רמי לוי מבקש לאשר הסכם מסגרת לעסקת בעלי עניין, אך לא מספק פירוט

בעל השליטה משכיר שטחים לחברה הציבורית בעשרות מיליונים, אך מבקש מאסיפה לאשר הסכם מסגרת מכיוון ש"הסכום אינו בהיקף מהותי"
|
(1)
רמי לוי, צילום: Bizportal
התרחבות רשת שיווק השיקמה שבבעלות רמי לוי 0% רמי לוי 19,500 0% רמי לוי בסיס:19,500 פתיחה:19,500 גבוה:19,660 נמוך:19,450 תמורה:2,114,681 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: צפויה להגדיל את היקף השכירות שמשלמים הסניפים של החברה הציבורית לבעל השליטה. כידוע, רמי לוי משכיר את השטחים שעליהם יושבים הסניפים לחברה הציבורית, וכעת החברה מבקשת לאשר לקראת אספת בעלי המניות הסכם מסגרת שיסדיר קווים כלליים להשכרה.
צריך לציין כי עסקאות מסוג זה אמורות להיות מאושרות על ידי האספה הכללית של בעלי המניות, באופן שנותן משקל רב להצבעה של בעלי המניות שאינם בעלי השליטה. ואולם, במקרה של רשת רמי לוי ההסכמים מעולם לא הגיעו לאישור האספה אלא לוועדת הביקורת.
בחברה מסבירים כי הסכמי השכירות הינם חלק חלק ממהלך העסקי הרגיל של החברה ואור היקפן הלא מהותי ובשל היותן בתנאי שוק. עם זאת, רק בעשור האחרון מדובר בסכום של 170 מיליון שקל, כך שקשה להגדיר זאת כלא מהותי. לזאת יש להוסיף כעת את דמי השכירות מסניף אשקלון צפון בגובה של 186 אלף שקל לחודש (צמוד מדד או 2.1% מהמחזור - הגבוה מבין השניים) ועוד דמי ניהול בסך 7 שקל למטר, ודמי ניהול של 36 שקל למטר בגין שכירות שטח המרלו"ג.
אם לא די בכך, לאור הגידול הצפוי בהיקף הכספי הכולל של ההשכרות של החברה מלוי, זו מבקשת כעת להסדיר קווים מנחים כדי לבחון, באופן ספציפי כל עסקה ולאשר עסקת מסגרת אשר תקבע את התנאים העקרוניים לכל עסקה. מחיר השכירות ייקבע על ידי שמאי חיצוני בלתי תלוי, את השמאי תבחר ועדת הביקורת, ומחיר השכירות לא יחרוג ב-5% מקביעת המחיר של השמאי. 
בתוך כך, האסיפה נתבקשת לאשר את עלות שכר של 3.065 מיליון שקל בשנה, הכוללת שכר של 95 אלף שקל בחודש. ועלות שכר של 2.24 מיליון שקל בשנה לחברת הניהול. בנוסף מתבקשת האספה לאשר עלות שכר של 620 אלף שקל בשנה לעדינה לוי רעייתו של בעל שליטה, המשמשת כסמנכ"לית וגזברית ראשית של החברה. עלות השכר המתבקשת הינה לחצי משרה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כולסום
  מיקי 05/03/2018 12:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך לשחרר את שומרי הסניפים , המלחמה נגמרה .וביטול חובת שמירה תוריד לסניפיי הרשתות . עלויות כבדות שיסייעו ביוקר המחייה . לא מספיק הטרור שהיה עוד צריך לשלם על זה בקופה .זה לא כלכלי . אפשר לתגבר את סיירת הבטחון העירונית שתסתובב במקומות מרכזיים ויתן מענה מהיר .במקום שומר סטטי שלא מבין מה הוא עושה שם .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות