מרקל מזהירה: "הכוח של גרמניה הוא לא אינסופי - מדינות ה-G20 חייבות לעזור"

הקנצלרית שללה 'פתרונות קסם' והזהירה "אם האירו יפול - אירופה תיפול"; "גרמניה חזקה, אבל מציאת פיתרון זו משימה הרקולסית"
 |  (4)
אנגלה מרקל
על רקע הקולות הגוברים באירופה לטיפול מאוחד במשבר החובות, אמרה היום בפרלמנט הגרמני הקנצלרית אנגלה מרקל כי היא מתנגדת לפיתרון מהיר למשבר החובות באירופה באמצעות מנגנון מאוחד שיהיה כרוך בשיתוף חובות ואמרה "גרמניה אינה יכולה להציל את כלכלת העולם לבדה, המדינות החברות ב-G20 חייבות לעזור".

מרקל אמרה היום (ה') ברייכסטג כי "משבר החובות ותפקידה של גרמניה יהיו הנושא המרכזי בועידת הפיסגה של מנהיגי ה-G20" שתערך בשבוע הבא באתר הנופש המכסיקני לוס קאבוס שלחופי האוקיינוס השקט ב-18-19 ביוני. מרקל הוסיפה כי "בעוד שגרמניה תשתמש בכוחה על מנת לשרת את האחדות האירופית, פתרונות שנראים קלים עלולים לסכן את אותה".

"כל העיניים מופנות לגרמניה, אבל אנחנו גם יודעים שכוחה של גרמניה אינו אינסופי. כך שהאחריות שלנו כמדינה שלה הכלכלה הגדולה ביותר באירופה היא לעשות שימוש אחראי בכוחנו, כך שנוכל להיות יעילים בעבור אירופה כולה".

המפגש של מרקל עם המנהיגים האחרים יתרחש יום לאחר הבחירות ביוון ובזמן בו הספרד, הכלכלה הרביעית בגודלה באירופה נזקקת לחילוץ לאחר שהאישור שקיבלה ממדינות הגוש לסיעו בסך 100 מיליארד אירו לא באמת הצליח לשפר את מצבה. במקביל, עלויות גיוס החוב באיטליה עולות לרמות מסוכנות.

"מציאת פיתרון זו משימה 'הרקולסית' שתדרוש ממדינות אירופה לאמץ איחוד פוליטי צעד אחר צעד, כשכל מדינה תוותר על חלק מכוחה הלאומי במסגרת התהליך", אמרה מרקל.

מרקל גם הגיבה למתנגדיה, וקראה ליפן ולארה"ב להפחית את הגירעונות שלהן, קראה לסין ולמשקים המתפתחים להגמיש את שערי החליפין שלהן ואמרה כי "העולם חייב להתנגד לפיתוי שבעידוד הצמיחה על ידי הגדלת ההוצאות בעזרת הגדלת הגירעונות".

הסיבות לחולי של כלכלת העולם אינה טמונה בגוש האירו. זה הכרחי שמנהיגי ה-G20 יקראו לקונסולידציה בגירעונות התקציביים במסגרת תוכנית הפעולה שיעבירו במכסיקו".

"כל המקורות, כל האמצעים וכל החבילות יהפכו יעלו בעשן אם יתברר בסופו של דבר שהן עולות על יכולותיה של גרמניה", הזהירה הקנצלרית והוסיפה כי "זוהי המחוייבות שלנו היום לטפל במה שהוזנח, על מנת לשבור את מעגל הקסמים האכזרי של יצירת חוב על גבי חוב. גרמניה משוכנעת שאירופה היא הגורל שלנו והעתיד שלנו. אם האירו יפול - אירופה תיפול".


תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ייתכן שכדור הארץ הגיע לשיא יכולתו לקיים
  נילי 14/06/2012 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 2
  כל כך הרבה בני אדם ? מדוע לא חושבים על תכנון משפחה או ילודה כמו הסינים למשל? עוד לא הגיע הזמן להפסיק את השתוללות הילודה הבלתי מרוסנת בעולם שגורמת רק לאומללות למשפחות וגם לתומכיהם ? אני בעד ילודה ,אך שפויה ומבוקרת. כי פשוט משאבי כדור הארץ אינם אין-סופיים !
  סגור
 • 2.
  מדינת היוונים העצלים
  אנונימי 14/06/2012 14:51
  הגב לתגובה זו
  3 2
  לא מתביישים קיבלו לפניי מס חודשים טרליון דולר בזכות גרמניה ועכשיו שוב הם במחנק כלכלי. חוצפנים עצלנים שלא יוצאים לעבוד, ועוד יש להם טענות נגד העלום והיהודים. צריך לגרש אותם מגוש היורו שיתחילו לעבוד ולפרנס את עצמם. מושחטים שלא אוהבים לעבוד.
  סגור
 • עזוב באמא שלך - תן לאכול סופלקי ולישון (ל"ת)
  מיקוס פאפאחארטוס 14/06/2012 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  איזה פיתרון ? סופי ? (ל"ת)
  שש 14/06/2012 14:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור