לספקולנטים בלבד: מניה שצללה בגלל תחקיר בטלוויזיה - אבל הפוטנציאל ענק

שלמה גרינברג, פרשן וול סטריט של אתר Bizportal, מסתכל על מניית LL מהצד, מזהיר מהמשחקים של המומחים, אבל רואה את הפונטציאל
|
(90)

לדברי מנכ"ל סיסקו (CSCO) החדש צ'ק רובינס, זו יוצאת למסע רכישות בתחום הסייבר סקיוריטי, והוא מעדיף רכישות גדולות. החברה פועלת בישראל ויש בהחלט סיכוי שאחת מהישראליות האחרות על הכוונת. כמעט כולן בסל ה-HACK שיורד לאחרונה. מארה"ב אומרים לנו ש-CYBR מועמדת (וגם ש-IBM ו-FTNT מעוניינות בה). נכון, דולר לדולר אין כמו CHKP, אבל זו כנראה לא למכירה. כדאי לעקוב, כי סיסקו תנצל חולשה לרכישה.

האודיסיה של למבר ליקווידיישן (LL)
למבר התחילה דרכה בשנת 1993, כאשר הקבלן טום סוליבן ממסצ'וסטס זיהה נישת בתחום הבניה - רצפות העץ לבתים פרטיים, וכתוצאה עזב את עיסוקיו האחרים והתמקד בתחום. האיש הגיע לרעיון, כשהקים חברה לאיסוף שיירי עצים מאתרי בניה, כעבודה צדדית למקצועו כקבלן. בארה"ב, שם רוב הבתים נבנים מעץ, הקבלנים משאירים כמויות גדולות של שאריות עץ וקורות במהלך הבניה, סוליבן, תמורת כמה דולרים, סילק מהשטח.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

להבדיל ממפני אשפה אחרים, סוליבן אסף את השאריות למגרש מכוניות ריק בעיר מגוריו, הקים שם בית מלאכה, השקיע במכבש, בריכת מים גדולה, דבקים וחומרים כימיים והפך את בית המלאכה למפעל לייצור לוחות לרצפות עץ. 3 שנים מאוחר יותר, ב-1996, פתח חנות לרצפות עץ לחדרים ומשרדים. ההצלחה הייתה גדולה, ובנובמבר 2007 החברה הונפקה בבורסה של ניו יורק לפי שווי חברה של כ-300 מיליון דולרים וגייסה 110 מיליון לפי 11 דולר למניה. באותה מכירות החברה הגיעו ל-405.3 מיליון דולרים עם רווח נקי של 11.3 מיליון או 48 סנט למניה.

באותם ימים היו לחברה 150 מרכזי מכירות ב-44 מדינות בארה"ב. סוליבן הפך את בית המלאכה שהקים לפני כ-22 שנה לחברת ייצור וחידוש מרצפות עץ הגדולה בצפון אמריקה, ונכון להיום היא עדיין המובילה.מאז יומה הראשון והעד היום הוא מתפקד כיו"ר ומנכ"ל. החברה מפעילה כיום למעלה מ-360 מרכזי מכירה וסיימה את 2014 עם מכירות של 1.05 מיליארד דולרים ורווח של 63.4 מיליון או 2.31 דולר למניה.

מניית החברה, שהתחילה דרכה כאמור ב-11 דולרים, לא משכה תשומת לב מיוחדת עד סוף 2011, אז החלה לעלות ובסוף 2013 הגיעה ל-120 דולרים - עלייה של 990%. אלא שמאז איבדה כמעט 90%. סיבה אחת לנפילה קשורה בירידה בהכנסות בשלושת הרבעונים האחרונים, מעבר להפסד ואכזבה מההנחיות לעתיד. סיבה אחרת, היא הגילוי שבמהלך יצור לוחות העץ בסין משתמשים הסינים בציפוי פורמלדהיד מסרטן. סיבה נוספת ולא פחות חשובה לירידה החדה, היא העלייה המטורפת בשנתיים (נובמבר 2011 עד נובמבר 2013) - עלייה ש"הונדסה" ע"י מצב הרוח המשולהב של האנליסטים בוול סטריט.

רצפות עץ זה ביג ביזנס בארה"ב. בשנת 2014 היו 77,344 חברות שעסקו ברצפות עץ למגורים ומשרדים. אותן חברות העסיקו 128,670 עובדים וגלגלו 18 מיליארד דולרים. במהלך ה-20 השנים האחרונות, רצפות עץ הפכו, לנישה תעשייתית נפרדת - תת-תעשייה בתוך תעשיית הנדל"ן. החלק הארי של הרצפות מיוצר על ידי חברות הבניה, שמספקות רצפה יחד עם הבית והמשרד. אבל סוליבן הבין שבעקבות השינויים הטכנולוגיים, הגלובליזציה והסטנדרטיזציה בתחום הבניה, נוצרה האפשרות לספק רצפות כמוצר צריכה. הוא היה החלוץ שסימן את הדרך ליצירת נישות חדשות ממרכיבים נוספים של תעשיית הבניה, כמו תעשיית מחיצות הגבס, האינסטלציה ועוד. נישות אלו עזרו לייעל את התעשייה ולהוזיל מחירים.

סוליבן קיבל את ההשראה מרשתות הציוד הביתי הענקיות הום דיפו (HD), וולמארט (WMT) וקבוצת לאו (LOW), שנכנסו בשנות ה-90 המוקדמות לתחום השיווק של "חלקי בית" כמו רצפות, פרגולות, דלתות וכו'. הוא הבין שההתפתחות של מה שנקרא Engineered Hardwood או תעשיית החומרים המורכבים (composite materials) בתחום העץ (ייצור לוחות ורצפות עץ באמצעות החיבור של רצועות, חלקיקים, סיבים, ציפויי פורניר ולוחות עץ וזאת ע"י דבקים שונים שפותחו), יוצרת את התשתית להפרדת התחום, להדגשת ההבדלים. מה שעשה סוליבן בתחום תעשיית הבניה לא היה שונה ממה שעשו מעצבי השבבים - הם יצרו נישות עיצוב שבבים בין בתי היציקה למעגלים ליצרני הטלפונים החכמים, הציוד הרפואי ועוד. הגלובליזציה איפשרה לסוליבן, בדיוק כפי שאיפשרה למעצבי השבבים, להוזיל עלויות באמצעות העברת הייצור למדינות מתפתחות, כמו ובעיקר סין - מה שהוריד עלויות בצורה קיצונית והביא גם לעלייה במכירות, ברווח ובמרווחים - 3 משתנים חשובים בדרך לקביעת דעתם של אנליסטים ולהערכת החברה בוול סטריט.
 
חוקרי הרחוב בוול סטריט הנחיתו מכה קשה
העליות החדות במניות LL במהלך 2011-13 מוסברות בדיעבד בהתאוששות החזקה בתחום הבניה בארה"ב. ההתאוששות, לצד השינוי בטעמו של הצרכן האמריקני שהפך בעקבות המשבר ל"צרכן בודק" ובעידוד ירידות המחירים התלולות בכל מוצרי הצריכה, הפכה את LL (במהלך 2012) לאהובת האנליסטים והמשקיעים. בסוף הרבעון הראשון של 2013, לאחר שמדד ה-S&P שבר לראשונה את שיא כל הזמנים של בועת 2000, מומחי http://www.streetauthority.com, אחד האתרים הטובים שהוקמו על מנת לעזור למשקיע בדרכו לבחירת השקעה נכונה, בדקו את כל 500 חברות ה-S&P וניסו להסביר מה גרם ל-55 מניות להביא תשואה של למעלה מ-50% מתחילת השנה, ובכך לעזור למדד לשבור את השיא.

אחת מהמניות שנבחרו לבדיקה הייתה LL, שבאותם ימים סיימה עלייה של 180%. "מה גרם לעליית המניה כך, והאם עדיין כדאי לקנות אותה?" שאלו החוקרים. באותו שלב הוערכה החברה בערך עסקי / אירגוני (שווי שוק פלוס חוב מינוס מזומנים) של 1.8 מיליארד דולרים, מכפיל היסטורי של כ-40 פעם ומכפיל 20 על ה-EBITDA - מספרים ש"מתאימים" אולי לחלומות ביו רפואיים, אבל לא ליצרנית רצפות, לא משנה רמת הטכנולוגיה שמעורבת ברצפה.

וקרי ה-streetauthority אמרו כי "הבדיקות שעשינו מצביעות שהמשקיעים והאנליסטים פשוט לא בדקו את החברה ומרכיבי ההכנסות בצורה נאותה. מחיר המניה אינו סביר אפילו בשוק גואה או מול המשך הציפיות להתאוששות הנדל"ן. חלק גדול מההכנסות של למבר אינו מגיע מהעלייה החדה במכירות בתים ומשרדים חדשים, אלא מהעובדה שמשקיעים רבים רכשו בשנתיים-שלוש האחרונות בתים ומשרדים ממיליוני העיקולים של משבר 2008, והם אלה אשר מספקים את הביקושים לרצפות. רצפות העץ לבניה חדשה מסופקות לקונים  על ידי חברות הבניה המסורתיות, שמציעות רצפות במחיר מוזל ותחרותי ובאיכות דומה, והן אלה שתמשכנה ליהנות מההתאוששות בנדל"ן. ההנחה שקצב ההכנסות של למבר תימשך בקצב דו-ספרתי פשוט אינה נכונה כי מחסני העיקולים מתרוקנים. יותר מכך, LL היא אכן החברה המובילה את הנישה, אבל התחרות מצד רשתות הציוד הביתי הענקיות HD, WMT ו-LOW תלך ותגבר." המשיכו החוקרים ואמרו כי "ישנה בעיה נוספת שהמשקיעים והאנליסטים מתעלמים ממנה - מצטברות טענות של מומחי בניה ואירגוני סביבה בארה"ב לגבי הטיב והאיכות של הלוחות שמגיעים מסין, הציפויים, הדבקים וכו'...".

כתוצאה מהדברים שפורסמו בכל האתרים החשובים, המניה ירדה בכ-28% במהלך מאי-יוני 2013, אלא שבחמשת החודשים שלאחר מכן חזרה המניה ועלתה ב-60%. למה? כי זמן קצר לאחר שהדו"ח יצא, ביולי 2013, התפרסמו נתוני הרבעון השני של 2013 שהיו מצוינים, הכו את הקונצנזוס בגדול והובילו את האנליסטים, שהתעלמו מאזהרות streetauthority, להמלצות קניה חדשות ומחירי מטרה גבוהים.

הרבעון השלישי של 2013, שהתפרסם ב-23.10.2013, הביא את המניה לשיא של 120 דולר, כחודש מאוחר יותר בלוויית מבול של העלאת ההמלצות. נפילת המניה החלה לאחר פרסום ההנחיות ל-2014, שלא היו רעות כלל, אבל (כנראה בגלל המחקר) החלו להעלות שאלות לגבי המשך קצב הצמיחה במכירות וברווחיות של החברה. עם זאת ולמרות הדיבורים שהתגברו על בעיות הייצור בסין, לא מצאנו אפילו המלצת מכירה אחת בחודשיים שלאחר פרסום המחקר, למרות הנפילה החופשית במניה. יותר מכך, רק אנליסט אחד בלבד, מקבוצת ג'פריס המכובדת, הוציא ערב פרסום דוחות הרבעון השלישי, כשמחיר המניה היה על 107 דולר, המלצת מכירה. אבל יום לאחר פרסום הדוחות, 3 שבועות מאוחר יותר כשהמניה עדיין על 107 דולרים, הוא שינה את ההמלצה לחיובית, ובפברואר 2014, ארבעה חודשים מאוחר יותר כשהמניה נמצאת על 90 דולרים, יצא בהמלצת קניה עם מחיר יעד של 124-131 דולרים.

למעשה, לאורך כל 2014, כשהמניה מתדרדרת בעצמה, לא תמצאו אפילו המלצת מכירה אחת. הנימוקים שראינו מאלו שהורידו המלצות ל"החזק" דיברו בעיקר על החשש מהאטה בסין. לא ראינו מילה לגבי איכות הייצור בסין או בעיות סביבתיות משם. בתחילת מארס 2015, התוכנית "60 דקות" של CBS עשתה סיפור על החברה והנזק הפוטנציאלי לבריאות המשתמשים בציפויי העץ שלה בשל ציפויי הפורמלדהיד המסרטן שהסינים מצפים בו את הלוחות. התכנית החזירה את המניה למחיר ההנפקה, 11 דולרים, באוגוסט השנה, וכיום היא נסחרת על כ-15 דולרים. כרגע 15 אנליסטים ממליצים ב"החזק", אחד ב"קניה" ולאחרונה הצטרפו האנליסטים של הסטריט.קום עם המלצת "מכירה".

סיפור התחקיר ב-'60 דקות' - לכתבה המלאה וסרטון התחקיר לחץ כאן

2 הרבעונים האחרונים הציגו ירידה בהכנסות ועלייה ברווח, וקונצנזוס האנליסטים מצביע על הפסד של 1.2 דולר השנה ומעבר לרווח, עם עלייה במכירות, בשנה הבאה. הצצנו בהמלצת המכירה של הסטריט.קום, והסיכום שבגללו הגיעו להמלצה זו ש"ההמלצה מתבססת למעשה על מספר גורמים שליליים, שלדעתנו השפעתם תמשיך לבטל כל התחזקות במניה. החולשה במניה תימשך ובעיקר בגלל ביצועים היסטוריים מאכזבים של המניה, צמיחה חלשה מאוד ברווח למניה, התדרדרות הרווח הנקי, אכזבה מההחזר על ההון ומרווחים נמוכים..". אם תיקחו את ההמלצה ותהפכו אותה 180 מעלות, תקבלו ההמלצות שהעלו המניה בזמנו ל-120 דולר - השטחיות עדיין חוגגת, ודווקא אצל אלו שצריכים להיות רציניים.

בינתיים, החברה פועלת במרץ להסרת האפקט של '60 דקות' (שהועלתה שוב בשבוע שעבר), וגייסה "מומחה להרגעת המשקיעים". לטענתה, הסיפור של 60 דקות מוגזם וכל הבעיות תוקנו. לדברם כבר ברבעון הבא יראו את תוצאות השיפור. לאחרונה, נכנסו 2 קרנות מיגננה גדולות לפוזיציה והמניה עלתה במהלך השבועיים האחרונים בכ-25%. המשקיעים חייבים ללמוד לקח מהסיפור. קשה להאמין שמניית LL תחזור ותייצר חלום כדוגמת זה שיצרו במהלך 2011-13, אבל יש לא מעטים שטוענים שהמחיר הנוכחי, 15 דולר, מעניין בגלל העובדות הכלכליות. תעשיית הבניה ממשיכה להתאושש, למבר תתפשט גם למזרח ולאירופה, עלויות הייצור בסין בירידה ואם סוליבן ימשיך לנצל ההתקדמות הטכנולוגית והאפשרויות הגלובליות בשכל - הפוטנציאל גדול. המשחק כרגע לספקולנטים בלבד.

תגובות לכתבה(90):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 34.
  כמובן, השוק-לאן?
  נחום 26/08/2015 14:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מר גרינברג היקר, אשמח אם תתייחס בכתבתך לחששות מכיוון סין....ומה אתה אומר על בריינסוויי אחרי הדוחות?.... תודה רבה
  סגור
 • 33.
  תאכלס למסחר היום 24/8 בארהב
  חיים 24/08/2015 10:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך "לקוות" שיפתח בירידה חזקה למטה ואז בהמשך יתכן ויבואו קונים. כי הכי מפחיד זה שיפתח בעליה חזקה, או בירידות או עליות מינוריות - ואז כולם ישבו בצד ויחכו לראות - מה שכנראה יגמר לא טוב. פסיכולוגיית ההמונים במיטבה.
  סגור
 • 32.
  ספטמבר הקדים לאוגוסט? מרשים כתבת
  לשלמה היקר 23/08/2015 17:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שצפוייה ירידה מהותית בספטמבר-אוקטובר.. להערכתך אנחנו לקראת הסוף לאחר שהירידות החלו באוגוסט או שזה רק המתאבן.. ברור לי שאיש אינו נביא אבל יש לך ידע ונסיון ולפיכך דעתך והצפי שלך יתקבלו בברכה. תודה מראש.
  סגור
 • בוא נדייק
  שלמה גרינברג 23/08/2015 21:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא כתבתי שצפויה ירידה מהותית בספטמבר-אוקטובר. ניסיתי להסביר למה יכול לבוא תיקון וכתבתי שה"מסורת" (הבלתי מדויקת עובדתית) של ירידות בספטמבר ובאוקטובר עלולה גם היא לעזור ליצירת תיקון לצד יוון, סין וכו . כול מה שאני יכול להגיד הוא שלהשוות המצב ל 2008 זה טימטום במקרה הטוב והתעייה במרה הפחות טוב. מה שיש לנו כעת זה תיקון ( ה 14 במספר מאז 2008) בדרך להמשך ההתאוששות. אין לו שום קשר לספטמבר אוקטובר שגם אז יכול לבוא תיקון
  סגור
 • 31.
  NRP ו- NBG
  שורטיסט 22/08/2015 22:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה, האם מכיר? האם מבין למה NRP התרסקה כפי שהתרסקה? ועד כמה אתה מאמין שיש עדיין סיכוי להלאמה של הבנק היווני NBG? תודה
  סגור
 • טען עוד
 • NRP, NBG
  שלמה גרינברג 23/08/2015 11:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכיר. על NBG נמאס לי לענות אז תחפש בעצמך בתשובות שנתתי במהלך השבועיים האחרונים. NRP סובלת מכמה בעיות שהמובילה שבהן היא הקשר לפחם שזה מקור ההכנסה הגדול שלה. הפחם, שבדרך כלל הוא ביזנס נהדר סובל, בשנה האחרונה ממשבר. בנוסף החברה נכנסה לגז ונפט מה שלא עוזר. הבעיה האמיתית היא שמשקיעים לא מבינים שלמרות שהחברה בתחומים הללו הנזקים קטנים בהרבה מנזקים של חברות פחם,גז ונפט כי מדובר בשותפות מוגבלת (LP ) אבל זה חלק מהתרבות שהשתלטה על שוק ההון
  סגור
 • 30.
  ועוד משהו ברשותך...
  גולשת 22/08/2015 17:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני יודעת, כבר כתבתי שוב ושוב. מתנצלת ובכל זאת הימים האחרונים אינם שיגרתיים. תסכים איתי.אני זוכרת מה כתבת על מיילן וביוג'ן באחד הטורים שלך לא מזמן. האם זה עדין בתוקף לטעמך דוקא בימים אלה? :) אני משערת שקראת את ניתוחי המומחים השונים בוואל סטריט. מסכימה לחלוטין עם שילר (וגם קרמר הנודניק בעצם אומר אותו דבר). אף פעם לא הזיק להוציא קצת אוויר מבועה מתפתחת. הבעיה שאיש לא יכול חזות את עומק התיקון.בעיה נוספת - הדרקון. סימני השאלה איתו הם מיסתוריים וחסרי עובדות. לך תדע האם יש שם משבר ומה גודלו.הרי הזינוק שם היה אדיר. אז כמה עשרות אחוזים זה עדין בגדר חזרה לרציונליזציה לא כן? כל טוב לך ושבוע טוב!
  סגור
 • צודקת (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/08/2015 11:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 29.
  amba מניה נעניינת ambarella
  ארז 22/08/2015 17:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מייצרת את הציפים למצלמות של גופרו, למצלמות רכב (פרימיום) למצלמות ביטחון. ניתן לראות עליה מטורפת במחיר המניה בחודש יוני - ואז בעקבות תוצאות רבעוניות (מצויינות) ודוח של חברת סיטרון שטוענת שהמניה מנופחת בטרוף - ירידה של כול העליה. ואז קרמר אמר שזו חברה שראויה לתמחור עודף - והמניה מהר מאוד מחזירה את כול הירידות. עכשיו בעקבות המפולת ירדה שוב - שווה מעקב צמוד.
  סגור
 • 28.
  האם זו הזדמנות קניה עכשיו ? (ל"ת)
  ELI 22/08/2015 15:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 27.
  שלמה מה יהיה עם מיקרון ? מחזיק ? ממליץ ? (ל"ת)
  קוקי 22/08/2015 14:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • קוקי -מכיר הבדיחה על חברת תעופה אמריקאית
  קיקי 22/08/2015 15:46
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ילד קטן שואל את אמא - איך להורים נולדים ילדים קטנים ולמטוסים לא נולדים מטוסים קטנים. האמא אומרת - לא יודעת - בוא נשאל את הדיילת. הדיילת אומרת לילד - תגיד לאמא שזה בגלל שאנחנו תמיד יוצאים בזמן.....
  סגור
 • 26.
  למינויים על שרותי איתותים למיניהם
  רועי 22/08/2015 14:09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אפשר לקרוא בפורומים פוסטים של מנהלי השרותים עם הרבה בלה בלה - תשאלו את עצמיכם איך זה שזה לא מתתרגם לטבלת הפוזיציות הסגורת אף פעם . איך זה שהם לא השכילו לנצל את זה לרווחים עצומים עבורכם. מה שנקרא חוכמת הבדיעבד
  סגור
 • 25.
  המשך לשאלה על שברון cvx
  סיוון 22/08/2015 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה ראיתי בשאלה הקודמת שאתה עוקב אחרי cvx המניה ירדה ל 75$ זה הנמוך מאז 2008. פרט למחירי הנפט הנמוכים-- ידוע לך על בעיות אחרות בחברה? ושאלה אחרונה - האם הדיבידנד בסכנה 5.4% לא צחוק. תודה רבה
  סגור
 • שברון
  שלמה גרינברג 22/08/2015 15:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא ידוע לי על בעיות, ההפך, החברה מתייעלת אבל מחירי הנפט הנמוכים פלוס הטלת האימה מהתקשורת עושים את שלהם. הכנסות החברה, בעיקר בשל ירידת מחירי הנפט, ירדו אומנם אבל ובהנחה שמחיר החבית אפילו יירד ל 30 דולר מדובר בחברה עם מאזן חזק ביותר. הדיבידנד, ב 2008, היה 2.53 $ וב 2015 4.28$ ולא ידוע לי שמתכוונים להוריד (למרות שאין דרך לדעת למרות שמבחינת תזרים המזומן הם יכולים להמשיך ולהעלות).
  סגור
 • Chevron Takes Harder Punch From Low Oil
  חיים 22/08/2015 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התשובה לשאלה שלך בכתבה הנל משבוע שעבר. Chevron continues to outspend Exxon, which generates twice as much revenue. If oil prices stay low, as many energy economists are now predicting, Chevron might have to sell more of its holdings to pay its dividend. Such a move could jeopardize the oil behemoth’s goal of tapping 3.1 million barrels of oil and gas a day by 2017. Exxon and other oil powerhouses have struggled to tame costs and deliver complex projects on time in recent years, but none has bet more on massive energy developments than Chevron. And as its cash flow sinks, the company is hitting snags with a suite of new, multibillion-dollar projects, aimed at boosting its oil and gas output by roughly 20% within two years—a much larger increase than its rivals have pursued.
  סגור
 • Chevron Corporate Fact Sheet
  חיים 22/08/2015 14:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ניתן לקרוא על החברה בסיכום הנל של 2 עמודים ממאי השנה. הם למשל מציינים ש 75 אחוז מהנפט שהם מפיקים הוא מחוץ לארצות הברית (מפוזר על פני 20 מדינות) - כאן ישנה גם רגישות (או חסינות) לשינויי מטבע. מחירי גז טבעי גם משפיעים על הרווחיות.
  סגור
 • תודה רבה חיים ושלמה. בהצלחה (ל"ת)
  סיוון 23/08/2015 08:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 24.
  666
  666 21/08/2015 20:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  666
  סגור
 • 23.
  ללא קשר לכתבה
  אבי 21/08/2015 17:37
  הגב לתגובה זו
  1 1
  התיקון המדובר הגיע, והפעם לא בהפתעה. אפל ירידה של 18% מהשיא, טכנולוגיה, בריאות, פיננסים ומה לא. נקווה לימים טובים יותר
  סגור
 • אכן לא בהפתעה, אבל
  שלמה גרינברג 22/08/2015 10:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מהיכן בדיוק את לוקח את האחוז שציינת?
  סגור
 • הק נישט דיימ צ'ייניק
  לשלמה 23/08/2015 13:53
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לא הפתעה שלמה? בדוק דבריך בכתבה או שתיים אחורה על אפל ועל מאן דהוא שהגיב לך על זה. והמשך להיות בחור טוב ואל תעצבן או תאבד שליטה כמו כל הבכירים שמסביב שקיבלו פיק ברכיים..שלויימה..אתה לא הם..זכור שאתה בנוי מחומרים משובחים בהרבה...
  סגור
 • מה כתבתי?
  שלמה גרינברג 23/08/2015 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תקרא שוב. כול מה שעשיתי זה לציין שמבחינה כלכלית AAPL היא אחת ההשקעות הטובות וכול מה שקרה הוא שהיום היא טובה בהרבה. איני מבין את הכותרת אבל אל תדאג, איני מתעצבן, ההפך, תיקונים רק מאתגרים וממריצים אותי
  סגור
 • 22.
  מניות והנהלות
  רונן 21/08/2015 10:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה המאמר.אשמח לדעתך אם מכיר הייטב...במידה ולדעתי הנפט מצא תחתית ועשוי בעוד שנה להתחיל לעלות... איזה הנהלות של איזה חברות ערוכות ונערכו הייטב.... Xom cvx. Bp אחרת? תודה
  סגור
 • נפט
  שלמה גרינברג 21/08/2015 12:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני עוקב אחרי CVX, OXY ו SLB וכולן ערוכות היטב.
  סגור
 • שלמה-מעקב מניות נפט
  מנחם 21/08/2015 13:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם החברות שהזכרת קשורות גם לפצלי שמן?תודה.
  סגור
 • תודה.. Cvx על הכוונת שלי גם. תודה רבה
  רונן 21/08/2015 13:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדוע חוטפת יותר מ xom בירידות האלו? נכון שאקסון עם בטא נמוך יותר אבל הירידות בשברון כמעט 20% יותר. האם מחיר הנפט משפיע יותר על שברון מאקסון? או שיש סיבה אחרת... תודה.
  סגור
 • למי שמעוניין - כתבה של שלמה על התחום מ 11/2014
  אורי 21/08/2015 15:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי מוביל במירוץ האנרגיה, הנפט או האלטרנטיבות
  סגור
 • 21.
  lly
  mosh 21/08/2015 10:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לדעתך אודה
  סגור
 • אילי-לילי?
  שלמה גרינברג 21/08/2015 12:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דעתי ידועה, תחפש.
  סגור
 • 20.
  שלמה שלום
  אורח 21/08/2015 09:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם יד צורך לדאוג מהירדות האחרונות או שזה זמני אני יודע שאתה לא נביא אך בכל תמיד אתה אופוטמי תודה
  סגור
 • תמיד צריך לדאוג, זה מצויין לבחירת ההשקעות
  שלמה גרינברג 21/08/2015 12:17
  הגב לתגובה זו
  3 9
  מה זה "לדאוג"? תלוי היכן אתה נמצא כמשקיע. את העובדות יודעים בדיעבד ועד כה איני רואה סימן רציני לפחד לגבי העתיד, לא בצמיחה הכלכלית (למרות האיטיות) ולבטח לא בחברות. התקשורת, שים לב, מתמקדת בשני נושאים חשובים לטעמה. מצד אחד זועקים, "משבר כלכלי נורא מתקרב". או קי, אולי. אבל אותם אנשים צועקים, "מדוע הפאד לא מעלה ריבית?" והיום אגב מלאים האתרים בהסברים למשקיעים כיצד להתנהג מול "סדרת העלאות הריבית המתקרבת". שני נושאים אלו אינם יכולים לעלות בנשימה אחת. או שמעלים ריבית בגלל ההתאוששות או שמשבר כלכלי מתקרב. אישית אני אוופטימי כתמיד. אבל הזהרו רבותי, רואי השחור קבלו כעת עוד נשק חדש, ראש ממשלת יוון מתפטר, שומו שמיים, "העכבר שוב שואג".
  סגור
 • שלמה יקירנו.
  א 21/08/2015 14:08
  הגב לתגובה זו
  68 0
  יש עדות ועמים ושפות שטוענים: "המהירות..הבטחון..הזלזול..הזחיחות..היוהרה "ועוד..הן מן השטן. עוצמות הבטחון העצמי על נסיון וידע והצלחות בעבר..אסור להן בתכלית האיסור להיות מתורגמים לעתיד באפן אוטומטי (שאנו כבר בתוכו)שעלול להיות קטלני מאי פעם..ואילו רך מן הסיבה שמעולם העולם לא עמד בסיטואציות כלכליות ולא רק ,,בסדר גודל של היום. נכון..רוב המומחים ואתה בתוכם..מבטיחים הרים וגבעות וכסף על הריצפה..אך..לדעתנו הוכו בסנוורים ולא מאמינים שהעולם השתנה מול עיינינו ורובנו לא חשנו בכך... הדברים הטובים לא יתגשמו..ואולי בכלל להיפך. אנו מאחלים צלך בריאות והצלחות.
  סגור
 • מסכים עם כול מילה מלבד
  שלמה גרינברג 21/08/2015 15:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  "רוב המומחים ואתה בתוכם..מבטיחים הרים וגבעות וכסף על הריצפה" אם תציג לי , בכול מאמרי מזה 35 שנה, משפט אחד כזה שהבטחתי אגלה לך את המוצר הכי טוב להשקעה בימים אלה.
  סגור
 • לשלמה היקר.
  פרופ' איצ100 21/08/2015 18:16
  הגב לתגובה זו
  181 0
  1. כהרגלך..שנון מבריק מקובל ואהוב גם אם תשובותיך "קצת מרגיזות" אבל ידידי..כרגיל..אי אפשר עליך. 2.אני אשמח לקבל את המוצר הטוב ביותר..אך גם עם מוצרינו הגענו(100 עם 16במחלקה הכלכלית)להיות אחד הגופים הפרטיים הגדולים בכל קנה מידה בארץ וגם בחו"ל. 3.אוציא את כבודך מרשימת כל המומחים/ או שלא ואתייחס רק אליך יקירנו. אני מתייחס לתגובתך היפה והמכובדת ל20 ושם אתה באמת אופטימי מושלם ..ואתה כאיש מבוגר יחסית מפתיע אותי באופטימיותך(אני פרופ' לפסיכיאטריה וחוקר מדעי המוח)ושאינם נימצאים לצערנו אצל בני הגיל השלישי...לצורך העניין 70+..אני רק רוצה לציין שחברי פרופ' אבירם למתמטיקה וכלכלה כבר נהנה בעבר הקרוב להתפלמס עימך..ורק התריע על ברוך אדיר שאנו כבר בתוכו ושהעולם טרם חווה בעבר וזאת בהתאם למצב הכלכלי ולא רק הקשה שעולמנו נמצא בו. בכל מקרה..הבטחנו לא לכתוב כדי לא להעלות חמתך..אבל אנו לא עומדים בפיתוי ומדי פעם שווה לנו להגיב לשועל קרבות איכותי שכמוך..בכל מקרה..כמובן שמכולנו..בריאות ואושר ואריכות ימים.
  סגור
 • תודה אדם יקר שבת שלום
  אורח 21/08/2015 13:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אגב אני לרוב בחב מה שנקרא כבדות וחב תרופות
  סגור
 • אני רואה שאתה מהנעלבים מהר, אבל
  שלמה גרינברג 22/08/2015 14:05
  הגב לתגובה זו
  1 1
  את המוצר הבטחתי בתנאי שתביא הוכחה למה שכתבת, "רוב המומחים ואתה בתוכם..מבטיחים הרים וגבעות וכסף על הרצפה", כלומר, שאני בתוכם. נכון, פעם מצאתי רבע דולר על המדרכה בתור לרדיו סיטי אבל אני בטוח שזו לא כוונתך. פסיכיאטריה וחקר מדעי המוח? , אולי תוכל לעזור לנו בחקר האנורקסיה במרפאה שלנו, זה עדיך על מניות.
  סגור
 • לשלמה
  א 23/08/2015 14:15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  1.כתבת זאת לא במקום וברצף ולא הבחנתי(אם אתה קורא מהתחלה לכיוון הסוף) 2.איזה נעלבים מהר ואיזה נעליים? על מה אתה מדבר? 3)למרות שגם לנו יש מוצרים..אולי כדאי שתביא לנו ולקהלך את המוצר הנ"ל.. 4)שמעתי על המרפאה שהקמת וקראתי בצער על שפקד אותך בחייך. אני יודע שאתם מוקפים במומחים מביני עניין. 5.אזור המחיה שלנו מתמקד בין משפחה לתפארת..קבוצת ה100 לתפארת..מחקר והרצאות אורח בעיקר בקיסוס בחוף המזרחי..צה"ל שלנו היקר שאנו ממשיכים כבכירים לתרום לו..ועוד..מאחל לך בריאות ואושר..זה באמת מגיע לך מהרבה סיבות...איציק.
  סגור
 • ואלו, כמובן, אף פעם לא מתקנות
  שלמה גרינברג 21/08/2015 15:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  או כשהן מתקנות אתה לא בפנים
  סגור
 • מצטרף לשואל. אשמח לקרוא את הערכתך
  שרון 21/08/2015 11:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ותודה על הטורים המעניינים!
  סגור
 • 19.
  שלמה יש תחתית לSOXX ולSMH?
  ישי 21/08/2015 08:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה קרה שם?בסדר ירדו קצת מכירות PC,מה לא ייקנו יותר ניידים,טאבלטים ומחשבים ניידים,אנחנו ב2015 זה העתיד, למה לדעתך TSEM צריכה לקבל בראש חזק כל כך? חברה בצמיחה ומענישים אותה
  סגור
 • מעגלים ושבבים
  שלמה גרינברג 21/08/2015 12:10
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ענית בעצמך על שאלתך. בכול תקופה של חשש מהאטה, במיוחד בסין, מניות חברות המוליכים למחצה, מבתי היציקה ומעלה נופלות. הדבר הראשון שעושים האנליסטים זה לבדוק מה משקל עסקי החברה בסין. האמת היא שזה אבסורד שהרי ביקושים למוליכים למחצה אינם באים מסין אלא מארה"ב, אירופה ויפן. אם סין נכנסת להאטה יחסית (וזה בספק גדול) הם ינסו למשוך יותר הזמנות למוצרי קצה ולכן יפעלו להורדת העלויות (מה שבסין אפשרי בקלות יחסית). טאור אינה צריכה לקבל על הראש אלא לקבל שבחים. ראיתי את הטור של צור על "מילא non gap אבל מעל המקפצה", בסדר, מסכים עם כול מילה שכתב אבל חשוב לזכור שעולם החשבונאות של היום מורכב ומסובך ולצערי, במקרים רבים, מתומרן לטעמם של אנליסטים (בצורה חוקית כמובן) ומשקיעים שכפי שצור כותב, ברובם לא מבינים בתחום. אבל לכתוב שמה שעשתה טאור זה דבר חריג? באמת!! טאור, בשלב הנוכחי בחייה חייבת להתמקד 1 בעליית המכירות 2. בהתייעלות 3. בשת"פים ואת זה היא עושה בצורה מעוררת כבוד ופליאה.
  סגור
 • מי שרוצא לקרוא על המצב האמיתי בטאואר
  אורי 21/08/2015 09:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מפנה לבלוג של דורון צור שניתח את הדוח האחרון. מילא non gap אבל מעל המקפצה טאואר השקיעה במהלך הרבעון קרוב ל 40 מ' דולר בציוד. אלא שזה זה מופיע בשולי הדו"ח, במקום בו אף אחד לא שם לב, ולא בכותרת היחצנית. מסתבר שההשקעה ההונית ברבעון היתה בכלל גבוהה מהפחת. זו בדיוק הדוגמא לכך שנטרול הוצאות הפחת כל כך שגוי ומבלבל.
  סגור
 • מילא non gap אבל מעל המקפצה (ל"ת)
  גוגל על: 21/08/2015 10:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 18.
  שלמה היקר - דעתך לגבי Blackberry
  רז 21/08/2015 07:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני יודע שזה קצת "נבואי", אבל אולי בכל זאת תהיה לך דעה בנושא - האם הנפילה האימתנית והחזון ליצור מכשיר אנדרואיד מבוסס vpn ל-corporates יעידו על הזדמנות ?
  סגור
 • בלקברי
  שלמה גרינברג 21/08/2015 11:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ספור לא פשוט. מדובר בחברה גלובלית מובילה בניהול, חדשנות ומכירות שכמו נוקיה, בקטן, "טעתה בפנייה". כיוון שהזמן, בתחום העברת האינפורמציה, מפחית משמעותית את יתרון החדשנות (המידע התפשט לכול הכיוונים) התחרות היא בעיקר בשיווק וכאן בעייתה של בלקברי כי היא צריכה לחזור מאחור בשוק אוליגפולי ענק ומול מתחרות שהתבססו בעצמה, במיוחד אפל, סאמסונג והסינים. זו הסיבה האמיתית שהביאה את נוקיה לנטוש לגמרי אבל לנוקיה היו אופציות חילופיות מה שלבלקברי אין. המעבר לאנדרויד, אם מעשי ואמיתי, הוא ניסיון שיווקי נוסף של החברה. מאז לקח נ'ון צ'ן את החברה, ב 2013, הוא הצליח לעצור את הדימום אבל המכירות עדיין נופלות ולכן הבעיה היא שיווק, שיווק ושיווק. זו דעתי
  סגור
 • תודה רבה.
  רז 23/08/2015 12:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .
  סגור
 • 17.
  פיאט קרייזלר
  אמיר 20/08/2015 21:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה רבה שלמה על כל הכתבות המעניינות. כתבותיך המעמיקות פשוט יוצאות מן הכלל! תהיתי עם יש לך דיעה על פיאט והמנכ"ל המהולל שלהם? מרקיונה מתכנן לעזוב ב 2018 עם תוכניות גדולות, דגש על ההנפקה של פרארי שנה הבאה, הרצון למיזוג עם GM או פורד, מכירות עולות אך מינוף הגבוה. לדעתי, נראה ממחיר המניה שהמשקיעים מפספסים את שווי המותג פרארי (ויחד עימו - ג'יפ, מסראטי, אלפה רומיאו וכדו'). האם יש לך דיעה בנושא? תודה רבה
  סגור
 • האמת? אין לי דעה
  שלמה גרינברג 21/08/2015 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל חשוב לזכור שמניות חברות המכוניות מושפעות מאוד מהרגשת המשקיעים לגבי ההתפתחויות הכלכליות הגלובליות. שים לב שבכול התיקונים מאז 2008 מניות המכוניות נפלו חזק יותר מרוב המגזרים. בימים של "תיקון חששות צמיחה" איש לא שם לב למותגים.
  סגור
 • 16.
  ראדא
  דני 20/08/2015 17:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אשמח לשמוע חוות דעת בבקשה על ראדאואם אפשר בבקשה גם על ברניסטרום
  סגור
 • אם טיפה תחפש תמצא אין ספור תשובות על השאלה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/08/2015 19:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 15.
  הקרן הטורפנית שהתלבשה על CSTE
  צבי 20/08/2015 16:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתמול, פירסמה "מחקר" כאילו שהמוצרים לא מכילים אחוז קווארץ כמו ששדות ים טוענת, לא מתביישת להגיד שהיא בשורט, וטוענת שמחיר הגון אמור להיות 15 דולר (ולא 44 דולר). שדות ים מכחישה הכול. השאלה שלי - קרן כזו לא יחולה לחטוף תביעה יצוגית ממשקיעים שנפגעו (אם יתברר שהמחקר שלהם לא מבוסס).? קצת מזכיר את ביל אקמן שטוען שהרבלייף מבוסס על רמאות ופירמידה וכו
  סגור
 • מילה אחת נבלות
  אורי 20/08/2015 20:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני אקנה עוד כן מאמין בחב אלנה כונפיה איפוא הבוקרת מה כל אחג יכול לקום בוקר אחד ולפרסם סיפורים איפוא ההנהלה למה לא מריגעה את המשיקעים?
  סגור
 • הכול אפשרי
  שלמה גרינברג 20/08/2015 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קל למצוא עו"ד שיתבע על כול דבר וישמח לקחת כספך. לנצח בתביעות כאלו קשה מאוד
  סגור
 • 14.
  שלמה היכן לדעתך התחתית במיקרון ?
  Rsi 20/08/2015 15:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העסק נראה שם לא טוב בכלל
  סגור
 • תדע בדיעבד (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/08/2015 16:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 13.
  בנקים nbg ן-ibn
  שרון 20/08/2015 15:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נהנת לקרוא את טורך השבועי והתובנות שלך. אושמח לשמוע דעתך בעניין מניות בנק nbg של ייון , סיכונים מול סיכויים של המשק והממשלה המשפיע על הבנק. וכן על הבנק ibnההודי. סיכונים שונים אבל נראים מעניניים להשקעה. אשמח אם תתיחס. בתודה
  סגור
 • וואו!!
  שלמה גרינברג 20/08/2015 15:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה כול מה שאת מבקשת יקירתי? על NBG כתבתי ואת ICICI Bank איני מכיר.
  סגור
 • 12.
  ריצרד קינדר כמנהל
  שמעוני 20/08/2015 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם הנהלת קינדר מורגן kmi נחשבת כהנהלה מצויינת? יש כמה החלטות גדולות לגבי עתיד החברה (לא הדיבידנד) בהמשך לירידות שלא לגמרי קשורות למחירי הנפט
  סגור
 • מהטובות שיש (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/08/2015 15:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 11.
  שלמה היקר, אם אפשר שתתייחס לפיליפ מוריס
  PM 20/08/2015 14:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם אתה מכיר את החברה והנהלתה? האם יש בכלל עתיד לתעשיית הסיגריות או שמא היא עשויה להמשיך לדעוך עקב טרנד הבריאות שסביר שימשיך לצבור תאוצה ועוד הכבדות מצד רגולציות ומסים? ומה דעתך על רמות המחירים הנוכחיות במניה? תודה רבה
  סגור
 • PM
  שלמה גרינברג 20/08/2015 15:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכיר היטב מזה כ 30 שנה עוקב מקרוב. PM התפצלה ב 2008 ל PM ול MO ושתי החברות, להוציא תקופה קצרה בתחילת המאה, נחשבות חלק בלתי נפרד מתיקי השקעה גדולים בארה"ב. 2 המניות, במיוחד MO שהיא פיליפ מוריס המקורית, עלו יפה מאז הפיצול ב 2008 ונחשבות מניות משולבות, צמיחה+הכנסה. השאלה שאתה מעלה בקשר לעתיד החברה נשאלת מזה כ 25-30 שנה מאז החל מדע הרפואה להביא הוכחות שעישון מסרטן. בפועל מספר המעשנים בעולם רק עולה בכול שנה (יורד בצפון אמריקה ובחלקים מאירופה אבל עולה ומהר בשאר חלקי העולם, במיוחד במזרח. ואת זה רואים ברור במכירות הסיגריות). מה שקרה במהלך 10-15 השנים האחרונות הוא ששתי החברות הללו ועוד כמה (כמו ITYBY היפנית ו BTI הבריטית) השתלטו למעשה על תעשיית הסיגריות הגלובלית. טרנד הבריאות תופס תאוצה כבר שנים אבל בפועל מספר המעשנים עולה ואיני רואה שהמגמה תשתנה בקרוב. לגבי רמת המחירים, זה לא התחום שלי.
  סגור
 • שלמה מדוע אתה ושום אנאלסיט אינו מתמחר בחברות הסגריות
  אוהב ירוק 21/08/2015 05:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את הסיכוי שחברות הסיגריות יכנסו לשוק הקאנביס?לדעתי הם השותפות הטבעיות.כיוון-שיש להם תיכולת הפצה,מותג(שזה מאוד משמעותי כיוון איסור הפירסום להמונים של טבק),יתרון תשואה לגדול(העלות השולית ירדת ככל שמיצרים יותר),כח משפטי ועוד ועוד...מבחינה פיננסית השוק הזה שווה 10b השנה וצפוי לצמח דו ספרית בשנים הקרובות. אשר על כן,מדוע לא לתמחר?
  סגור
 • לתמחר סיכוי? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 21/08/2015 12:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • האם לתמכר סיכוי?אלא מה?
  אוהב ירוק 22/08/2015 00:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עולם כמנהגו נוהג-אנאליסט בונה תזרים מזומנים ל5-7 שנים הקרובות על ידי צפי להכנסות עתדיות שמבוססת בעיקר על נתוני עבר אבל גם על ידי סיכוים לתרחשים עתידים כגון שינויים בשער החליפין, יתיעלות,רכישת מתחרות,כניסה לשווקים חדשים(המקרה הנוכחי),עלויות עתדיות של חומרי גלם ועוד ועוד.....הרי כבודו עושה זאת כל שבוע בעיקר בחברות ביו אשר על כן מה הכוונה ׳׳לתמחר סיוכי׳׳?(אם הכוונה אך לתמחר-אפשר לבנות כמה מצבי עולם ולעשות תוחלת רווח ותמחר בצפי למכירת למכירות).
  סגור
 • תודה רבה (ל"ת)
  pm 21/08/2015 01:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  מתי מנכ"ל סיסקו התחלף? מה זה אומר על החברה?
  אבי 20/08/2015 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה, אחד היתרונות בסיסקו היה מנהל מצוין כמו צ'יימברס. האם אתה מכיר את המנכ"ל החדש? האם דעתך על עתיד החברה לא משתנה בעקבות החילופים? כי את האמת, אני קצת מודאג. אודה להתייחסותך
  סגור
 • סיסקו
  שלמה גרינברג 20/08/2015 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צ'ק רובינס החליף, כמנכ"ל את צ'מברס, שכיהן כיו"ר ומנכ"ל, בסוף יולי השנה וזה דבר שנקבע לפני כשנתיים. צ'מברס ממשיך כיו"ר. אני חושב שזה צעד נכון וחשוב. חלק מהמשקיעים דווקא טוענים שצעד זה היה חייב להיעשות לפני 5-10 שנים. רובינס הוא איש סיסקו ותיק ושימש בכול תפקידי הניהול.
  סגור
 • 9.
  צפטר 11 ?
  אבירם 20/08/2015 14:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום - לא נעים אבל שוב פעם ראדא. לדעתך , לאחר הגיוס במחיר 1.23 אשר נועד לשרת חוב ישן ויקר אשר הכביד על המאזן לבעל המניות העיקרי מהונג קונג ולאחר שמחיר המניה ירד מ 1 דולר ,האם לדעתך יש מצב שהחברה תגיע לצפטר 11 למרות שהקטינה את הוצאות המימון שלה בעקבות סילוק החוב? שערוריית הגיוס ? מתגבשת תביעה ייצוגית- רק שלא יהיה מאוחר מידי...
  סגור
 • ראדא
  שלמה גרינברג 20/08/2015 15:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דווקא במקרה זה איני רואה סיכוי סביר שזה יקרה. אבל אצלם הכול אפשרי אז נמתין לתוצאות הרבעון השני (שכרגיל הם מאחרוני המפרסמים) ואולי נקבל תמונה יותר טובה. ירידת המניה אינה מאותתת טוב על הרבעון, אקווה להתבדות. אבל עזוב, זה בורסה ויש לפחות 10,000 אלטרנטיבות בניו יורק.
  סגור
 • 8.
  תודה רבה על תשובתך ועוד משהו
  גולשת 20/08/2015 14:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שים לב לcibr (חדשה - מכיר? ) ולhack שאותה הזכרת בכתבה. מבנה שונה - מטרה זהה. שבת שלום.
  סגור
 • CIBR מול HACK
  שלמה גרינברג 20/08/2015 15:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המבנה לא כ"כ שונה העשירייה הראשונה של HACK מורכבת מחברות יותר מבוססות . שימי לב כמה ישראליות יש בשתי הסלים
  סגור
 • 7.
  שלמה, דעתך על VICL ? (ל"ת)
  משקיעה 20/08/2015 13:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אין לי דעה, לא מכיר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/08/2015 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  שלמה דעתך לגבי בריינסוויי ? אין עשן בלי אש ?
  אורי 20/08/2015 13:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניה כבר נפלה לערכים לפני אישור ה fda בינואר 2013. אומרים הגרף לא משקר - האם סביר להניח הנפקה בדרך או רבעון רע מאוד ? תודה.
  סגור
 • במקרה זה הגרף אכן לא משקר
  שלמה גרינברג 20/08/2015 13:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הסברתי עשרות פעמים. אז אישרו FDA אז מה? צריך למכור לאחר האישור!! תבדוק 4 הרבעונים האחרונים, זה ההסבר.
  סגור
 • שלמה הטענה היא שהגרף משקר
  אורי 20/08/2015 16:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  והשוק לא מסוגל לעכל מודל שמבוסס על שכירות ולא מכירה.
  סגור
 • כך אתה חושב?
  שלמה גרינברג 21/08/2015 12:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האמן לי שהשוק מתמחר היטב מודלים של שכירות הבעיה עם בריינסווי אינה במודל אלא בהכנסות
  סגור
 • 5.
  SWKS מיקרון ותעשיית המוליכים
  gigo07 20/08/2015 12:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אמנם כתבת על זה לאחרונה ... לא זכור לי אם אתה מכיר את SKYWORKS SOLUTIONS שדווקא בחודש האחרון ירדה למרות דוחות ממש טובים. ידוע לך סיבה כלשהי או שהיא נדבקה בחולשה הכללית של הסקטור ? תודה
  סגור
 • SKYWORKS
  שלמה גרינברג 20/08/2015 13:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכיר היטב את החברה ואכן לא כתבתי. המניה אכן ירדה אבל פחות בהשוואה למתחרות ולסקטור. אכן, התוצאות מצוינות ומזה שנים ולכן המניה שברה שיא כול הזמנים ביוני..הבעיה היחידה של החברה זו התחרות המתגברת שבה משתתפות המון חברות, מאינטל ועד נבידיה ואפילו TXN ו TSC . אבל זו לא הסיבה לירידות. 2015 צפויה להיות שנת שיא אבל מה שמטריד את השוק כרגע זה מבול התחזיות הגרועות שמספקת התקשורת הפיננסית .
  סגור
 • תודה שלמה (ל"ת)
  גידי 20/08/2015 15:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • בחלקו זה קשור לירידות בסין
  חיים 20/08/2015 13:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היו פירסומים ש 83 אחוז מההכנסות הם מסין (מה שלא נכון). Aldrich clarified that Skyworks only derives between 20% to 25% of its revenue from China, and not the 83% that has appeared in some recent publications. He said so far the company hasn't seen any slowing of demand for 3G and 4G smart phones in China, but it is seeing massive shifts in market share among phone manufacturers. That is not a problem for Skyworks because it sells to every manufacturer.
  סגור
 • 4.
  מרתק ומעשיר. תודה לך.
  רז 20/08/2015 12:25
  הגב לתגובה זו
  4 0
  .
  סגור
 • 3.
  שלמה שלום .
  Amitn12411 20/08/2015 12:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האםם תוכל לתת את דעתך על השקעה בחברות תעופה כגון AAL SAVE DAL בעיקר לאור מחירי הנפט הנמוכים , או שאינך ממליץ בגלל שהבורסה בארה"ב בדרך למשבר . תודה מראש
  סגור
 • מה הקשר?
  שלמה גרינברג 20/08/2015 13:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבקשה שלך טיפה מוגזמת. בכול מקרה, איני ממליץ על כלום ומה הקשר בין חברות התעופה לאפשרות תיקון?
  סגור
 • עמית - תחום התעופה מאוד מתסכל למשקיעים
  ארז 20/08/2015 16:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עלה חזק מאוד בשנים האחרונות, מחירי הנפט קרסו במרץ ל 48 דולר ועלו תוך חודש ב 25 אחוז ל 60 דולר (היום חזרה ב 40). גם אם מחיר הנפט ימשיכ לרדת - מה מבטיח שחברות התעופה לא יגדרו מחירים סביב הרמה הנוכחית ולא ירוויחו מהירידה ? פתאום פירסומים על price war (מלחמת מחירים בין מספר חברות - שדופקת למטה את מחיר המניות). טרוף
  סגור
 • 2.
  מלאנוקס
  אלדד26 20/08/2015 12:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דעתך בבקשה מה קורה שם בתקפה האחרונה ובכלל
  סגור
 • חברים, מספיק עם מלנוקס, עניתי יותר מידי פעמים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/08/2015 13:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  גרמניה ויפן
  גולשת 20/08/2015 11:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלום לך שלמה, האם גם אתה סבור שהמבט כלפי מטה של השווקים בגרמניה הוא בשל היותם מוטי יצוא לסין המקרטעת? מהי לדעתך התחזית בשווקים הגרמניים? ושאלה שניה - במבט מאקרו - אני תוהה מי משפיע יותר על יפן - המערב או סין. הניקיי נראה על פניו מושפע יותר מן הדרקון . האם אכן? כל טוב לך וסוף שבוע טוב.
  סגור
 • לגולשת
  שלמה גרינברג 20/08/2015 13:17
  הגב לתגובה זו
  1 1
  העובדות הן שסין היא הפרטנר מספר 4 של הייצוא הגרמני, אחרי צרפת, ארה"ב ובריטניה והשנייה מבחינת הייבוא, אחרי הולנד. בסה"כ הגיע הייצוא הגרמני ב 2014 ל 1.13 טריליון אירו (1.28 טריליון $ ). לסין ייצאו הגרמנים 74.5 מיליארד אירו ( כ % 6.6 מסך הייצוא אחרי צרפת עם 102 מיליארד, ארה"ב עם 96 מיליארד ובריטניה עם 84 מיליארד). אז נכון שסים פרטנרית חשובה אבל זו אינה הסיבה האמתית למה שקורה בדאקס. לדעתי הדאקס, הדאו ושאר המדדים נופלים בעיקר בשל החששות המומטרות על המשקיעים לגבי המשך ההתאוששות הגלובלית. המעניין הוא שבעוד מומחי התקשורת מפחידים בהאטה מתקרבת הם אינם מוותרים על ציפיותיהם להעלאת ריבית ואלו הרי שני קריטריונים שלא יכולים ללכת זה נגד זה. לגבי יפן, היא ייצאה ב 2014 ב 691.2 מיליארד $. ארה"ב היא הפרטנר המוביל עם % 18.3 כאשר סין השנייה עם % 18.1 (אבל חשוב לזכור שרוב הייצוא לסין מיועד לייצוא לארה"ב. ולכן סין היא הפרטנר הגדול לייבוא היפני). המערב משפיע על יפן הרבה יותר מסין כי יפן, להבדיל מגרמניה, תלויה הרבה יותר בייצוא שכמעט כולו הולך למערב. שבת שלום
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות