  עוד צ'ופר
  משה 20/09/2017 09:26
  הגב לתגובה זו
  1 2
  תודה על הפרשנויות המשכילות שאתה כותב לנו , אולם כדי שננצל את הכתבות שלך חסר הסימבול של החברות שאתה מפרשן וכך קשה למצוא אותן. שנה טובה
  סגור
 • יש סימבולים של בורסות אחרות מניו יורק (ל"ת)
  עינת 25/09/2017 13:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • יש סימול לכל החברות (ל"ת)
  משה 20/09/2017 12:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 10.
  שנה טובה לשלמה ולקוראים (ל"ת)
  נדי 20/09/2017 09:23
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 9.
  אברקומבי אנד פיטש
  ארנוו 19/09/2017 21:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Anf חוזרת לאט לאט לעניינים וזוחלת כלפי מעלה במחיר.מה דעתך עליה שלמה? האם לדעתך ראתה תחתית סביב 8$ (היום כבר 14$)תודה רבה על המאמר
  סגור
 • 8.
  Bbby קימעונאות
  יוגב 19/09/2017 21:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה האם מכיר ? נפגעה ממש מאמאזון הגדולה, והגיעה למכפילים של בן גראהם. נסחרת בכ50 סנט לדולר.הביג שאלה היא האם זה מוצדק או מוגזם. האם היא siggar butt עם עוד נשיפות או לא? תודה רבה
  סגור
 • קורסת אחר המסחר בעקבות פרסום דוחות (ל"ת)
  bbby 19/09/2017 23:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  שלמה היקר, תודה על כל המאמרים בשנה החולפת ובכלל...
  משה 19/09/2017 20:45
  הגב לתגובה זו
  13 0
  מאחל לך בריאות ואושר, ושתמשיך להעניק כהרגלך, וחשוב לא פחות (ואולי יותר): שלא תיפגע מכל המלעיזים וצרי העין עם התגובות הדביליות שלהם, כי הם ימשיכו בשלהם גם הלאה, והשאר ימשיכו להינות ממאמריך
  סגור
 • לפחות חצי מהתגובה אווילית ומטופשת.
  נורי 20/09/2017 13:22
  הגב לתגובה זו
  1 2
  מייצרת מצב שלא היה או לא הורגש. ועוד מצפה שיהיה גם בעתיד. אני לפחות מאד נהינה מהכל וגם נהנה.
  סגור
 • 6.
  שינוי פתאומי בהיקפי מסחר
  אפי 19/09/2017 16:24
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שלום . לאור נסיונך הרב הייתי רוצה לשמוע את דעתך על מאחורי הקלעים והנפשות של המסחר . ביצד ניתן להבין שינוי דרמטי בהיקף המסחר במניה (רדוור לצורך הענין) מעשרות אלפים למאות ואף מליונים ,וזאת בלי שהיה ארוע ידוע או הודעה \המלצה וכו.. האם גוף או קרן החלו באסוף לצורך השתלטות. האם מידע מוקדם משמעותי דלף... תודה ושנה טובה
  סגור
 • קרא את הכתבה של שלמה על האקטיביסטים.
  רז 23/09/2017 07:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • הסברתי "תופעה" זו מספר פעמים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2017 09:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  תודה שלומו במיוחד על הקישורים (ל"ת)
  שוני 19/09/2017 15:02
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • הלא כן? (ל"ת)
  זה מעליב 20/09/2017 13:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  למה בטרייה ולא סוללה !
  יעקב 19/09/2017 14:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעברית קוראים לבטרייה, סוללה !
  סגור
 • סוללה זה גם סוללת טילים, סוללת חול...וגם... (ל"ת)
  זולל בונה 19/09/2017 18:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  Andrew Left מנסה להתלבש על חברת התקשורת הזו
  UBNT 19/09/2017 14:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  טוען שלא יתכן שהמספרים שהיא מייצגת אמיתיים (המנכל "אני מרחם על המשקיעים שנאלצים לעבור את זה בגללו"). בקיצור - לא הספיק לאנדי הבומבה שהוא חטף במובילאיי - גם שם טען שהחברה מוערכת בסכום אסטרונומי ביחס להכנסות ולעתיד התחום- באה אינטל וקנתם אותם בסכום עוד יותר גבוה. היום סביר שהמניה תמשיך לרדת.
  סגור
 • העובדה החשובה של לפט
  שלמה גרינברג 22/09/2017 09:02
  הגב לתגובה זו
  4 0
  Citron has launched 51 investigative reports against S&P 500 companies between 2009 and 2015 וראה מה קרה בפועל. כמובן שבסוף יהיה תיקון גדול ואז תגיע הכותרת,"אנדריו לפט, האיש שחזה בדייקנות את הנפילה".
  סגור
 • 2.
  GE מעניין אם החודש ראינו תחתית רב שנתית במניה
  דוחות ה 20/10 19/09/2017 14:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המנכל החדש נכנס רשמית לתפקיד ב 1 לאוגוסט. דוחות ב 20 לאוקטובר (רק שהמניה לא תחטוף בומבה כמו שחטפה ביולי לאחרי הדוחות) שנה טובה GE embarks on new era as Flannery takes over as CEO, says he heard investors 'loud and clear GE's new CEO, John Flannery, officially took the helm Tuesday. Tue, 1 Aug 2017
  סגור
 • 1.
  מרתק ! שלמה שנה טובה ורק בריאות ! (ל"ת)
  Rsi-69.1 19/09/2017 12:57
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות